Nepravidelný chod

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Peťan
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 24, 2021 8:59 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Nepravidelný chod

#31 Nový příspěvek od Peťan »

Chlapi všem děkuju za rady. Ale taď se vrátím zpět k tématu. Víčko v nádrži jsem vyloučil. Zkoušel sem jízdu i bez něho (všechno zablvané od nafty) ale bez efektu. K tomu regulátoru, myslim že v něm problém nebude. Máme tu kopec, stoupání 14° traktor na čtverku do kopce na plný plyn závada pořád stejná. Jak traktoru dochází síly tak je to pořád stejné. Pořád jakoby vynechává. O víkendu pokud bude počasí zkusím natočit video a nějak ho sem dostat ať se můžete mrknout co mě tá potvora dělá.

Peťan
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 24, 2021 8:59 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Nepravidelný chod

#32 Nový příspěvek od Peťan »

Jo a jinak. Motor když jsem měl rozdělaný tak do regulátoru ani do čerpadla jsem nehrabal. Takže špatné složení můžem vyloučit. Snad už fakt jenom to čerpadlo. Nebo já nevím :tise:

Spankers
Příspěvky: 309
Registrován: ned úno 12, 2012 8:48 pm
Bydliště: Příbor

Re: Nepravidelný chod

#33 Nový příspěvek od Spankers »

tak že cerpadlo z bloku si neměl ven jestli jsem dobře pochopil?při skládání si dal hridele do sebe tečka na tečku? já co jsem pořídil nepojizdny TK dělal jsem komplet generálku.pri rozebrani jsem přišel na to jak jezdi kameny v té drazce.byla vylamana celá zadní část.Tak že napohled to nebylo vydet.Az jsem strčil prst dovnitř tak jsem cítil ostre hrany.nereknuti jaký měl chod motor stou to zavodou.vyfotil bych ti to ale minulý týden jsem to hodil do šrotu.jen vím že to stojí 914 kč č.TZ10022 objimka.

Peťan
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 24, 2021 8:59 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Nepravidelný chod

#34 Nový příspěvek od Peťan »

Tak sem se pustil do výměny naftového čerpadla. Koupil jsem original nové, tak jsem zvědavý jestli bude nějaká změna. Akorám mám málo podložek pod čerpadlo. Jsem na 4 mm a pořád je to málo musel jsem přiobjednat. Zajímavé, pod původním čerpadlem bylo 1,8 mm. A jsou krátké i štefty které drží čerpadlo. Musím zrobit nové, delší. Jak jsem slíbil video, tak jsem natočil, ale nejde sem vložit. Nebere to žádný formát.

chobotek
Příspěvky: 10466
Registrován: ned lis 07, 2010 3:50 pm
Bydliště: Hohenelbe

Re: Nepravidelný chod

#35 Nový příspěvek od chobotek »

Přímo na fórum vkládat nelze. Lze vložit třeba na youtube nebo facebook sem přidat jen odkaz.
Všechno, co se může pokazit... nás poučí.
Copak si myslíte, že pánem výroby je ředitel? I toto, pánem výroby je poptávka.

Spankers
Příspěvky: 309
Registrován: ned úno 12, 2012 8:48 pm
Bydliště: Příbor

Re: Nepravidelný chod

#36 Nový příspěvek od Spankers »

myslím že 4 mm už je moc nemáš na setrvak víc risek?

Peťan
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 24, 2021 8:59 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Nepravidelný chod

#37 Nový příspěvek od Peťan »

Na setrváku mám jenom jednu rysku. Taky se mě to zdá moc oproti tomu co tam bylo. Ale nic jineho mě nezbývá. Ono to nové čerpadlo je oproti tomu starému trošku jiné. Ale podle čísla to sedí. Zitra přijdou podložky tak uvidíme na kolik se dostanu a hlavně jak to pojede.

Spankers
Příspěvky: 309
Registrován: ned úno 12, 2012 8:48 pm
Bydliště: Příbor

Re: Nepravidelný chod

#38 Nový příspěvek od Spankers »

tak to jsem teda zvedavej.a to nové čerpadlo je vyšší? skus dát min položek než na tom starém

Peťan
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 24, 2021 8:59 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Nepravidelný chod

#39 Nový příspěvek od Peťan »

Takže nové čerpadlo seřízeno, ale ku.... bez efektu. Traktor jede pořád stejně na ho.... Takže poslední věc je regulátor.

Peťan
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 24, 2021 8:59 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Nepravidelný chod

#40 Nový příspěvek od Peťan »

Pánové, zde je odkaz na video co mě to dělá. Už su v koncích. Na regulátoru taky nic, všechno jak nové. :vztek:
https://m.youtube.com/watch?v=hU9z6sOL7WE

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nepravidelný chod

#41 Nový příspěvek od thovt »

To je normální zvuk Slavie. Klepaní je slyšet ale není to motor.

Peťan
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 24, 2021 8:59 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Nepravidelný chod

#42 Nový příspěvek od Peťan »

Nemyslím to klepání, to neřeším, ale pravidelnost chodu motoru. Ten traktor prostě jede špatně. Nemá výkon. Na čvetrku se nerozjedu ani na rovině. A to si nedokážu představit že za to dám naloženou vlečku.

Peťan
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 24, 2021 8:59 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Nepravidelný chod

#43 Nový příspěvek od Peťan »

Švagr má úplně to stejný traktor a jede mu jak pila. To se s tím mojím vůbec nedá srovnat a to ho má daleko víc jetý než já.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nepravidelný chod

#44 Nový příspěvek od thovt »

Na čtyrku nerozjedeš ani dvouválec Slavii , je to akorát prasárna. Dobrý návod jak spalit spojku poté se bude klouzat. Rychlost 2,3,4, když maš náklad.
Tady se řadí z meziplynem jako u V3S.


Asi tvůj švagr nebo někdo jiný si hrál s regulatorem pouze zvýšil otáčky to je celé. Dal motoru 3000ot/min žadné umění, také se může stát že budeš hledat píst . Není to čvercový motor.
Výrobce doporučuje 2250-2300 ot/min nastavovat pomocí otáčkoměru.
Na předním víku je zátka která se demontuje povolí se převlečná matka a otačí se šroubem doleva nebo doprava tím se nastavují otáčky.

Peťan
Příspěvky: 33
Registrován: stř úno 24, 2021 8:59 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Nepravidelný chod

#45 Nový příspěvek od Peťan »

Otáčky na plno jsem dnes měřil. 2253ot/min. Myslim že to je dobré. Všechno mám seřízeno jak má být. O tom výkonu bych polemizoval. Jedu na trojku po rovině s vypnutým zadkem a udusím ho přes brzdu na rovině. To se mě před tím nikdy nestalo. Minimálně by začal hrabat předek.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“