spojka 132,2 a agroad zkusenosti

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
papouch22
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 13, 2020 6:29 pm
Bydliště: Selcany

spojka 132,2 a agroad zkusenosti

#1 Nový příspěvek od papouch22 »

Ahoj
protoze se mi odporoucela spojka do vecnych lovist a mam rad veci v poradku objednal sem si z agroad komplet spojku
lozisko a kominek je ok
lamela 200 mm uz od pohledu vypada jako by ji nekdo delal vyrabel nohama (ta 6 drazka nepasuje na mrkev z prevodovky a navic se zda ze je vyrobena z bezne konstrukcni ocele a bez povrchove upravy)
pres to sem se prenesl a od pana co zabyva oblozenim sem puvodni nechal preoblozit
chapu ze toho maj v Agroad fakt plno a verim ze ten kus lamely co mi zaslali je pouhe zakopitnuti a maji jinak bezny standart v lepsi kvalite- budu to s nima jeste resit
muj nejvetsi problem je pritlacak https://eshop.agroad.cz/eshop-pritlacny ... -6675.html
nemate nekdo zkusenosti s montazi tohoto z agroad, dneska sem to slozil a okynkem pres kontramatky sem si nastavil vuly mezi packama a loziskem cca 2-3 mm a traktor se chova jako by spojka klouzala (nesepne) proste na 1 se to malinko rozjede a jakmile slapnu na brzdu tak stojim a spojka klouze.
kdyz tam nastavim vzdalenost cca 10-15mm mezi loziskem a trema packama tak zase spojka nevypne a navic se lozisko opre o lamelu a na volnobeh to zadusi motor
tak ja uz nevim co si tam mam vycucat za mezeru a nebo to hodit cely do srotu a koupit pritlacak original od salka. lamelu mam tedkon preoblozenou tlouska je 9,5mm

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: spojka 132,2 a agroad zkusenosti

#2 Nový příspěvek od thovt »

Spojka funguje tak že přitlační talíř přimačkne lamelu v takové síle aby se neprotočila.
Spojkova páka uvolnuje přitlačný talíř , tak aby se lamela otáčela volně.
Vůle by měla být na lanku asi do 1 cm aby mohla být dobře sepnutá.

papouch22
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 13, 2020 6:29 pm
Bydliště: Selcany

Re: spojka 132,2 a agroad zkusenosti

#3 Nový příspěvek od papouch22 »

funkce spojky je mi jasna
spis mi jde o to jestli nikdo ma zkusenost s timto pritlacakem viz odkaz. a jestli to rozchodil

kment
Příspěvky: 167
Registrován: pon zář 24, 2007 4:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: spojka 132,2 a agroad zkusenosti

#4 Nový příspěvek od kment »

Zdravím, se spojkovou lamelou z Agroad mám též špatnou zkušenost, nepasuje na mrkev, reklamaci mi zamítli.... přítlačák je naprosto spolehlivý, lepší než centrální pružina... ideálně stará výroba.. Kment

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“