Demontáž vstrekovacieho čerpadla

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Argit115
Příspěvky: 59
Registrován: ned črc 22, 2012 6:30 pm
Bydliště: Sobotište

Demontáž vstrekovacieho čerpadla

#1 Nový příspěvek od Argit115 »

Ahojte potrebujem poradit jak vytiahnut na tz4k14 vstrekovacie čerpadlo stači len tie 4 šroby odsrobovat alebo ešte nieco treba urobit.davam ho do servisu a tam ked mi ho aj nastaví tak pri montaži len ho tam vložit a zatiahnut tie šroby alebo ako. DAKUJEM všetkym na rady

asido
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 11, 2024 8:14 pm
Bydliště: Veľký Krtíš

Re: Demontáž vstrekovacieho čerpadla

#2 Nový příspěvek od asido »

Aj mňa by to zaujímalo, nafta mi tečie po čerpadlo, potom nič, niekedy naštartuje, chvíľu ide, potom zdochne a už nenakopne, len prebrnkne, asi som to poriešil tým vyprázdnením nádrže, a štartovaním naprázdno,od vtedy mám problémy. Už som vyčistil nádrž, hadice, trubky, filter, odvzdušnil/či dobre neviem/ zdochlo mi to pri naklonení predku, keď som dal do roviny nakopol a išiel, kým som zase nešiel do kopca, potom som prefúkol trubku od čerpadla do vstreku, potom išiel asi 500m, teraz zase nejde nakopnúť.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Demontáž vstrekovacieho čerpadla

#3 Nový příspěvek od thovt »

Zavzdušněné potrubí .
Vstřikovací potrubí se musí usadit do hrdla poté poté muže dotáhnout převlečená matice.
Odvzdušnění není věda .

asido
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 11, 2024 8:14 pm
Bydliště: Veľký Krtíš

Re: Demontáž vstrekovacieho čerpadla

#4 Nový příspěvek od asido »

Pokiaľ myslíš to kovové potrubie z čerpadla do trysky, to som prefúkol, nasadil späť, ale keď som ho dal dole, ani pri štartovaní nešla nafta z čerpadla a do čerpadla tečie, neviem, či som robil dobre s tým štartom, ale nič iné ma nenapadlo po 3 hodinách v daždi som mal chuť to podpáliť, nakoniec som aj tak musel tlačiť len 450 m do garáže.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Demontáž vstrekovacieho čerpadla

#5 Nový příspěvek od thovt »

Ano, vstřikovací čerpadlo cákne pár ml jen každou druhou otáčku, musí být trubička zaplněná naftou bez bublinek.
Na bublinky tlačíš

asido
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 11, 2024 8:14 pm
Bydliště: Veľký Krtíš

Re: Demontáž vstrekovacieho čerpadla

#6 Nový příspěvek od asido »

Takže dnes som s mechanikom našiel príčinu môjho problému,zanesený špinou vývod z čerpadla a následne zistený spôsob vybratia čerpadla.
Obrázek
dole musí ísť chladenie, hrdlo dolievania oleja a tri matky, potom
Obrázek
odkrútite 4 šrouby a posuniete doľava kolík nastavenia čerpadla tak, aby prešiel z vidlice vnútornej akceleračnej páky/ napojenej na plynové lanko zvonku/ bohužiaľ sme to robili v rýchlosti a nestihol som fotiť, ale je to ľahké a intuitívne.
Môj problém bolo aj rozpadnuté korkové tesnenie, ktoré narobilo bordel vedľa čerpadla, to som nahradil červeným silikónom, ešte pred začiatkom treba odstaviť prívod nafty z nádrže zatvorením ventilu.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“