motor 2s90A

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Struko72
Příspěvky: 2
Registrován: ned zář 27, 2020 10:36 pm
Bydliště: Jasenové

motor 2s90A

#1 Nový příspěvek od Struko72 »

Zdravím chcem sa opýtať či by mi nevedel niekto poradiť vymenil som 1-valec za 2-valec 2S90A do tk14 motor sa mi podarilo naštartovať ale hneď mal maximálne otáčky a po par sekundách zhasol.
Nefunguje mi regulácia plynu na vstrekovacom čerpadle mi začala tiect nafta z popod uchytenia segmentov. Motor bol problém naštartovať až kým som nezatlačil šupatko z predu na prsach, motor chytil hneď ale mal vysoké otáčky a dokázal som ich regulovať tým tlačidlom čo sa vypína motor z predu.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: motor 2s90A

#2 Nový příspěvek od thovt »

Asi bylo venku čerpadlo při zpětné montaží čerpadla čep hřebínka nebyl umístěn do vydličky regulátoru.

Tak nějak by měl startovat, vytky mám nic lepšího jsem nenašel
https://www.youtube.com/watch?v=R_LUhCYjWzE

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: motor 2s90A

#3 Nový příspěvek od rimmerworld »

zdravim, chcel by som sa opytat, vcera mi zacal strajkovat motor 2s90a. zapojil som mulcovac a presile asi 20 m na motorovej zavislosti. v podstate prvy krat zariadenie na vyvode. zrazu motor zdochol :'( . myslel som si ze dosla nafta, kedze jej bolo malo v nadrzi. doliali sme naftu, napumpovali, stlacili ten cudlik - predvstrek..ale on len naskocil a zhasol. to sa opakovalo viac krat. potom sme si vsimli ze ten cudlik ako keby ani nevyskakoval, niekedy naskocil a cmudil ako lokomotiva ciernym dymom. skusili sme vymontovat palivovy filter, nevyzeral nejak zaneseny...motor mame rok ..pred tym bol repasovany. ..co sa tyka cerpadla do toho sa nevyznam..cize ci rozprasuje atd povedat neviem ..ale nijako sme do neho nezasahovali. este rano resp. aj pred spustenim motorovej zavislosti traktor bez problemov naskocil...viem ze sa tazko takto radi..co by mohlo robit taketo problemy?...alebo nie je tu nejaky clovek od Presova, ktorý sa vyzna do týchto motorov? :red:

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: motor 2s90A

#4 Nový příspěvek od thovt »

Máš to zavzdušněný palivový okruh, když se ti povede odvzdušnit jeden válec ,druhý se přidá ze s pozděním.
Musíš dostat z trubiček vzduch, poté startuj na plný plyn.
Motor má přidavač paliva na maximální dávku paliva.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: motor 2s90A

#5 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ahoj, vdaka za reakciu.. Mas pravdu.. Bolo to zavzdusnene.. Este v pondelok sa nam podarilo odvzdusnit a v pohode nastartoval.. Nastastie nic horsie to nebolo :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“