Slavia 2S90a

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
murphy320
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 26, 2013 1:17 pm
Bydliště: Morava

Slavia 2S90a

#1 Nový příspěvek od murphy320 »

Ahoj,
Mám velký problém dnes jsem dělal přípravu pod brambory s domadělem s motorem Slavia 2s90a a po cca 20min jizdy se mi motor roztočil uplně na nesmyslné otáčky nešel zhasnout,tak jsem ho přes rychlost zdechnul,vytahnul jsem měrku oleje a motor byl zalitý až po max nejspíš naftou,vypustil jsem celou nápln,dal nový olej a motor kupodivu nastartoval a šel normálně. Co to může dělat propouští vstřikovací čerpadlo naftu do motoru? Je tady někdo nebo neví někdo kdo dělá repas čerpadla v Moravskozleském kraji? díky

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Slavia 2S90a

#2 Nový příspěvek od Milhauss »

Já byl přímo v motorpalu Jihlava,ale to máš asi daleko. Možná by šlo poštou,buď opraví přímo tvoje,nebo dají jiné výměnným způsobem

davidgsf
Příspěvky: 254
Registrován: pát bře 18, 2011 7:32 pm
Bydliště: Vamberk

Re: Slavia 2S90a

#3 Nový příspěvek od davidgsf »

Nemuze to byt podavacim cerpadlem?

murphy320
Příspěvky: 26
Registrován: úte lis 26, 2013 1:17 pm
Bydliště: Morava

Re: Slavia 2S90a

#4 Nový příspěvek od murphy320 »

tady jsem dostal odpověd od pana procházky,akorát ted nevím na co se teda zaměřit? udělat první podavací čerpadlo a sledovat jestli nebude přibývat nafta v motoru nebo udělat to vstřikovací..

Dobrý den, příčina toho že se rozběhlo čerpadlo a nešlo ubrat, je pravděpodobně nečistoty v naftě nebo špatná nafta- nodně bio přísad,v případě že Vás stroj je sezoní a delší dobu nebyl prohřát, je to běžná závada, protože není nafta jako před 30 lety . Doporučuji nakoupit zimní naftu bez přisad bio- ne žlutou, a používat ji na tyto stroje a kterých projedete max.10-20 l za rok . Dále k vašemu dotazu na propouštění čerpadla, může to být dvěma způsoby. Může propuštět dopravní čerpadlo,(volný čep doprav. čerpadla), to je velice častá závada a je často sváděna na vadné vstřikovací čerpadlo a nebo druhá možnost, vstřikovací čerpadlo, kde to dělají elementy, nebo gumičky okolo elementů jsou za ty léta rozpadlé i když jsou v naftě . Vadné elementy naplní ojej za delší dobu, vadné gumičky jsou rychlejší .Cena čerpadla je 3370,- + DPH 4008,- s DPH bez poštovnéhoa dobírky , v čerpadle jsou nové elementy a výtlačné ventilky . Poku se nechají staré věcí je velká pravděpodobnost, že Vám zákazní bede čerpadlo reklamovat a ušetří se cca 1200,- za materiál . Může se stát třeba startovací dávka je na spodní hranici, ale čerpadlo již má problém se studeným startem a potom se řeší že je čerpadlo špatně+ opravené .

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“