4rychlostni stupeň tz4k

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
ku@bca
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 27, 2020 9:04 pm
Bydliště: Bolatice-Borová

4rychlostni stupeň tz4k

#1 Nový příspěvek od ku@bca »

Zdravím všechny mám neuvěřitelný problém pokládal jsem převodovku od tz4k12 řadí jezdí jen má 1 problém 4 rychlostní stupeň chrci cvaka jako by se to chtělo sypnout zkoušel jsem to i na uzaverkach nevíte čím by to mohlo být? Dělá to jen 4rychlosni stupeň jak na vyvodovou hřídel tak i za jízdy díky za odpovědi

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: 4rychlostni stupeň tz4k

#2 Nový příspěvek od thovt »

Asi jehličkové ložisko, je to na rozpůlení převodovky.

ku@bca
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 27, 2020 9:04 pm
Bydliště: Bolatice-Borová

Re: 4rychlostni stupeň tz4k

#3 Nový příspěvek od ku@bca »

tak včera jsem sundal motor a na hřídel jsem upevnil vrtačku pomoci vrtačky jsem točil převodovkou a zjistil jsem že to děla na všechny rychlosti tak jsem pátral čím to muže byt a nakonec jsem zjistil že jsem měl v převodovce málo oleje olej zkusím dolit měl jsem tam jen 3,5L podle manuálu tam má být 7,5L jinak si myslím že to je tím že když to přepnu do A tak na sebe tlačí kolečka převodovky myslím že by to mohlo být tím že jak jsem ho skládal tak jsem mezi skříně převodovky nedal těsnění ale jen tmel a asi to ted´ nemá vůli jakou by to mělo mít tak nevím zda to znovu rozpůlit a dát tam to těsnění nebo to tak nechat a počkat zda si to nesedne když přepnu na páce kardan nebo to přepnu do nuly tak je to klidné jinak všechno přepíná a řadí jako nové akorát jak už jsem psal jak ho přepnu do A tak to rachotí

ku@bca
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 27, 2020 9:04 pm
Bydliště: Bolatice-Borová

Re: 4rychlostni stupeň tz4k

#4 Nový příspěvek od ku@bca »

Dneska jsem rozloží znovu převodovku a všechny ložiska v pohodě a ozubení taky tak netuším co to může dělat :(

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: 4rychlostni stupeň tz4k

#5 Nový příspěvek od Atlan »

Nechybaju ti tam nejake vymedzovacie podlozky? Neskrtaju kolesa bokom o seba, ked sa to posunie?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

ku@bca
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 27, 2020 9:04 pm
Bydliště: Bolatice-Borová

Re: 4rychlostni stupeň tz4k

#6 Nový příspěvek od ku@bca »

ne nechybí dal jsem převodovku na jednu stranu skříně zahýbal řadicími tyčemi označil jsem jak daleko kolečka chodí pak jsem dal převody na druhou stranu skříně a všechno je v pohodě tak jsem volal pánovy co s tím dělá každý den a dostal jsem odpověd´během chvilky kdysi byl traktor zlomeny a plošina byla úplně vymlácená ted´jsem dal díly nové nová plošina nova převodka řízení se skříní jelikož stará byla svařovaná... tak to začalo rachotit jelikož to bylo všechno po 52 letech vyběhané je mimo osu hlavní hřídel kardanu jak jsem se podíval na uložení těch 2 ložisek co jsou na vývodu na kardan tak tam jsou drážky ve spodní částí skříně tím pádem hřídel je o kousek šíkmo a kolečka už nesedí jak mají jediné co by se s tím dalo udělat tak to přefrézovat a dát tam vložky ale skřín´je v katastrofálním stavu tak počkám až se to sypne a pak seženu celou převodku se skříní ;-) :red:

Uživatelský avatar
kucmar
Příspěvky: 1427
Registrován: stř črc 04, 2007 8:45 pm
Bydliště: Břeclavsko

Re: 4rychlostni stupeň tz4k

#7 Nový příspěvek od kucmar »

Pokud si dobře vzpomínám, tak obal převodové skříně stál před cca 10-15 roky 20 tisíc.

Tak oprava
https://eshop.agroad.cz/eshop-kategorie ... tml#eplist

ku@bca
Příspěvky: 6
Registrován: pát bře 27, 2020 9:04 pm
Bydliště: Bolatice-Borová

Re: 4rychlostni stupeň tz4k

#8 Nový příspěvek od ku@bca »

Jj už jsem koukal ale zatím mám po problému jak jsem to dnes zkoušel po složení druhého pokusu tak je to tiché nechápu jak je to možné jediné co jsem tam udělal tak otřepy na ozubení jsem lehce přejel lamelovým kotoučem ložiska naplnil vazelinou a dal mezi skříně těsnění předtím jsem tam měl jenom tmel. Vůbec jsem už nedoufal že to bude tiché ale opravdu jsem nevěřil vlastním uším :pohar: :typek:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: 4rychlostni stupeň tz4k

#9 Nový příspěvek od Atlan »

Uz si to mal v zatazi?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“