Na co si dát pozor u MT8-065?

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Na co si dát pozor u MT8-065?

#1 Nový příspěvek od trahere »

Ahoj všichni,

nejdřív bych chtěl poděkovat všem přispěvatelům, protože tohle fórum je pro mne neocenitelným zdrojem informací. V nejbližší době budeme kupovat první traktor a tak čtu, čtu, čtu, dumám a zase čtu, čtu.

Velkým limitem je u nás maximální šířka ve smyslu čím méně tím lépe, proto se zamýšlím i nad MT8-065. Přečetl jsem si o něm tady snad všechno, vím o možných (tím nechci startovat žádnou svatou válku, jestli je to pravda nebo ne) potenciálních provozních záležitostech (spotřeba, 2WD...), ale přesto stále zůstává jako možnost.

Proto se ptám - poradili byste mi prosím, na co si dát při koupi pozor?

Chápu, že je potřeba ho nastartovat, zkusit všechny páky, zkusit ho projet, podívat se, jestli z něj něco neteče, jestli něco neklepe... je ještě něco speciálního? Má také ten homokinetický kloub, který by byl případně strašně velkou investicí?

Díky moc a co nejvíc motohodin bez problémů :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#2 Nový příspěvek od Milhauss »

Není tam nic,řízení manuální,náhon na zadek,tudíž bez homokineťáků,jak píšeš zkusit vše zda tu funguje,jak bere spojka,uzávěrka,řízení,brzdy,hydraulika,převodovka a tak. Ničeho se neboj,když bude slušná cena,plno věcí se sežene a kdyžtak udělá,opraví

JardaCNC
Příspěvky: 2350
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#3 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ok. Chapu. Takze pokud si to.nezpravis sam tak asi nemas jinou volbu.

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#4 Nový příspěvek od trahere »

Milhauss píše:Ničeho se neboj,když bude slušná cena,plno věcí se sežene a kdyžtak udělá,opraví
Díky Milhaussi, to zní pozitivně. Cena je v rozpočtu, rozměry taky a vlastnosti (výkon, hydrauliky, kabina) víc, než jsme čekali. Jinak koukám, že jsem ze stejného kraje 8)
JardaCNC píše:Pokud si to nespravis sám, tak asi nemáš jinou volbu
Pravda JardaCNC, s tím se tak nějak počítá. Tady přímo ve vesnici jsou 2 starší pánové, kteří všem z okolí opravují jejich Zetory (od 25 po 7011) a s jedním už jsme se bavili, že budeme další pravidelný návštěvník :pivo: Jinak samozřejmě Kubota je další možnost, ale to nepatří do tohohle vlákna.

Jinak můj názor je ten, že pokud je to pracovní nástroj, tak prostě údržbu a opravy vyžadovat bude, neberu to jako nevýhodu, ale jako vlastnost. Problém jenom je, že práci musíme začít dělat už teď, ale pořádný výdělek bude až tak za 10 let, takže samozřejmě se snažíme maximálně optimalizovat.

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#5 Nový příspěvek od trahere »

Tak tady pár obrázků daného exempláře. Akorát ta vývodová hřídel mi přijde nějak oholená...? Bohužel nebylo dost času, ale traktor nastartoval, hydraulika funguje, jede, moc nebrzdí, ale to nebude potřeba ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

JardaCNC
Příspěvky: 2350
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#6 Nový příspěvek od JardaCNC »

vývodová hřídel mi přijde nějak oholená. - myslis zadni? Je tam krytka.

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#7 Nový příspěvek od trahere »

Ano, myslel jsem zadní, asi máš pravdu, že to bude krytka, těžko by snad takhle dopadla... no tak v týdnu si pro něj dojedu :rally:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#8 Nový příspěvek od Milhauss »

Hele nevypadá to vůbec špatně,vypadá to dost zachovale.

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#9 Nový příspěvek od matto »

no a naco chces ten traktor pouzivat? na kosenie po rovinke a tahanie pripesu po spevnenych cestach ok, ale do terenu, pripadne lesa 0 bodov.
ked poprsi je to ako avia - takzy predok, kde su este malicke kolesa a zadny nahon, takze pre mna nepouzitelny traktor

to si radsej priplat za 050tku ovela , ovela univerzalnejsi traktor


/ to je moja skusenost s 065 - ja som ho mal len chvilu, velmi ma sklamal . ked som ho priviezol domov, po kupe nemohol som zist z korby avie lebo poprsalo a kobra bola mokra a avia stala do mierneho fakt mierneho kopceka , tak o par tyzdnov isiel z domu a kupil som 050tku /

tak si mozes usetrit tento prestupny bod / 065/ a ist rovno do 050tky
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#10 Nový příspěvek od Milhauss »

To souhlasím,050ka by byla o něčem jiném,ale asi bude mít nějaký rozpočet a proto kouká po 065ce a za ty peníze 050ku nekoupí,jedině takovej pekáč jako jsem měl já a postupně do něj 50 nasype :) . Na začátek a seznámení asi dobré,až něco ušetří,prodá a koupí lepší

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#11 Nový příspěvek od trahere »

Ahoj, díky moc za cenné komentáře.
Vypadá dost zachovale
- to jsem rád, vezmu ji, něco na ní bude potřeba vyměnit, ale myslím, že bude sloužit dobře. Milhauss, poradil bys prosím, co jsi na ní měnil ty? Ale 50 na to nemám, budu muset opatřit taky nástroje.
no a naco chces ten traktor pouzivat?
- vlastně přesně na to, co jsi popsal matto. Jsme tady na rovině resp. v mírném sklonu (3/100) s těžkou půdou. 99% času ten traktor vůbec neopustí náš pozemek... no, bylo by to 100%, ale včera se zastavil soused a občas do toho lesa nebo k němu asi budeme muset zajet (po nové asfaltce), už se ptal, jestli budeme mít i vozík :) Měl dost silné podpůrné tekuté argumenty 8)

Jo a omezení nebylo jen na peníze, ale i na šířku. Naprostou většinu času bude totiž traktor pracovat ve vinohradě, kde budeme mít šířku mezi řádky 160 cm, do čehož se snad po zúžení a případném odstrojení vejdeme (listová stěna má tak 20 cm na jedné straně, takže zbyde na šířka na průjezd 120 cm). To píšu, proč ne třeba Zetor atd. A naopak přední hydraulika se bude hodit na různé nesené nástroje a výkon taky (to proč ne nějaké ty nízké třídy Japonců). Ale možná, že to je opravdu jen přestupní stanice někam jinam, to vůbec nevylučuju :ano: Třeba tady kousek od nás prodává pán, co u nás podmítal tohle http://www.kkagro.com/agrobazar/traktor ... 17-vl.html...

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#12 Nový příspěvek od Milhauss »

Já za mt8 050 dával cca 100 000kč,ale někdo vybral vývodový hřídel,přední to nemělo vůbec. A postupně se toho předělalo dost,ale třeba se jen měnily funkční zbastlené věci za originální. Okolo motoru plno věcí,skoro komplet hydraulika,dodělával jsem servo atd,atd. A plno věcí to ještě chtělo,ale traktor fungoval

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#13 Nový příspěvek od Milhauss »

Toto by jsi potřeboval,ale cena jednou tolik

https://dum.bazos.cz/inzerat/117030874/ ... t8-050.php

Uživatelský avatar
trahere
Příspěvky: 34
Registrován: sob úno 29, 2020 7:03 pm
Bydliště: Kutná Hora

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#14 Nový příspěvek od trahere »

A postupně se toho předělalo dos
- Milhauss, taky myslím, že tam toho budeme dělat dost. Ale vlastně se na to i těším, teď ze začátku bude trochu času se vše naučit, něco vyrobit atd. 8) Ostrá akce bude za měsíc zalévání a pak až na podzim přihrnování.

V sobotu si pro něj jedeme, ale o víkendu budeme sázet živý plot, takže nebude moc času, pár fotek sem ale určitě přidám :ano:

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Na co si dát pozor u MT8-065?

#15 Nový příspěvek od Milhauss »

To sem určitě dávej,nebo spíše si založ téma mezi mtéčkama a dávej tam veškeré svoje opravy,úpravy a fotky. Třeba se to bude plno lidem hodit 8) Jsem zvědav jak s ním budeš spokojenej

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“