Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přestavba?

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
selfcontained
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 17, 2019 8:29 pm
Bydliště: Šumperk

Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přestavba?

#1 Nový příspěvek od selfcontained »

Zdravím,

odchází mi pohon na zahradním traktoru Honda. Ten je řešen skříní, která je řetězem spojena se zadní nápravou. Jedná se o skříň Peerless Tecumseh 705 (už se nevyrábí) a při prudším rozjezdu a stoupání dost skučí. Na zpětný chod se do mírného kopečka traktůrek zastaví úplně a dále jen převodovka vydává skučící zvuk. Co jsem tak vyčetl, tak obecně hydrostatika v zahraním traktoru nemá dlouhou trvanlivost. Původně jsem chtěl pohon přestavět na elektromotor s alternátorem, ale bylo mi vysvětleno, že bych se nedoplatil. Byl jsem tedy z elektro bastlírny přesměrován sem, že prý se tu mám zeptat. Jedná se o Hondu 2218 s motorem V-Twin GXV610 13,4 kw. Údajně by bylo možné místo hydrostatického pohonu použít soustavu hydraulického čerpadla a hydromotru. Bohužel jsem absolutní laik co se týče hydrauliky a komponent s tím spojených. Chtěl bych se tedy skromně zeptat, zda by někdo neporadil co bych měl vybrat za komponenty (klidně i starší), které by odpovídaly fukčnosti traktůrku (pojezd dopředu s regulací a zpátečka) a aby mě to finančně nezruinovalo. Jen dodám, že traktůrek má suchou hmotnost 250 kg. V zátěži by to mohlo klidně být přes 450 kg.

Děkuji

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přesta

#2 Nový příspěvek od thovt »

Zdravím,co to rozebrat jako zde https://www.youtube.com/watch?v=dcaiSyFo_78 , oprava je jednudušší než přestavba.
PS: olej se musí měnit včas ne až něco přestaně fungovat, prodejci napovídají hodně ,aby hodně prodali asi tak.

selfcontained
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 17, 2019 8:29 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přesta

#3 Nový příspěvek od selfcontained »

Já na ty jeho videa právě koukal ještě před založením tématu. Má tam i jedno video, kde po výměně oleje je ta převodovka stejně hlučná jako ta moje. Akorát mu to jede o poznání líp. https://www.youtube.com/watch?v=F5nv1Cke7AA Rozborka ta skříně nevypadá na nic složitýho, nicméně pokud tam najdu něco takovýho https://www.youtube.com/watch?v=ffl1S7V27pI tak ji můžu rovnou vyhodit, protože to nikdo neopraví. Traktor je mi líto sešrotovat, motor má bezvadnej a zbytek je ještě ucházející.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přesta

#4 Nový příspěvek od thovt »

Myslím že by tam šla napasovat http://www.sekacka.cz/sekacka/eshop/5-1 ... eh-MST-205
Ale te cena te je lepší se podívat do té staré.

selfcontained
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 17, 2019 8:29 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přesta

#5 Nový příspěvek od selfcontained »

Tam je právě převodová skříň samostatně nad nápravou (resp. uložena uprostřed traktůrku), kterou pohání řetězem. Bylo by to ideální mít diferenciál, ale zásah do toho traktoru by bal asi velkej. Je možnost zakoupil manualní skříň http://www.zahradnitraktory.eu/Prevodov ... ,1887.html Ta cena je ovšem taky vysoká a starší jsem tyhle skříně našel jen na ebay, kde ale zase člověk neví, co mají za sebou.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přesta

#6 Nový příspěvek od ITS »

Ta skříň z odkazu je také hydraulická.
Jestli se ti zdá 13 tisíc hodně za dílec, který tam sedne, tak opravdu asi netušíš kolik bys na samých drobnostech nacpal do hydropojezdu takového, aby byl k službě a ne na otravu.

selfcontained
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 17, 2019 8:29 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přesta

#7 Nový příspěvek od selfcontained »

Není, je to mechanika 5 + 1. Proto jsem pokládal ten dotaz, abych zjistil co a jak se mi vyplatí.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přesta

#8 Nový příspěvek od ITS »

Já myslel ten druhý odkaz.
Ale jednoduše, ten hydropojezd je funkční a zaplatitelný tak, jak je v tom bloku udělaný a ani tam si ho lidé nehledí. Je tam hlt oleje a ten by se měl měnit každou chvíli. Je to čerpadlo, motor, nádrž, chladič a regulace včetně převodovky. Tohle všechno bys musel nahradit a prohadicovat. Za třináct ?

selfcontained
Příspěvky: 5
Registrován: ned lis 17, 2019 8:29 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Vadný hydrostatický pohon na zahradním traktoru - přesta

#9 Nový příspěvek od selfcontained »

Nevím, kterej odkaz. Oba dva odkazy jsou na mechaniky. Na youtube repasuje tu hydro, ano. Asi to bylo naivní, jen mě to zajímalo. Obecně platí, že ten hydropojezd není na tahání vozíků a odrhnování sněhu, což je škoda, protože motor ten výkon má. Co se týče výměny, tak nikde v manuálu právě není uváděn interval, tak s tím asi výrobce ani nepočítal. Ikdyž rozum praví, že by tomu tak být mělo.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“