prosba o radu

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
adept67
Příspěvky: 3
Registrován: sob lis 16, 2019 7:37 am
Bydliště: české budějovice

prosba o radu

#1 Nový příspěvek od adept67 »

Ahoj,nejprve se chci omluvit za dotaz,který možná je někde zodpovězen.Ale já ho nenašel :( .V otazce traktoru jsem absolutní laik,proto prosím moc o radu.Mám velkou hájovnu s vetší zahradou (cca 5000m),která je ve svahu.Dlouho už přemýšlím o traktoru,protože sečení,sena,dřevo,různé převážení dělám ručně,na kolečku.Také si myslím ,že na takové usedlosti se traktor neztratí.Uvažoval jsem oTK,ale po přečtení příspěvků nevím (stáří,cena,výkon).Pak jsem koukal na MT8-132.2.No,ale ten jsem sehnal za 135000,což mě přijde šílený.Chci tímto poprosit ,o radu co pořídit,jestli na konec není lepší japonec :) .Přikláním se k názoru,že raději zaplatím o něco více,ale budu mít kvalitu,snad. .Rozpočet cca 100000.Děkuji moc za případné rady.hezký den.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: prosba o radu

#2 Nový příspěvek od ITS »

V rozpočtu chybí 0. :smich:
Budu dnes první v zástupu radilů.
Pořeš si to sečení a sušení sena. V podobných cenách Dakrem https://www.dakr.com/stavebnice-panter/

Na nějaké převozy mimo komunikace si kup nějaký pěkný domaděl. To bývá do 20 tis.


Na louku ve svahu hlavně ne TK, nebo MT.

adept67
Příspěvky: 3
Registrován: sob lis 16, 2019 7:37 am
Bydliště: české budějovice

Re: prosba o radu

#3 Nový příspěvek od adept67 »

Dík za radu.Pújdu asi do zetoru 30,za tuhle cenu by mohl být traktor v cajku.samozřejmě bez papíru.

simako
Příspěvky: 146
Registrován: čtv srp 27, 2009 10:40 pm

Re: prosba o radu

#4 Nový příspěvek od simako »

Zdravím....
Nakoľko žijem v kopcoch mám TZ 4K-14, mal som Zetor 3011 a teraz mám Zetor 7245 a na základe doterajších skúseností s touto technikou, môžem skonštatovať, že na svahy traktor typu TZ 4k-14 a traktory bez prednej hnanej nápravy, nie je to pravé. Po týchto skúsenostiach, ak by som ešte kupoval ďalší traktor, tak typu VINEA Cabrio komfort 36 koňový s pevnou prednou riaditeľnou nápravou. Na začiatku, keď som ešte nemal skúsenosti s klbovými traktormi, ma na svahu prevrátila prázdna vlečka hore kolesami s TZ 4K-14,keď som prudko zmenil smer jazdy.
S pozdravom ......

davidgsf
Příspěvky: 254
Registrován: pát bře 18, 2011 7:32 pm
Bydliště: Vamberk

Re: prosba o radu

#5 Nový příspěvek od davidgsf »

Ahoj a co mt8 046? Horska sekacka?

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: prosba o radu

#6 Nový příspěvek od jenicek »

Ahoj, nevím jakej máš svah, ale ta 30ka (máme 40ku, sousedi několik 30tek) bude na svahu a 5000m2 neobratná.
Já mám Cabrio 36HP (což je mimo Tvůj rozpočet) na širokejch gumách a taky to neni nic moc do svahu, ale aspoň že to je 4x4 a pěkně s tim prokličkuju v sadě a v lese mezi stromama, kde bych si se Zetorem ani neprd.
O čem bych pouvažoval je Rapid Heureka. Jednu máme a to je strojek, otočí se v podstatě na místě, kam nevyjede, tam se zakope. :) Převrátit ho je fakt umění, i když jednomu borcoj ve vedlejším JZD se to povedlo, když mazal na 4ku po louce na plnej kotel a přehlídnul 2m mez :typek:
Občas se vyskytne na bazoši, ceny bejvaj 50-80t. Kč.
Hele, tady zrovna jedna je: https://dum.bazos.cz/inzerat/111488301/ ... naradi.php

mastnacek
Příspěvky: 7095
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: prosba o radu

#7 Nový příspěvek od mastnacek »

5000m je louka na seceni sena? A na to traktor? Jestli nohy slouzi, tak MFku na seceni a solidne postavenej domadel s uzaverkou na svazeni sena a vseho ostatniho.
Jak radi Jenicek, ruzny rapidy, reformy ( reform 2000 se obcas ukaze na bazosi, mam k nemu manual v pdf ), to je na ctyrch kolech, celni protibezna sekacka. Ale na 5000m mozna zbytecne drahy.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“