MINI 070, 075

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
pepa_11
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#751 Nový příspěvek od pepa_11 »

Já mám mezi kolem a závažím cca 4 cm. Ty vzpěry by musely být silné do 10 - 12 mm a z pevnějšího materiálu. Vidlice schovat vedle závaží s výřezy, to je uzší než ta ostatní závaží. Horší to bude se zajištěním těch čepů u závaží. Při hrnutí do boku by se možná vzpěra opírala o závaží, což by nemuselo vadit. Proto udělat ty vzpěry širší, aby se nedostaly pod závaží.

To je jen úvaha. Zatím nic nevyrábím. Loňské sněhy daly zabrat, bude něco potřeba. Ideální by byla ta originální sněhová fréza. Kus plechu vzadu v ramenech hydrauliky se mi neosvědčil. MINÍk toho moc neutlačil. Je fakt, že než jsem to zrychtoval, tak ten sníh přimrzl. Proto nevěřím příliš ani přední radlici, obzlášť, když část cesty je po trávě.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#752 Nový příspěvek od Tom »

Do budoucna chci na Miníka sehnat další zadní disky (nebo upravit automobilové) a dát na ně normální škodovácké zimní "kostky" a řetězy. S těma šípákama to nemá v zimě šanci.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Tapak
Příspěvky: 83
Registrován: pon črc 26, 2010 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#753 Nový příspěvek od Tapak »

Měl bych dotaz .Je ten šroub na fotce kontrolní,co se týče oleje v převodovce?
Já když ho vyšroubuji tak to z nej crčí jak z vodovodu.Asi mám přelito co?
Je to ještě od minulého majitele.Sehnal jsem nový olej sice PP80 .To by snad
nemělo vadit že bude trochu řidší ne?
Přílohy
P8180172.jpg

Mako4991
Příspěvky: 1987
Registrován: úte čer 02, 2009 8:51 pm
Bydliště: okr. Námestovo

Re: MINI 070, 075

#754 Nový příspěvek od Mako4991 »

Tapak píše:Měl bych dotaz .Je ten šroub na fotce kontrolní,co se týče oleje v převodovce?
Já když ho vyšroubuji tak to z nej crčí jak z vodovodu.Asi mám přelito co?
Je to ještě od minulého majitele.Sehnal jsem nový olej sice PP80 .To by snad
nemělo vadit že bude trochu řidší ne
?
Pokiaľ je všetko dobre tesné,tak nie,ja som nalial do domáceho tiež 80-ku a tečie to všade,kde sa dá,ale to by asi tiekla aj 90-ka.

pepa_11
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#755 Nový příspěvek od pepa_11 »

Ten kontrolní šroub odšroubovat a přebytek oleje odpustit. Co se týká oleje, netěsnostmi poteče i hustý olej, možná pomaleji. Do převodovky bych dal raději tu PP-90, hustší olej bude pomaleji stékat z kol a tím bude lépe mazat. Myslím tím zejména při pomalé jízdě, např. při orbě. Ale to je jen můj názor.

Uživatelský avatar
zdenek f
Příspěvky: 79
Registrován: úte bře 23, 2010 8:56 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: MINI 070, 075

#756 Nový příspěvek od zdenek f »

Zdravím

Písi ohledně sekačky. Viděl jsem ji v provozu naprázno (nesekla trávu, již měli posečeno) a zdálo se mi že značně vibruje. Majitel nebyl spokojen s prací sekačky, možná to bylo zapříčiněno nízkým kosením nad zemí( bubny jim zajížděly při mírné nerovnosti do půdy, z toho vyplývalo opotřebení řemenice na pohonu MINI). Neměl ještě moc zkušeností, má toto zařízení první sezónu. Museli uřezat mechanické zajištění hydrauliky v horní poloze na tříbodovém závěsu, překážela při zvedání sekačky. Možná by se vibrace daly utlumit pomocí přídavného napínacího šroubu na horní závěs sekačky, když se sekačka přizvedne, závěs se zkrátí a nemá takovou napínací (zvedací)sílu i když je tam pružina.
Psal jsem jednomu majiteli MINI jež vlastnil tuto sekačku, on mi potvrdil mé poznatky, z těchto důvodů ji prodal. Jsem vcelku zklamán počítal jsem, že si ji pořídím a teď nevím.

zasílám nějaké foto
zdenek
Přílohy
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
zdenek

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#757 Nový příspěvek od strafnik »

Moc pěkná dokumentace! Možná se mi to zdá, ale není ta sekačka na Miniho trochu velká? Nejsem si jist váhovými poměry té sekačky, ale myslím, že TBZ Miniho na tak velké boční vyložení není stavěný. Řekl bych že dlouhodobé používání bude mít asi neblahý vliv na kondici Miniho. Obzvláště v nerovném terénu. Takovou sekačku bych zavěsil na min. o 1/2 čísla větší traktor. Existuje ještě dvoububnovka na přední závěs, máte s tím někdo praktickou zkušenost? Není to lepší řešení?

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: MINI 070, 075

#758 Nový příspěvek od Kuba »

Prosím o rozchod zadních kol u MINIHO (vnitřní vzdálenost mezi pneumatikami), moc děkuji

pepa_11
Příspěvky: 204
Registrován: stř led 06, 2010 12:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: MINI 070, 075

#759 Nový příspěvek od pepa_11 »

Rozchod zadních kol je 650 mm na střed kola. Mezi koly to je asi 495 mm. To je těsně od pneumatiky po pneumatiku. Pokud tam chceš něco montovat, je třeba nechat od každého kola alespoň 2 až 3 cm mezeru kvůli zachycování bláta apod. Takže Ti zbývá asi 44 cm.

Pepa

Kuba
Příspěvky: 479
Registrován: sob čer 27, 2009 6:51 pm
Bydliště: Vysočina západní

Re: MINI 070, 075

#760 Nový příspěvek od Kuba »

Děkuji moc za info
pepa_11 píše:Rozchod zadních kol je 650 mm na střed kola. Mezi koly to je asi 495 mm. To je těsně od pneumatiky po pneumatiku. Pokud tam chceš něco montovat, je třeba nechat od každého kola alespoň 2 až 3 cm mezeru kvůli zachycování bláta apod. Takže Ti zbývá asi 44 cm.

Pepa

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#761 Nový příspěvek od strafnik »

Prosím, nebudete někdo vědět, kde seženu originální světlomet na MINI 075? Údajně je to přídavný světlomet na kabinu nějakého zetoru. Měl by být čtercového formátu. Typ světlometu 443 311 613 109. Přidal bych foto ale nedaří se mi to, píše to něco o dosažení maximální velikosti příloh :( Díky.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#762 Nový příspěvek od Tom »

strafnik píše:Prosím, nebudete někdo vědět, kde seženu originální světlomet na MINI 075? Údajně je to přídavný světlomet na kabinu nějakého zetoru. Měl by být čtercového formátu. Typ světlometu 443 311 613 109. Přidal bych foto ale nedaří se mi to, píše to něco o dosažení maximální velikosti příloh :( Díky.
Pošli mi fotku na mail, já ji sem dám. Jinak když to světlo vezmeš do nějaké prodejny ND dílů na traktory nebo náklaďáky, měli by vědět. Jestli je to přídavka na traktor, tak je to určitě na Zetor nebo Crystal, ale takové velké hranaté... nevím. Uvidíme podle té fotky.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#763 Nový příspěvek od strafnik »

Dnes to prošlo, přiloženo, pomohlo by mi kdybych získal lepší fotky, ale nemám...... Už jsem oslovil několik dodavatelů ND na Zetory, ale jen kroutí hlavou....
Přílohy
mini075svetlo.jpg

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#764 Nový příspěvek od Tom »

strafnik píše:Dnes to prošlo, přiloženo, pomohlo by mi kdybych získal lepší fotky, ale nemám...... Už jsem oslovil několik dodavatelů ND na Zetory, ale jen kroutí hlavou....
My máme takové pracovní světlo na Zetoru. Čtvercové, ploché. Leda nějaké internetové obchody. Kdyžtak napiš Mikrovi, ten má o takových věcech dost přehled. To světlo máme už dlouho, ani nevím, kde jsme ho sehnali. Traktory ale servisujeme u BV technika v Polance nad Odrou, tak se tam kdyžtak zastav, jestli budeš mít cestu. Nebo Mitrengu,... v Hlučíně (jestli pojedeš k tomu Krupovi) tak je taky prodej Zetorů, jmenuje se to Agroservis Hlučín.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
strafnik
Příspěvky: 622
Registrován: sob čer 13, 2009 2:28 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI 070, 075

#765 Nový příspěvek od strafnik »

Díky, za náměty, pan Karafiát mi taky dal nějaké náměty, uvidím, pak se tu podělím o informace.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“