Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Agrozet mt8 050.11
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 03, 2019 5:23 pm
Bydliště: Zilina

Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#1 Nový příspěvek od Agrozet mt8 050.11 »

Zdravim vas.potrebujem spravit GO tej stredovej rury.budem vdacny za kazdy prispevok ,ktory mi pomoze ako postupovat pri oprave a nakupu nahradnych dielov.dakujem

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#2 Nový příspěvek od polemnepolem »

rouru jsem kdysi dělal když jsem měl tento traktor.
Na díly se vyser,jsou zbytečně drahé,sežeň dobrého soustružníka a nech si to vyvložkovat bronzem,a přidej maznice,a budeš mít pokoj.
Originál to je železo na železo a nedomyšlené mazání.
Kdyžtak se ozvi,popíšu jak jsem to dělal..
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#3 Nový příspěvek od Milhauss »

A co jsem slyšel,nové díly stejně nesedí,jak je to opotřebované. A jsou snad různé počty děr na přírubě,a starší varianta se nesežene,je snad 6 a 8 děr,a už jsou jen ty novější 8děrové. Ale jen co jsem slyšel

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#4 Nový příspěvek od polemnepolem »

Máš pravdu Milhausi,yukon má už jiný počet děr,nicméně to jde opravit na soustruhu pokud to neni uplně nasr..kupoval jsem jen ty půlměsíce dovnitř,a taky se to muselo upravit...
Zetor 6245

Agrozet mt8 050.11
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 03, 2019 5:23 pm
Bydliště: Zilina

Re: Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#5 Nový příspěvek od Agrozet mt8 050.11 »

Zdravim vas.dakujem vam za vaše príspevky.chcem sa opytat ohľadne vyvlozkovania tej rúry.vnutro priruby sme zarovnali na sustruhu.len neviem ci je lepsie stiahnuť rúru a dat vyrobiť bronzové puzdro alebo navariť mosazd na rúru a stocit na rozmer ? A aka ma byt vola medzi rurou a prírubov? Dakujem

Agrozet mt8 050.11
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 03, 2019 5:23 pm
Bydliště: Zilina

Re: Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#6 Nový příspěvek od Agrozet mt8 050.11 »

Dnes som riešil to bronzové puzdro o rozmere vonkajší priemer 126,3.vnútorný 121 a šírka 300.cena polotovaru 190 e. Plus niečo sustruznikovy.je to dobrá pálka...
Najlacnejšia verzia by bola vyrobiť to puzdro zo strojárskej ocele 19..V podstate by to bola pôvodná verzia liatina na oceľ.dat tam vôľu 5 stoviek.mohlo by to byť?

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#7 Nový příspěvek od ITS »

Vyrábět bronzové pouzdro o síle stěny 2,5mm v tomto průměru je nesmysl. Jedině koupit zkružované bronzové pouzdro, kde ale jsou asi jen pětimilimerové míry ( 125-120 ).
Bronz v této síle jde také žárově nastříkat na trubku. https://www.zivefirmy.cz/t-spray-anticorro_f1034343

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#8 Nový příspěvek od Atlan »

Vymyslate vymyslene, ocel liatina ma vyborne klzne vlastnosti, tak nevidim dovod tam davat bieco ine. A ked to budete mazat tak to bude ok.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#9 Nový příspěvek od polemnepolem »

při tržních cenách materiálů je to samozřejmě nesmysl,ale tenkrát jsem jej sehnal ve sběrně.
Jinak zkružovaná pouzdra a ještě s perforací kde se drží mazivo je dle mého nejlepší volba,používá se to dnes sotatně ve většině aplikací.
Jinak v provozu traktoru doma okolo chalupy,kdy si to mázneš kdykoliv tě napadne,má ta ocel a litina také nesmrtelnost,jen bych to doplnil o spirálovitou drážku kde se udrží mazivo.
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Mt8 050.velka vôľa v stredovej rure.

#10 Nový příspěvek od Tata »

dej tam vodici pasky sklolaminat nebo co to je za sračku pouzivam červene od heinlichu, předělával jsem rouru na TK a v klidu už trěti rok
litinovy čep jsem předělal na ocel a do ní drážky pro ty pasky
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“