MT8-075 ano či ne

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
gregy79
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 15, 2019 4:39 pm
Bydliště: Brno

MT8-075 ano či ne

#1 Nový příspěvek od gregy79 »

Ahoj,
mám dotaz ohledně MT8-075. Mám ho možnost koupit s vlečkou. Chtěl bych se optat zde přítomných zkušených vlastníků, zda do toho jít a jaká jsou úskalí stroje.
Klasické + a -. Díky moc všem.

gregy79
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 15, 2019 4:39 pm
Bydliště: Brno

Re: MT8-075 ano či ne

#2 Nový příspěvek od gregy79 »

Jo mám to tak na pojíždění do vinohradu a sem tam svážení beden a dovážení nářadí. Sem tam pro dřevo do lesa.

Cepagis
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 24, 2019 10:35 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: MT8-075 ano či ne

#3 Nový příspěvek od Cepagis »

Ahoj, mám stejný stroj od podzimu a primárně jsem ho kupoval k tomu samému účelu - pojíždění s vozíkem, druhým vozíkem, třetím vozíkem..., štípačkou, válcem atd... kolem baráku, po zahradě a občas po vesnici a jako náhradu za MF70. O kladech i záporech bylo zde na fóru napsáno mnoho, doporučuji si vlákna pročíst. Faktem je, že je těchto traktůrků málo a od toho se odvíjí mnohdy astronomické ceny jak samotného traktoru, tak náhradních dílů. Z půlroční zkušenosti můžu vyzdvihnout skvělou manévrovatelnost a to, že je schválen k provozu na pozemních komunikacích (to pro mě bylo rozhodující). Nevýhodou je šíleně nepřesné řazení (asi pomsta konstruktéra) a malá hmotnost v kombinaci s relativně slabým motorem pro agregaci nářadí. Vím, že to jde, viděl jsem spoustu videí, ale stejně si myslím, že se traktor musí např. při orbě šíleně trápit, o jízdě v lese raději ani nemluvím.

gregy79
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 15, 2019 4:39 pm
Bydliště: Brno

Re: MT8-075 ano či ne

#4 Nový příspěvek od gregy79 »

Díky moc za odpověď. Už jsme si s majitelem plácli, tak doufám, že to vyjde. Co se týká řazení, tak jsem zvyklý na Barkase B1000 a tam to není také žádná hitparáda tak si asi zvyknu i tady.
Manévrovatelnost určitě ocením, ve vinohradu je málo místa. Schválení na pozemní komunikace je také důležité a jeden z rozhodovacích parametrů. V tom mají nevýhodu samo domo traktory.
Jak to bude doma tak se hodím nějaká ta fota. Diskuzi jsem pročítal ale hodně je tam o 070 a málo o 075.
Ale traktůrek se zalíbil na celé rodině tak snad to bude Ok.
A co se týká ceny, tak radši koupím toto než nějakou trakto-sekačku ala Mounfield

gregy79
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 15, 2019 4:39 pm
Bydliště: Brno

Re: MT8-075 ano či ne

#5 Nový příspěvek od gregy79 »

Ještě jedna věc nevíte jestli se dá na MT8-075 připojit třeba mulčovač z MF-70?

Cepagis
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 24, 2019 10:35 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: MT8-075 ano či ne

#6 Nový příspěvek od Cepagis »

Ona taky 075 je novější verze 070 (i když se vyráběly i v souběhu). Většina dílů mimo kapotáže a osvětlení je shodných, 075 má vyspělejší hydrauliku (nemusí se pumpovat ručně). Ale zase 070 vypadá pořád jako minitraktor, 075 spíš jako rider, takže souprava s vozíkem vypadá na komunikacích docela komicky. Se sekačkami z Mountfieldu se to srovnávat nedá (a to nejen kvůli kvalitě), už jen proto, že jsou primárně stavěné jako mezinápravové sekačky. Tahání vozíku se spíše doplňková funkce, vývodové hřídele to nemá žádné. A hlavně to nemá kloudně žádný rám, takže vozíček to utáhne, ale jen ten plechový z baubau naložený maximálně posekanou trávou. Jasně, dají se koupit i vyspělejší sekací traktůrky (v práci máme StarJet), ale pořád to je jen sekačka (průchodnost terénem je minimální - dole zavazí sekačka, kola jsou určena primárně k tomu, aby nepoškodila trávník, ne aby skutečně odněkud vyjela). Co se týče agregace hnaného příslušenství z MF, myslím, že příruba je stejná, ale tisícíhran jiný. Takže nasadit a jet nepůjde, musela by se udělat nějaká redukce. Ale nevím, přední vývod u své 075 nemám.

gregy79
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 15, 2019 4:39 pm
Bydliště: Brno

Re: MT8-075 ano či ne

#7 Nový příspěvek od gregy79 »

Tak a je doma.
https://photos.app.goo.gl/8PEMwLszhowGwk6m8
Po kontrole kapalin jsem ho zkusil nastartovat ale nešel benzín. Svíčka suchá. Tak se musím podívat na čerpadlo nebo na karbec. Snad to brzo pojede. Jaké tam používáte baterky?

Cepagis
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 24, 2019 10:35 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: MT8-075 ano či ne

#8 Nový příspěvek od Cepagis »

Vypadá zachovale, kapotáž i sedačka, někdo se k němu choval hezky:-) Baterka je tam tuším Varta, musel bych se podívat...

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: MT8-075 ano či ne

#9 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Áno, dobre vyzerá, je to krasavec 8) . Prajem, nech dobre slúži :prace:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

gregy79
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 15, 2019 4:39 pm
Bydliště: Brno

Re: MT8-075 ano či ne

#10 Nový příspěvek od gregy79 »

Koukal jsem, že to má na baterii manší šochtlik než klasická autobaterka. Mám Vartu 45Ah a nevleze se.
Zapomněl jsem si šochtlík oměřit ale odhadem tahle by tam šla?
https://www.battery-import.cz/autobater ... 2v--eb440/

Uživatelský avatar
LPS11
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 15, 2017 3:31 pm
Bydliště: HK

Re: MT8-075 ano či ne

#11 Nový příspěvek od LPS11 »

gregy79 píše:Tak a je doma.
https://photos.app.goo.gl/8PEMwLszhowGwk6m8
Po kontrole kapalin jsem ho zkusil nastartovat ale nešel benzín. Svíčka suchá. Tak se musím podívat na čerpadlo nebo na karbec. Snad to brzo pojede. Jaké tam používáte baterky?
Ahoj,

jak jsi spokojen? Nejake zkusenosti se strojem? Mam nabidku na uplne stejny stroj s veskerym naradim. Jen je v cudu motor. Tak zrovinka zjistuji jak a co. Zda koupit novy motor a jaky, nebo opravit stary.

gregy79
Příspěvky: 13
Registrován: pon dub 15, 2019 4:39 pm
Bydliště: Brno

Re: MT8-075 ano či ne

#12 Nový příspěvek od gregy79 »

Možná píšu pozdě ale jsem spokojený. Startuje pěkně a jede taky. Na to šolíchání okolo vinohradu je to OK.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“