kapání oleje z výfuku

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

kapání oleje z výfuku

#1 Nový příspěvek od Waltrppk »

Zdravím

Nevím proč ale pořád mi neustále kape olej z výfuku a té odkapávací hadičky (hlavně výfuk). Vím že TK je dieslový jednoválec dvoutakt, takže olej ve výfuku bude. Na můj v vkus je ho tam ale nějak hodně. Stačí někde chvíli zastavit a už jsou cca 4 kapky na zemi. Přejedu podvratí do domu a na 10m je 6 kapek. Netušíte kde by mohl být problém? Taky bych se rád zeptal, pokud už někdo vytvářel odkapovou misku pod TK (třeba jako Tomassino)jestli by ještě jednu nevytvořil za slušný peníz pro mě. TK je dobrý stroj ale s tím kapáním to výrobce nedořešil. Tak mě to štve že už jsem uvažoval i o prodeji TK a koupě napříkald Slávie.
:vztek:

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: kapání oleje z výfuku

#2 Nový příspěvek od GeorG9 »

Když kape tak aspoň víš že maže :D
Je dobrý po pár hodinách dát plnej kotel ať chytnou saze ve výfuku, vše se spálí. Když to občas neuděláš, tak ti chytne když budeš nejmíň potřebovat :smich:

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: kapání oleje z výfuku

#3 Nový příspěvek od Waltrppk »

Myslíš tak na 3 minutky při jízdě jet na plný plyn? Tk se musí držet v otáčkách takže na plný plny občas jezdím jenom s tím kapáním mě to už pěkně sere.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: kapání oleje z výfuku

#4 Nový příspěvek od GeorG9 »

Může bejt, to poznáš podle dýmu.
Dodělej odkapovou misku, nebo spíš pořádnou mísu ať nemusíš denně vylívat :smich:

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: kapání oleje z výfuku

#5 Nový příspěvek od Waltrppk »

Myslíš když je černý dým, tak je tam nespálený olej. O míse už delší dobu uvažuju (líbí se mi jakou má udělanou Tomassino i s výpustným otvorem). Nevím ale přesně za co ji tam mám uchytit.

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: kapání oleje z výfuku

#6 Nový příspěvek od Vedra »

Ne bílo-modrý doprovázený vyletujícími jiskrami 8)

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: kapání oleje z výfuku

#7 Nový příspěvek od Waltrppk »

Rád bych se ještě zeptal:
Jaké těsnění je použité ve vzduchovém filtru nad tou spodní miskou kde je nalitý olej a drží to 3 kovovýma sponama na filtru? Mě totiž z toho spoje vždy po delší jízdě z jednoho bodu teče olej po misce na zem.

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: kapání oleje z výfuku

#8 Nový příspěvek od Waltrppk »

Ještě jeden dotaz bych měl:
Výrobce doporučuje výměnu oleje v motoru včetně olejového filtru (profouknutí hadiček) a vyčištění odlučovacího sítka po 300 motohodinách. Já to ale najedu tak za 3 roky. Nestačí jednou za rok jenom vyčistit olejový filtr aniž bych vypouštěl olej z nádržky????? Vím hloupý dotaz ale proč se nezeptat. Z principu funkce jednoválcového motoru na TK nepředpokládám, že mě po odšroubování olejového filtru všecek olej vyteče na zem a navíc TK má ztrátové mazání.

Díky za info

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: kapání oleje z výfuku

#9 Nový příspěvek od GeorG9 »

Info z návodu máš, tak nechápu moc tvůj dotaz. Já bych to dělal spíš 1x ročně než po 3 a více letech než najedeš ty mth. To asi záleží v jaké kondici chceš mít stroj a jak dlouho ho ještě plánuješ mít. Pokud ho chceš za rok dva vyměnit, tak je možný že na nějaké výměny oleje se vykašleš.
Mám vineu, mot. olej měním před každou sezónou, stejně jako na autech co mám doma, i když nemám třeba najeté požadované hodiny nebo km. Stejně třeba výměny filtrů apod. Potřebuju stroje v kondici. Né abych na jaře kdy je nejvíc práce řešil zadření válce nebo špatné čerpadlo, když nevyměníš nebo nevyčistíš filtr apod.
V motoru u jednoválce co máš, jsou tak 2 litry oleje ne? Tak co řešíš? 140kč za 2 litry oleje? Nebo tu práci s vyčištěním vložky? :-/
Vypusť ho a uvidíš jak bude černej a hustej, přefiltruj přes jemnou tkaninu a uvidíš co ti tam vyplave, jestli bude čistej nebo ne...

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: kapání oleje z výfuku

#10 Nový příspěvek od thovt »

Motor má sice ztrátové mazaní ale částečné 1d90TA.
Filtr je tam že z motorové skříně odčerpavá olej.
Čištení fitru každorčné je určitě dobré.
Časté a krátké jízdy znehonocují olej rychleji, hlavně když motor není ohřáty. Výrobci to označují jako náročné podmínky.
Výrobce oleje doplňuje doporučení výrobce motoru.
Když budeš hledat najdeš.
Olej se odsáje hadičkou ze dná olejové vany ,po té se dal na fitrační papír.
To se dělalo dříve, že se olej vyměnoval podle barvy oleje když byl temně hnědý .

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: kapání oleje z výfuku

#11 Nový příspěvek od Waltrppk »

Zdravím Vás kolegové
Po delší době řeším na TK další drobné dilema a to je kapání oleje ze šroubku kovové hadičky co vede z olejového odsávacího čerpadla do olejového filtru:
Obrázek

Obrázek

Jsou tam 2 malé hliníkové podložky pod tím zašroubovaným šroubkem kterým protéká olej ale ikdyž je vyměním ( ty hliníkové o roužky)olej mi kolem nich vytéká. Nevíte jak by se to dalo řešit aby nevytékal? Bude potřeba vyměnit celý šroub?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: kapání oleje z výfuku

#12 Nový příspěvek od Atlan »

Predavaju ocelove s gumovym britom.
Nemas prasknute to oko?
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: kapání oleje z výfuku

#13 Nový příspěvek od thovt »

Pořádně to odmasti nejlepne ředidlem např C6000 natři to zakladovkou syntetikou.
Máš pokoj
Agrostroj vše utěsnoval jen barvou.

Waltrppk
Příspěvky: 87
Registrován: pát zář 07, 2012 10:41 pm
Bydliště: Uherský Brod

Re: kapání oleje z výfuku

#14 Nový příspěvek od Waltrppk »

Oko by prasknuté být nemělo teče to od těch hliníkových podložek (jedna je před okem a druhá je za ním). Pochybuji pokud to natřu barvou že to utěsním. Jinak vy co máte TK potýkáte se taky s podobným problémem u jednoválce? Tedy že kolem toho olejového čerpadla jak jsou našrubované ty plechové hadičky máte úniky oleje?
Díky za info.

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“