mt8 132.2 emisná kontrola

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

mt8 132.2 emisná kontrola

#1 Nový příspěvek od pol »

Tak a znovu problemi,bola to dlhá cesta ako to dostať na značky a teraz ako to dostat bez značiek,emisnou to neprešlo a asi ani neprejde dokonca chcel servisák 2800 otáčky čo je u tohoto motora max.2300 .teraz ked by som chcel odovzdat značky musím mat doklad o vysrotovaní a to je problem lebo ja to vyšrotovat nechcem a možno to dať na zelené až aj tie nezrusia lebo uz sa spekuluje.neviete poradit ako vybabrat s tým šrotom a dostat potvrdenie,dakujem

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#2 Nový příspěvek od thovt »

Motor jde seřídit na 3000ot/min motor se totiž montoval do elektrocentrál.
Největší kroutící moment má při 2100 ot/min. Maximalní otačky jsou 2300 ot/min u traktora bohatě stačí.
Emise motor nemá ani emisní normu euro 1.
Proč na emisích nemeři to stejne jako zetora.

Čísla můžeš uložt do depozitu a máš to vyřešený, traktorem mužeš jezdit jen tvém pozemku .

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#3 Nový příspěvek od pol »

thovt dakujem to všetko viem len prístroj na emisnej ho nepustil dalej a vyhodnotenie je niegde na centrále v inom meste,ja si tiež myslým že to mal zle nastavene lebo bol hladat či na to nie je iná norma a viem že to majú nové a že on s tým nevie nič robiť

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#4 Nový příspěvek od thovt »

Musejí se řídit podle roku výroby, já bych to reklamoval požadoval písemené vyjadření proč, pak se trochu pohrabat v zákonech.
Je spousta traktoru stejně starých prohanějí se po silnici.
Při nejhorším případě kup univerzalní katalyzator https://www.aaavyfuky.cz/index.php?zboz ... sel-kovovy
Uděláš výfuk jako na zetoru směrem nahoru.

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#5 Nový příspěvek od pol »

Teraz uvažujem odhlasit ale problem je že treba doklad o višrotovaní a ten nikto nedá,musí to tam ostať a traktor ide super práce mám dosť,poradte ako to spraviť dakujem

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 726
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#6 Nový příspěvek od matto »

my co mame SPZ na traktoroch sme diskriminovyny systemom na Slovensku, lebo musime podstupovat stk+ek kazde 2 roky , na druhej strane ti co maju japonske a doma vyrobene sroty nemusia nic, este aj poistku maju vyhodnejsiu, je to chore na hlavu ...

docasne to docasne odhlas za 35e na 4 roky a potom predlzuj ....

ja by som to to neodhlasoval zo znaciek, nikdy nevieš kedy ten nezmysel s tymi c znackami na slovensku zrusia
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#7 Nový příspěvek od thovt »

Tak udělej tunning , sundej logo výrobce s masky a zabarvy číslo rámu a je domaděl .
Domaděl je v okamžiku když si tam doděláš cokoliv navíc co nenamomtoval výrobce.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#8 Nový příspěvek od GeorG9 »

A já sem to pochopil tak, že ty céčkové značky se ruší, že byli je dočasně, od teď že jen s SPZ :-/

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#9 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ja mam C znacku.. Uz len tento rok..cize o rok sa budem pozerat na cestu len z poza plota :box:

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#10 Nový příspěvek od thovt »

Tak trochu hledejte jaké jsou zákoné podmínky na videu je to obecné. Vydává to Ministerstvo dopravy.
To je rozumné musí to brzdit, svítit nesmí to oslňovat jiné účastníky provozu, nesmí stoho téct
olej a jiné provozní kapaliny aby stoho nelítaly šrouby.
Určitě to nenajdu slovenštinu neovládám.
Nebo napište do komentaře autora videa na youtube.com

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 726
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#11 Nový příspěvek od matto »

no dik za info o tych C znackach, nejako ma tato info obisla a pre zakladatela fora dalsi dovod aby svoje vyradenie z evidencie prehodnotil.....

este skus to zaviest na emisnu niekde inde, napr. tak kde robia pre nakladne a autobusy , tam maju viac skusenosti so strojmi a potom s platnou emisnou na stk

pripadne to daj ako som uz pisal docasne odhlasit na 4 roky, za poplatok 35€ a pouzivat mozes dalej ako bez spz
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#12 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ja si neviem predstavit, ako ist na stk a emisnu s tekacom od ktoreho nemam ani doklady, kedze je kupeny od ruky ako vacsina strojov na fore.. Svietit svietim.. Trubit trubim.. Brzdit brzdim.. Ale unik oleja na tomto stroji je nezastavitelny :).. A na to ze som minuly rok presiel asi 5 krat po ceste boli pre mna C znacky naozaj paradna vec. Problem je uz len ten traktorik dostat do mesta na stk.. Poziciavat si vozik.. A aj tak to neprejde.. V tom videu este aj vraveli ze fabricke stroje musia splnat este prisnejsie pravidla ako doma robene.. Chapem ze vsetky stroje na ceste by mali splnat nejake pravidla.. Ale proste 40 rocne stroje tahat na stk a emisnu kazde dva roky je podla mna scestne... :( je jasne ze ak by clovek mal na to peniaze... Tak sa vykasle na doma robene.. A tekace a mtcka a kupi nove stroje so vsetkym co treba.. Esteze mam pole hned za domom.. :)

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 726
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#13 Nový příspěvek od matto »

ja som myslel pola, zakladatela temy on uz cely proces prihlasenia absolvoval

inak ja ked som bol na stk s mt8 -150, tak akoze tam nemal co kontrolovat, brzdy na valci sa nedaju nakolko je to pernament 4 kolka, tak len pozreli ci to svieti, blika, pozrel gumy rozmer a zospodu ci netecie , nekvapka olej na cestu to bola asi tak vsetko
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#14 Nový příspěvek od robert xxx »

Traktor na ktorý žiadaš C značky nepodlieha emisnej kontrole.
Kontrola sa robí
-svetlá
-brzdy
-hluk motora
-spájacie zariadenie
-trojuholník vzadu
Hovorili o tom v pozor zákruta 01 02 2019 a ešte chcú aby značky platili 10 rokov.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: mt8 132.2 emisná kontrola

#15 Nový příspěvek od rimmerworld »

Akurat sa mi zdalo, ze fabricke stroje C znacku mat nemozu.. No.. Som zvedavy.. Ako to nakoniec bude.. :) ale asi na kazdom urade inak :)

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“