Problém se zařazením rychlosti - spojka 3x a víc

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
tonda.laser
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 02, 2008 10:07 pm

Problém se zařazením rychlosti - spojka 3x a víc

#1 Nový příspěvek od tonda.laser »

máme doma MT8 050 - a ja jsem přes počítače a ne přes traktory ale co jde si udělám sám ale zkušenosti nejsou a tak se musím zeptat. Na traktoru jde velice obtížně řadit. tedy spojka správně nevypíná - musím sešlápnout 3x a více abych tam něco doslova nacpal. od pedálu pod sedátko jde "převod" k prvnímu hydr. válečku - a ten původně "tekl" ale řadit šlo jakš takž (říká tchán kterému MT8 patří) pak jde hadice z něj 1 do nádržky s kapalinou (za boha nevidím min a max) a pak trubka která se za cca 50cm změní v hadici a tato jde přes odvzdušnovací ventil do malého válečku a ten hýbe s "pákou" která jak se domnívám hýbe s přítlačákem atd. princip snad nejak chápu ale stejně nefunguju jak mám. zkusíl jsem jen maličkosti tj. odvzušnit a to více než 10x a stejně bez efektu. Co mě zaráží je to že že když jsem měl kdysi dávno forda tak když prdlo lanko spojkového pedálu měl jsem co dělat abych přítlačák rukou hnul a to tam byla páka tak 20cm dlouhá - (noha dělá svoje takže to fugnovalo) a pak jsem měl jiné auto a tam už byl systém podobný jako u trakturku tj. hydraulita a tam jsem s pákou nehnul prakticky vubec měla páku podobnou jako u traktoru cca 8 cm a nehnul jsem s tím ale na tohle je právě hydraulika super a ta s tím hnula a na traktoru světe div se s pákou k přítlačáku hnu jedním prstem. Na druhou stranu když už tam kvalt je tak neklouže. A tchán do toho vrtat nechce protože to je moc práce. Takže se chci zeptat po čem jít - dál odvzdušnovat? nebo opravdu podeřívat něco dalšího a nebo je to třeba tím válečkem který kouil že je sice nový za 300 ale K.O?
díky za jakékoli nakopnutí a těším se na reakce

Odpovědět

Zpět na „Traktory sériové výroby - TK, MT“