New traktor DDMT 22 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: New traktor DDMT 22 4x4

#76 Nový příspěvek od pinkygsx »

Pekna prace 8)

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: New traktor DDMT 22 4x4

#77 Nový příspěvek od petrak »

Ahoj Dodotrak, k té polohové regulaci. Nad něčím takovým jsem také uvažoval. Nechci tě z toho zrazovat, ale myslím že v amaterskych podmínkách to nikdy neuděláš tak aby to fungovalo jak má. Já nakonec elektroniku zavrhl a udělal regulaci mechanicky pomocí lanovodů, které ovládají pístek rozvaděče. Funguje to a je to jednodušší a spolehlivější než elektronika. Tolik můj poznatek, jinak fandím máš to na 8)

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: New traktor DDMT 22 4x4

#78 Nový příspěvek od DODOTRAK »

petrak píše:Ahoj Dodotrak, k té polohové regulaci. Nad něčím takovým jsem také uvažoval. Nechci tě z toho zrazovat, ale myslím že v amaterskych podmínkách to nikdy neuděláš tak aby to fungovalo jak má. Já nakonec elektroniku zavrhl a udělal regulaci mechanicky pomocí lanovodů, které ovládají pístek rozvaděče. Funguje to a je to jednodušší a spolehlivější než elektronika. Tolik můj poznatek, jinak fandím máš to na 8)

8) zaujímave riešenie rád by som sa na to pozrel bližšie. To moje bude založené na snímači polohy horných ramien a kedže idem robiť aj doťažovanie zadnej nápravy trojbodom cez snímač sily / tenzomer / tak to bude riadene elektronicky s týmto mi budú pomáhať chlapci z polnohospodárskej univerzity v Nitre tak dúfam že sa nám niečo fajn podarí. 8)

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: New traktor DDMT 22 4x4

#79 Nový příspěvek od petrak »

Tak to už bude na úrovni poloprofi ne li profi. 8) Já tu regulaci používám ve spojení s pluhem při orbě ale šlo by to i s jiným nářadím. Na pluhu mám kolečko které jede po nezoraném a kopíruje teren. Pokud se pluh příliš zahloubí, změní se výška kolečka vůči pluhu a to táhne za lanovod a lanko přímo ovládá páku zvedání ramen. Pokud pluh tzv. vyjíždí ze země, kolečko vůči němu klesá a tím tahá za lanko a spouštění ramen. S tímto řešením jsem nad míru spokojen, protože je to jednoduché a jistě spolehlivější než elektronika( problémy s citlivostí, nastavením zpoždění reakce atd...). Původně jsem to chtěl také řešit elektronikou ale "v jednoduchosti je síla".

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“