Tomův UNI

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
cro$$by
Příspěvky: 328
Registrován: sob pro 11, 2010 12:40 pm
Bydliště: 69671

Tomův UNI

#1 Nový příspěvek od cro$$by »

Zdravím, začínám stavět univerzální nosič nářadí, původně jsem chtěl postavit Dumper, ale nějak se mě to rozleželo v hlavě a tahle mašina bude sloužit zatím jako velká sekačka (120cm zaběr), nízkozdvižné vidle, lopata na sníh apod, bude mít vývodový hřídel.
koncepce dílů bude jako VZV tzn. přední náprava žigul, zadní (zatáčecí) náprava vzv, motor s převodovkou felicia 1,9D druhá převodovka jestě není, a pak jestě jedna převodovka z octavie na vývod.
v podstatě to bude otočený malotraktor.
prvních pár fotek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

mám ještě dotaz ten motor z felicie potřebuje řídící jednotku? nebo se to da vsechno vykuchat ty čidla a bude fungovat jak stary diesel (chcípání plynem atd)
budu rád za každý komentář

mourke
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 31, 2012 9:55 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Tomův UNI

#2 Nový příspěvek od mourke »

Felicie má čerpadlo LUCAS a to bez elektriky nepojede.chcipani mechanicky u osobaku nenajdeš. Reseni, smirit se s elektrikou nebo vyměnit motor.samotna výměna cerpadla je finanční nesmysl.

cro$$by
Příspěvky: 328
Registrován: sob pro 11, 2010 12:40 pm
Bydliště: 69671

Re: Tomův UNI

#3 Nový příspěvek od cro$$by »

me nevadi za tam bude ridici jednotka jen jsem se ptal jestli by to nešlo i bez ní, dokázal by mi pak někdo pomoct ze zapojením protože nevím v jakém stavu bude celkově motor po vytažení z auta pristi tyden si pro nej jedu

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Tomův UNI

#4 Nový příspěvek od Novis »

Koukni na Vlčnovjan 4x4 ten má motor z feldy,mu napiš :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomův UNI

#5 Nový příspěvek od Ondras83 »

Motor žádnou RJ nema

cro$$by
Příspěvky: 328
Registrován: sob pro 11, 2010 12:40 pm
Bydliště: 69671

Re: Tomův UNI

#6 Nový příspěvek od cro$$by »

tak jsem prochazel zasoby a nasel jsem doma prevodovku hodne podobnou octavce jenom je cela z litiny a ma řazení nahoře uprostřed tak doufam ze jako druhá převodovka bude stačit. tu co je na fotkach necham na vývodový hřídel
mám takovou vizi že motor bude podélně na převodovce bude zavareny dif jedn poloosa pujde do převodovky a pak do diferencialu a druha bude podepřena domkem a přez ozubena kola bude nad stavajici převodovkou jeste jedna prave na vývod.
ještě musím promyslet jak budou vychazet otacky, smer otaceni, ale to az bude doma motor.

cro$$by
Příspěvky: 328
Registrován: sob pro 11, 2010 12:40 pm
Bydliště: 69671

Re: Tomův UNI

#7 Nový příspěvek od cro$$by »

tak motor je doma, ten prijde na řadu až bude hotový základ rámu.
Dneska jsem soustružil čep na výkyv nápravy a konečne hodil nápravu na kola. mám obutou i druhou místo totálně zničených 23x5 jsem tam hodil 165 r13 (jen abych to měl na čem postavit pak pujdou nové), ale jako naschvál obě duše už to mají za sebou

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomův UNI

#8 Nový příspěvek od Ondras83 »

jaky presne maji rozmer ty pneu? a mohl by jsi mi prosim zmerit prumer a obvod takhle obutyho a nafouknutyho kola? diky :)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Tomův UNI

#9 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...se zájmem sleduji každou novou stavbu , zvláště ty , které se liší od ostatních. Jakou koncepci si zvolíš je jen na Tobě . Nemůžu se však zbavit dojmu , že tohle nebude to pravé ořechové. Využití jsi tak nějak nastínil a samozřejmě neznám podmínky , ve kterých budeš jezdit ale spíš bych se přikláněl k tradičnímu konceptu traktůrku , jako má Jarda-k . Řízenou nápravu máš masívní , která bez problémů unese všechno nářadí , které zamýšlíš . Když ale zapřáhneš vlečku , myslím , že bude problém . Co Ty na to..?

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Tomův UNI

#10 Nový příspěvek od ITS »

Všichni touží u domadělů po vývodovém hřídeli. Málo komu se to podaří, protože hlavním účelem vývoďáku je přenést celý kroutící moment motoru na nářadí. Nejde tedy o "nějaké točítko vzadu". Jsou nářadí, na která stačí jen to "točení" , ale ty nejpotřebnější nářadí potřebují ten krouťák celý. Pro takový vývoďák není možno za spojku vkládat nějaké "drobné převody".

cro$$by
Příspěvky: 328
Registrován: sob pro 11, 2010 12:40 pm
Bydliště: 69671

Re: Tomův UNI

#11 Nový příspěvek od cro$$by »

Vladimír2 píše:...se zájmem sleduji každou novou stavbu , zvláště ty , které se liší od ostatních. Jakou koncepci si zvolíš je jen na Tobě . Nemůžu se však zbavit dojmu , že tohle nebude to pravé ořechové. Využití jsi tak nějak nastínil a samozřejmě neznám podmínky , ve kterých budeš jezdit ale spíš bych se přikláněl k tradičnímu konceptu traktůrku , jako má Jarda-k . Řízenou nápravu máš masívní , která bez problémů unese všechno nářadí , které zamýšlíš . Když ale zapřáhneš vlečku , myslím , že bude problém . Co Ty na to..?
To je právě ono, na vlečku mame doma dalsi 3 domaděly a 3511zetora
ja chci neco hodne obratneho s tim ze zaprahnu naradi dopredu abych nemusel byt porad otoceny dozadu bude to fakt ciste na sekacku,lopatu treba hrabacku sena atd

cro$$by
Příspěvky: 328
Registrován: sob pro 11, 2010 12:40 pm
Bydliště: 69671

Re: Tomův UNI

#12 Nový příspěvek od cro$$by »

Ondras83 píše:jaky presne maji rozmer ty pneu? a mohl by jsi mi prosim zmerit prumer a obvod takhle obutyho a nafouknutyho kola? diky :)
zitra poměřím

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Tomův UNI

#13 Nový příspěvek od Jarda-k »

Nejsem si jistej jestli jsem přesně pochopil zamýšlenou koncepci. Plánuješ mít nápravu ze žigula vepředu,
motor otočenej řemenicí dozadu uloženej nad zadní říditelnou nápravou? U převodovky zavaříš dif a
poloosu chceš napojit do další převodovky a pak na nápravu? Současně z tý poloosy chceš vyvést pohon vývoďáku?

Zkusil jsi ty jednotlivý celky na zemi poskládat abys viděl jestli to bude vycházet?

cro$$by
Příspěvky: 328
Registrován: sob pro 11, 2010 12:40 pm
Bydliště: 69671

Re: Tomův UNI

#14 Nový příspěvek od cro$$by »

Jarda-k píše:Nejsem si jistej jestli jsem přesně pochopil zamýšlenou koncepci. Plánuješ mít nápravu ze žigula vepředu,
motor otočenej řemenicí dozadu uloženej nad zadní říditelnou nápravou? U převodovky zavaříš dif a
poloosu chceš napojit do další převodovky a pak na nápravu? Současně z tý poloosy chceš vyvést pohon vývoďáku?

Zkusil jsi ty jednotlivý celky na zemi poskládat abys viděl jestli to bude vycházet?
Nejjednodussi je predstavit si klasicky traktor jen otocene rizeni sedacka atd a nebo vzv..
Motor bude remenici dozadu a bude nad zadni riditelnou napravou.

cro$$by
Příspěvky: 328
Registrován: sob pro 11, 2010 12:40 pm
Bydliště: 69671

Re: Tomův UNI

#15 Nový příspěvek od cro$$by »

cro$$by píše:
Ondras83 píše:jaky presne maji rozmer ty pneu? a mohl by jsi mi prosim zmerit prumer a obvod takhle obutyho a nafouknutyho kola? diky :)
zitra poměřím
takze prumer je 640mm a šířka 165mm R13

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“