Přední hnaná náprava k zadní V3S

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Ladislav.postupa
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 28, 2016 11:14 am
Bydliště: Doubravice

Přední hnaná náprava k zadní V3S

#1 Nový příspěvek od Ladislav.postupa »

Ahoj chlapi,

nemáte někdo zkušenost s nějakou menší hnanou nápravu, která by byla použitelná se zadní nápravou z V3S, která má sériový převod. Rozvodovku mám z Nivy.

Díky L. :-)

mašina
Příspěvky: 74
Registrován: stř bře 20, 2013 8:40 pm
Bydliště: žďár nad sázavou

Re: Přední hnaná náprava k zadní V3S

#2 Nový příspěvek od mašina »

..uaz..aro M461...za předpokladu použití správných pneu např. 6,5-16 předek a 12,4-24 zadek. Stejně budeš muset vyřešit další svízel...každá z těchto náprav pro jízdu např. vpřed potřebuje opačnej směr otáčení kardanů...takže v tomto případě jedině otočit diferák v zadní nápravě V3S...a nebo použít osvědčenou klasiku přídavku z V3S...a otočit diferák vepředu...a nebo poslední možnost udělat si mezipřevodovku ,na vývodu k přední nápravě, a dát do ní jen dvě ozubený kola aby se otáčel smysl otáček...pak bude vše jak má. Zrovna to tu taky řeším..mám tu celou přvodovku i s přídavnou z uazu jenže bych musel otáčet diferák zadní...a stejně si myslím že ta převodovka jako kompletní soustrojí by různý drancování po polích nebo v lese asi moc dobře nesnášela. Navíc mám kola na předek 10/75-15,3 a ty už podle všech propočtů budou vyžadovat mezipřevod na spomalení předku takže zrovna se i hodí že tam musí nejspíš ta otáčecí mezipřevodovka bejt. Uaz převodovku používat nebudu, bude tam z V3s přídavná jen.

Uživatelský avatar
DJ_IRK
Příspěvky: 13
Registrován: sob čer 10, 2017 8:41 am
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední hnaná náprava k zadní V3S

#3 Nový příspěvek od DJ_IRK »

Taky teď řeším problém zvaný přední náprava.
Na zadku mám zkrácenou V3S, 120 cm na středy kol.
A tak se ptám (jelikož jsem to nikdy nedělal): je možné natolik zkrátit i přední nápravu V3S, nebo to o tolik nejde zkrátit???

Dík

Na předek chci tu V3S hlavně z důvodu, abych nemusel pracně dorovnávat rychlosti obou náprav.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Přední hnaná náprava k zadní V3S

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

Při použití správných kol nemusíš dorovnávat ani ARO

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“