Traktůrek ze sekačky s pojezdem

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktůrek ze sekačky s pojezdem

#31 Nový příspěvek od Milhauss »

Koukal jsem,za ty prachy bych to vzal taky a pokrátil,ale teď nikam nemůžu jet. Čekám jestli se něco neobjeví tady blíž,je to všechno hotové,vymyšlené. To by se mi líbilo 8) 8) 8) Sundat motor,sundat nápravu,dát na co nejkratšeji,rám zahodit,udělat nový,nápravy zůžit a je to :)

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Traktůrek ze sekačky s pojezdem

#32 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Tak je doma.
Přes zimu ho poopravim a hotovo!
Obrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktůrek ze sekačky s pojezdem

#33 Nový příspěvek od Milhauss »

Pěknej. Já jsem rozchodil motor,jede ale hulí jak prase,doufám že se to vypálí a nebude to tak hrozný,výfuk plný oleje,vše jsem vyčistil,bůh ví kde a jak to leželo,všude z toho tekl olej. Tak ještě ten pojezd a můžu laborovat :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktůrek ze sekačky s pojezdem

#34 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak dnes dorazil pojezd,ukroucená jedna polovina,což mi vyhovuje,že jede jenom půlka,ale nechápu jak se ten pojezd spouští,myslel jsem že tam bude páčka,kterou když zatáhneš na rukojeti za páku spustíš,tady nic není,jede to furt,to je přece blbost. Akorát na konci jsou ozubená kolečka která na jednu stranu nezabírají a na druhou ano. To jsem si asi moc nepomohl,to bych musel startovat traktor s prdelí v luftě.

Měl jsem představu že tu páku co spouští pojezd bych udělal na pedál jako plyn,a tím by se traktor rozjel. Plyn nechám jen na motoru,on stejně volnoběh nemá,ani ovládání,což je taky na prd,potřeboval bych volnoběh,aby si to jen prdlalo a pak tomu třeba přidat jen ručně na motoru dle okolností.

Takže prostě motor,spojit to s pojezdem,ovládání pojezdu vytáhnout na pedál,nebo i třeba páku na ruku,to jedno,no a zadní kolečka,přední nápravu a nějaký rám. Přemýšlím nejdříve jestli nezkusit udělat rám zatím dřevěný,z trámků,a když by to fungovalo,udělat kovový

Co Vy na to?? Rady,postřehy??

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktůrek ze sekačky s pojezdem

#35 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...další inspirace , jen si vybrat...


Fizz
Příspěvky: 7979
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Traktůrek ze sekačky s pojezdem

#36 Nový příspěvek od Fizz »

Ta prevodovka nezabira jen v neutralu, prevod je delany tak ze kdyz se chces rozjet nebo zaradit slapnes na pedal brzdy, co zaroven pres kladku povolu i remen pohonu pojezdu.

Kdyz je to spatne serizene a remen prokluzuje a nebo dlouho stojis na pedalu muzes ho spalit.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktůrek ze sekačky s pojezdem

#37 Nový příspěvek od Milhauss »

To myslíš u traktůrku,u sekačky ruční benzínové jsem žádné kladky zespod neviděl,mám pojezd z ruční sekačky

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“