Univerzální 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#31 Nový příspěvek od drevozkouta »

krajan píše:ak mas doma napravy a motor a prevodovku , tak to neries . Pridaj reducku z V3S pekne to zosrobuj dokopy a ides .
řeším to že na jedičku to pojede zbytečně rychle, a maximálka je jak závodní bugina. Budu s tím dost manipulovat, čelňák, posoupávat a skládat palety, tak se bojím že 1q redukovaná bude furt zbytečně rychlá.

drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#32 Nový příspěvek od drevozkouta »

Britt píše:
drevozkouta píše:Promin, ale takhle bych traktor nezprasil, kdyť už to je veterán, a o tom výkonu asi nemusím ani mluvit. Jinak to jsou super rady.... Zatím mi nikdo neopověděl jestli ta minimální rychlost je takhle v hodná, asi mi nezbude nic jiného než to prostě vyzkoušet.
Tak za tento přístup k 25 tě velebím. Proč kurvit pěkný stroj.
Po dědečkoj, děda s ním hospodařil roky, ale prostě není to ono a taky ho chci už šetřit ;)

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Univerzální 4x4

#33 Nový příspěvek od Britt »

Já mám Svoboďáka 7 po pradědovi, tak vím jaké to je. :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#34 Nový příspěvek od drevozkouta »

Hoši nenapadá vás, kde hledat tu redukční převodovku, to že byla na zametacích a popelářských vozech vím, ještě jsem zjistil že se dávala i na krmný vozy, obvolal jsem snad všehny vrakoviště, servisy, lidi co mi doporučili známí a 80% ani nevědělo že se něco takového vyrábí. Tohle by mi vyřešilo problém s délkou a s rychlostí v jednom a ten koncept by byla přesně jak si představuji. Děkuji za jaký koli nápad.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Univerzální 4x4

#35 Nový příspěvek od Atlan »

Az sa ti ta redukcna rozsype budes tam kde teraz....
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#36 Nový příspěvek od drevozkouta »

Zgnerálkuju a vydrží, a hlavně když už ji máš tak se dá vždycky nějak opravit ;)

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Univerzální 4x4

#37 Nový příspěvek od oco13 »

Akú minimálnu rýchlosť by si si predstavoval??? Môj Fester má maximálku cez 50 a minimálka je volný krok človeka. Teda všetko okolo domu riešim na volnobehu a ešte nebol problém s rýchlosťou. Skôr spiatočku by som privítal rýchlejšiu. :typek:

drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#38 Nový příspěvek od drevozkouta »

A je to i o té rychlé a pomale zpátečce, no chtěl bych se dostat na volnoběh na na redukovanou jedničku na 0,7-0,8. na tu manipulaci s čelnákem, bojím se že bych jinak odrovnal spojku.

drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#39 Nový příspěvek od drevozkouta »

Tak už se pomalu smiřuji s tím že tu redučku neseženu, byl jsem se podívat na převodovku z ereny ale nakonec jsem ji nevzal, neměla moc dobré uložení, musel bych složitě dělat domeček pro řetězový převod a celkově ji nějak upravit, a přišla mi moc malá. Bavil jsem se sousedem a má doma převodovku z desty, 3 kvalty + reverz, myslíte že by to to na tom mém výtvoru vydrželo, docela mě nadchnul ten reverz právě třeba při té manipulaci s čelnákem, měl bych kvalt a jen házel reverz, a jezdil dopředu dozadu, kor u toho rejdu v3s by se to šiklo, ale zase mám strach aby to ta převodovka vydržela. Díky

drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#40 Nový příspěvek od drevozkouta »

Tak jsem se byl kouknout na převodovku z desty, krásná myšlenka reverzu, ale skříň by to asi nevydržela, nešli by do ní z aviacke převodovky vysoké otáčky ale už by na ní byl nápor. nebo myslíte že by to vydržela?

Vím že už tady asi některé s.ru, ale nějak se furt nechci pustit svého konceptu, řetězového kola na kardanu :D nenapadá vás ještě nějaká kratoučká převodovka, dvoukvalt 3 kvalt, která by vydržela, motor avia 31T, aviacká převodovka, nějaká převodovka, dolu řetězový převod a v3s nápravy. Sehnat redučku z avie by bylo úžasné ale utopie :(, už tech 31cm redučka je dost, a ten traktor bude delší než jsem myslel :/ děkuji;)

zambro
Příspěvky: 259
Registrován: pát čer 22, 2012 6:31 pm
Bydliště: chrudim

Re: Univerzální 4x4

#41 Nový příspěvek od zambro »

Zdravím, líbí se mi Tvoje urputnost a že se nevzdáváš , jen tak dál , ono se to poddá.

drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#42 Nový příspěvek od drevozkouta »

Děkuju,
já zase obdivuju tvoji tvorbu, klobouček. Živím se jako truhlář ale od mala mě tohle láká a učím se, doma máme soustruh, frézku, ale od smrti dědy na to nikdo nešáhl, a já pomalu čtu a učím se, jak se co dělá. Jinak za tu urputnost, mě chtějí už doma praštit. Neslyšej nic jiného než redukční převodovka, obvolal jsem asi 50 vrakovišt a servisů avia, mám všude inzeráty :D, ale asi to budu muset pořešit jinak, no uvidíme, nyní stejně nemám na výrobu časový prostor :/, takže vymýšlím a sháním;)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Univerzální 4x4

#43 Nový příspěvek od murár »

A čo tak tu reverzku nejako dať medzi motor a tu aviacku prevodovku. :zapomel:

drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#44 Nový příspěvek od drevozkouta »

To už mě taky napadlo, ale nevím jestli to se svejma vědomostma dám:( Tam bude problém se spojkou ne? Leda sehnat převodovku z desty co se do ní dávali aviácké motory, a to je další utopie :D

drevozkouta
Příspěvky: 80
Registrován: sob bře 04, 2017 12:23 am
Bydliště: Víchová nad Jizerou

Re: Univerzální 4x4

#45 Nový příspěvek od drevozkouta »

blbá laická otázka, nebudou dlouhodobě vadit opačné otáčky aviácké převodovce?

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“