Pneu na disky 9,0 - 20

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
fichtlers
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 16, 2016 12:00 pm
Bydliště: Vsetín

Pneu na disky 9,0 - 20

#1 Nový příspěvek od fichtlers »

Zdravím všechny,
mám takový dotaz. Mám disky z IFY o rozměru 9,0 - 20, je možné na ně obout šípové kolo 12,5 - 20 ?
Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#2 Nový příspěvek od harijaro »

Máš disky s označením 9,0-20 alebo máš disky kde boli nahodené pneumatiky 9,0-20?! :zapomel:

fichtlers
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 16, 2016 12:00 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#3 Nový příspěvek od fichtlers »

Mám disky z IFY a jsou na tom pneumatiky 9,0 - 20. Mám takové tušení že je to z IFY jeřáb.
Nápravy mám z agro ify na stavbu traktůrku. Jde mi o to jestli na to obuji šípové pneu 12,5 - 20.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#4 Nový příspěvek od harijaro »

Možno ich na ten disk dostaneš ale budú kurevsky zmáčknuté. To by chcelo disky z tatry alebo liazky a prevariť stredy aby ti pasovala rozteč.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#5 Nový příspěvek od murár »

Videl som tento rozmer pneu 12,5-20 obuté na diskoch z V3Sky :shock: ale tak ako harijaro píše boli stiahnuté a vyzeralo to ako galuska na bicykli.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#6 Nový příspěvek od ota »

A nebo si sežeň disky z kombajnu E 517, nebo Německého nakladače, a nebo Ifa valník. Lze taky ze ZT 303, nebo bramborového kombajnu. Ale ty mají ET 0 myslím. Všechny tyhle mám doma u samohybů. Akorát jsou to disky bez pera. Klasika jako u osobáku. Ale když máš trochu cviku s nazouváním a vyzouváním kol, nazuješ to doma sám v klidu.
Jo rozteč těch disků co píšu pasuje jak na Ifovou nápravu tak i na V3Skovou.

fichtlers
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 16, 2016 12:00 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#7 Nový příspěvek od fichtlers »

Děkuji za tak rychle poskytnuté informace.
Jen se zeptám na váš názor ještě na stavbu nového traktůrku.
Mám nachystané nápravy z agro IFY, motor oturbená avie z intercoolerem, za to 4 kvaltová převodovka avie s redukcí a za to rozvodovka ze zila.
Jaký je na to váš názor?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#8 Nový příspěvek od ota »

Myslím, že tomu se už nedá říkat ,,traktůrek". :smich: To už bude slušnej traktor. Mám i tyhle komlonenty doma. Ta nápravka má slušně půl tuny jedna.
Tu převodovku Ifa tu nemáš? Koukal jsem na ní a ona má v sobě dost vychytávek. Jako mezinápravovou uzávěrku, redukci a agroifa má i dva vývody. Těžkej a lehkej. Lehkej lze využít na pohon třeba čerpadel a těžkej na pohon vývodových hřídelí na přídavné zařízení. Je to samostatná bandaska. Myslím že by byla jen jedna převodovka v traktoru. Tím by se zkrátila délka komponentů. Jediná nevýhoda u ní je, že nemá spojku z předu. Ta by musela být u motoru a nějaká deska na zvon motoru. Ifa převodovka je od motoru poháněná kardanem.
Jinak ten Zil převodovka, tuhle jsem na ní koukal u souseda. Ono jich je několik, podle typu auta. Ale je to taky macek. A není tak dlouhá.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#9 Nový příspěvek od murár »

Tak k tým pneu 12.5-20 sú doporučené disky W10 a W11-20
K tým komponentom len to čo napísal oto že to bude slušný traktor. Ak to chceš do lesa tak by som viac uvažoval na to použiť pneu 12,4-24 aby bola vyššia svetla výška pod diferakom a lepšia prechodnosť v lese. Ak máš orig Ifa pneumatiky 12,5-20 pneumont tak tie majú menší priemer ako bežné 12,5-20.

fichtlers
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 16, 2016 12:00 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#10 Nový příspěvek od fichtlers »

Zjistím nějak při pohledu na ten disk o jaký disk se jedná? Jde to nějak poměřit? Nemám se čeho chytnout. Jiné disky nemohu použít, protože mám už jedny převařené aby šly kola v jedné stopě. Z agro ify si myslím že nejsou, už podle vzorku.
Ohledně převodovek. Z počátku jsme uvažovali o převodovce V3S a tak tu máme dvě a nakonec se nám nejvíc zalíbila ta avie i s redukcí a čepadlem. Vše pasuje s motorem takže spousta problémů odpadá, jen jestli ten motor nebude slabý.

Teď musíme pořešit ty kola abychom věděli jaký mají rejd a podle toho vařit rám.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2543
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#11 Nový příspěvek od murár »

Ifa Agro jazdila na balonoch 16-20. Traktory ZT 303 A ZT 323 nakladač T 174 a občas aj kombajny E 514-517 a zemiakový kombajn boli osadené pneu 12.5-20 šípovým-traktorovým vzorom. Ja som ich používal na svojom traktory na zadnej náprave.
download/file.php?id=36474&mode=view
Ešte aj nemecké vlečky čo mali vzduchové vyklapanie tak mali pneu 12,5-20 ale cestný vzor. Tie disky by mali mať širku od 25-30cm. W10 W11 je rozmer v palcoch. https://sk.wikipedia.org/wiki/Palec_(je ... A%C5%BEky)
Ten motor má vätší vykon ako má Z 7245 Ja mám motor "len" z Avie 30 a z výkonom problém nemám! Prevodovka z čerpadlom má nevyhodu že pri stlačení spojky sa aj čerpadlo hydrauliky vypne.
Tak veľa zdaru pri skladaní! :friends:

fichtlers
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 16, 2016 12:00 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#12 Nový příspěvek od fichtlers »

Pokusil jsem vyfotit sirku toho disku jestli by mi mohl nekdo poradit ohledne identifikace. chci koupit sipove gumy o rozmeru 12.5 - 20 a nevim jestli pujdou na tyto disky nebo mam sahnout po uzsich?
Obrázek


Obrázek

fichtlers
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 16, 2016 12:00 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#13 Nový příspěvek od fichtlers »

Nenašel by se tu prosím někdo kdo má kola z IFY aby mi je mohl změřit? Chtěl bych už shánět pneumatiky ale nevím jaké si můžu dovolit na ty moje disky koupit. Děkuji moc

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#14 Nový příspěvek od harijaro »

Mám doma pneu 12,5-20 na origo disku. Zajtra ti to zmerám.

fichtlers
Příspěvky: 14
Registrován: sob led 16, 2016 12:00 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Pneu na disky 9,0 - 20

#15 Nový příspěvek od fichtlers »

To by mi strasne moc pomohlo, byl bych moc rad. Kdyby byla i fotka tak by to bylo nejvic super. Diky!

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“