Pepina II DaewAro

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
SamotZdeny
Příspěvky: 77
Registrován: ned srp 10, 2014 9:36 am
Bydliště: Kousek od Pernštejna

Re: Pepina II DaewAro

#16 Nový příspěvek od SamotZdeny »

To bohužel, nemáš.
Ve svém (pozastaveném) projektu ZST 150, jsem kvůli hmotnosti ustoupil od 1.9D(přestože jsem už vyřešil zesílení přední strany klikové hřídele) , a sehnal motor z Matize.
Po demontáži přední části zjistíš, že je tam olejové čerpadlo, a proto nejde zesílit.
Klinek je malý, a nevydrží rázy od pohonu nářadí.
Jediná možnost je posunout o 30mm převodovku se spojkou, a vytáhnout ho od zadní části klikovky.
Já použiji 17 klínový řemen, i když vím, že může prasknout. Ale počítám s tím, a převodovka bude relativně snadno demontovatelná.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#17 Nový příspěvek od Ondras83 »

taky me jednou napadlo namontovat mezi setrvak a prirubu na klikovce remenici...osobne bych pouzil ale asi remen 6PK

pinky - kdyz mas 7,5 kola a sirku 125cm (mas?) tak jaka se mezi to vejde sirka ramu, aby kola pri vykyvu nedrhla o ram?

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#18 Nový příspěvek od pinkygsx »

Bylo ted vecer trochu casu a chuti tak jsem zul 4kola se sipama a jeste me ceka zout arovy kola a nahodit na ne ty sipaky.
Jsou to 6x16
Obrázek

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#19 Nový příspěvek od pinkygsx »

neválí se někomu doma takovíto kanistr 10l ale jsou i 5l?
Obrázek

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#20 Nový příspěvek od pinkygsx »

Tak vcera chvilka postourani na budoucim traktoru. Dosli karbece, a zul jsem 4arove kola kam prijdou sipaky
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#21 Nový příspěvek od Ondras83 »

proc pouzivas tyhle stary karburatory BS a nepouzijes nesmrtelny a lepsi LEKR z favorita?...tyhle BSa se hodne vymlati na klapce (jeste, kdyz pridas mechanizmus plynu, jako mam napr. ja) a pak prisavaji falesny vzduch a blbe, resp. vubec se to neda seridit...favorit slape nesmrtelne tisicovky kilometru, navic se do nej daji porad koupit dily

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Pepina II DaewAro

#22 Nový příspěvek od Veteranista! »

Já zase bych řekl, proč jsi dělat težkosti s LEKRem, když dobře funguje jednoduchoučký BS.
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#23 Nový příspěvek od pinkygsx »

Ondras83 píše:proc pouzivas tyhle stary karburatory BS a nepouzijes nesmrtelny a lepsi LEKR z favorita?...tyhle BSa se hodne vymlati na klapce (jeste, kdyz pridas mechanizmus plynu, jako mam napr. ja) a pak prisavaji falesny vzduch a blbe, resp. vubec se to neda seridit...favorit slape nesmrtelne tisicovky kilometru, navic se do nej daji porad koupit dily
protože už ho mám na ten motor vyzkoušený a nemíním bádat nad nevyzkoušeným :) navíc fávo je 13ka a tohle je 900 a tyto karbece jsou jsou na 100ky :) navíc mi vyhovuje jejich jednoduchost na seřízení.
Vyhovuje mi i jeho výška a velikost. Takže asi tak 8) a ty máš na octávě karbec z fáma když je takový dobrý? :)

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Pepina II DaewAro

#24 Nový příspěvek od Jarda-k »

Já tenhle BS ze stovky měl na Octávce když byla ještě auto a bylo to v vzteku. Hlavně v zimě.
Nastavil jsem volnoběh, po pár kilometrech to chcípalo. Tak znovu nastavit. Při dalším zastavení zase otáčky jako kráva.
Jak jsem z toho udělal traktůrek, tak jsem tam nacpal Lekra z fáva a je klid. Udělá se tam jednoduchá úprava na sytiči aby
dřív vypínal, nastaví se volnoběh a nemusíš si ho všimnout. Běhá tam už asi 15 let a nevybavuju si, že by sem na něj musel sáhnout.

Kapo
Příspěvky: 280
Registrován: úte led 18, 2011 7:25 pm
Bydliště: Myjafsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#25 Nový příspěvek od Kapo »

Atlan píše:Ano mal. Zapnes ho a toci sa az kym ho nevypnes. Vymacknutie spojky nema vplyv.....
No neviem, ktoré traktory to tak majú?? Moja Mitsubhisi keď stlačím spojku, vypnem aj zadné PTO.
V3S S3 HR3001, Bielorus EO 2621, Gaz 69, PK26, Patrol GR, MT365, HDJ80...
http://www.4x4nazory.sk

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#26 Nový příspěvek od Ondras83 »

pinkygsx píše:
Ondras83 píše:proc pouzivas tyhle stary karburatory BS a nepouzijes nesmrtelny a lepsi LEKR z favorita?...tyhle BSa se hodne vymlati na klapce (jeste, kdyz pridas mechanizmus plynu, jako mam napr. ja) a pak prisavaji falesny vzduch a blbe, resp. vubec se to neda seridit...favorit slape nesmrtelne tisicovky kilometru, navic se do nej daji porad koupit dily
protože už ho mám na ten motor vyzkoušený a nemíním bádat nad nevyzkoušeným :) navíc fávo je 13ka a tohle je 900 a tyto karbece jsou jsou na 100ky :) navíc mi vyhovuje jejich jednoduchost na seřízení.
Vyhovuje mi i jeho výška a velikost. Takže asi tak 8) a ty máš na octávě karbec z fáma když je takový dobrý? :)
bohuzel nemam a nechce se mi predelavat kapota, jinak uz by tam byl

motor mi tak debilne cuka a vynechava, dokud neni uplne ohratej...mam tam zapalovani z favorita, svicky NGK a porad to dela...ve favoritu, se kterym jsem jezdil do nedavna a do ted ho mam doma jsem nic takovyho nepocitil, ikdyz jsem mu dal prasensky hned za studena "napit" ... ovsem kazdyho volba :friends:

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#27 Nový příspěvek od Atlan »

Kapo píše:
Atlan píše:Ano mal. Zapnes ho a toci sa az kym ho nevypnes. Vymacknutie spojky nema vplyv.....
No neviem, ktoré traktory to tak majú?? Moja Mitsubhisi keď stlačím spojku, vypnem aj zadné PTO.
Neviem ale zetor aj bielorus ma 2spojkovu lamelu, stlacenie do polovice vypina prevodovku,a na podlahu aj vyvod.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#28 Nový příspěvek od pinkygsx »

Nazul jsem kola at je mohu zas ulozit za boudu
A jen jsem jeste udelal forku rozdilu plastu 6x16 a 7,5x16
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#29 Nový příspěvek od pinkygsx »

pomaloučku potichoučku sháním komponenty na traktůrek. Do zimy to nestihnu, ale jak bude vše na hromadě pustím se do toho. Chtěl bych trochu stávající koncepci zdokonalit.
- řízení orbitrol nebo něco s posilovačem
- hydraulika klasické hydraulické čerpadlo
- vzduchová sedačka
- zadní ramena s dvěma písty
- přední ramenat
jinak upouštím od zadního vývodu není od kut ho napojit. Od rozvodovky jste mi to vyvrátily.
sháním:
- kdyby se někomu válela nějaká malí orbitrol a byl volný sem sním
- dělič brzd na zetor
- vzduchová sedačka liaz

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Pepina II DaewAro

#30 Nový příspěvek od pinkygsx »

včera jsem si chvilku hrál a připravoval díl na propojení převodovky a rozvodovky, použiji kus poloosy z octávy který je k sobě šroubovaný. Stávající stav je že to blbě rozdělává.
ObrázekObrázekObrázek
mělo by to na novém stroji nahradit toto:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“