Generál 4x2

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#31 Nový příspěvek od JanZ »

Tak jsem konecne zjistil z ceho je predni naprava a druha prevodovka :)
Jedna se o Aero 150 / Skoda/Praga

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#32 Nový příspěvek od JanZ »

Tak posilovač z Corsy i s kabeláží vymontován. Jsem zvědav, jestli se zadaří jej znovu zprovoznit :typek:

Přemýšlím jestli použít i spínačku z Corsy a nebo dát Boshák...

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Generál 4x2

#33 Nový příspěvek od krajan »

mas elektricky ? Je tu o tom vlakno .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#34 Nový příspěvek od JanZ »

Prave z Bckove Corsy, kdyby tu to vlakno nebylo, tak do toho nejdu. Psal jsem panu Holubovi s prosbou o schema a vypis soucastek co pouzil, v elektru zatim moc zbehly nejsem a z tech obrazku jsem to nepoznal, co tam je, tak snad to zprovoznim, vypada to celkem jednoduse :)

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#35 Nový příspěvek od JanZ »

Na karu jsem konecne dokoncil upraveny automat z bouracky a zaroven hned otestoval. Uz mam i hrubou stavbu dna. Jeste zbyvaji doresit brzdy, oplechovat dno a dat bocnice. Pak budu testovat a az potom asi barvit. Nachystat to na barvu mi sezere nejvic casu, vsechno je totiz ze srotu zrezle :D

Predni naprava na Generala mi nedava spat, porad nejsem pevne rozhodnut a zde jsem moc konkretnich zkusenosti nedostal. Snazim se cist vlakna jednotlivych trakturku, ale je toho moc... :shock:

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#36 Nový příspěvek od JanZ »

Podarilo se mi dobre sehnat 2 prevodovky z Robura a tak premyslim jestli tam misto ty Aerovy nehodit Roburku. Zda se mi totiz skoda z hist. hlediska nechavat v domadelu prevodovku z Aera, co myslite, pripadne kde ji mam nabidnout? Samozrejme kdyby o ni nebyl zajem tak ji tam necham, radi totiz moc pekne :)
A uz mam i zadni 8-24 kola se sipovym vzorem, navarit stredy a trada, tim by se mi mohlo vyresit umisteni predni napravy...

Oldrich2
Příspěvky: 119
Registrován: ned led 09, 2011 8:47 am
Bydliště: Kostelec nad Ohří

Re: Generál 4x2

#37 Nový příspěvek od Oldrich2 »

Ahoj, základ je podle mě dobrý. Ty trváš na tom, aby byla přední náprava odpružená ?. Podle mě je to u této váhy zbytečné. Stačí ti výkyv, Íčko a jestli máš celou Corsu použij náboje z ní.
Jak máš udělané brzdy na zadní nápravě? Hádám, že jenom páka, nemusí to brzdit špatně, ale dej tam hydraulická prasata, (já to tak mám a brzdí to smykem) a přední nápravu bych nebrzdil vůbec, akorát tam budou nežádoucí tahy.
Chladič je jedno kam dáš, nemá nápor a jestli to motor uchladí, tak bych neměnil, a to samé tu převodovku, jak se říká, co tě nepálí to neřeš (ledaže by měla opravdu cenu a to já nevím). Dej inzerát třeba na bazoš a uvidíš.

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#38 Nový příspěvek od JanZ »

Ahoj děkuji za odpověď a omlouvám se za mou pozdní (psal jsem prakticky hned z mobilu, ale jak koukám, tak se to neodeslalo :nene: ).
Přední nápravu odpruženou dělat nebudu. Už mám téměř rozhodnuto, že tam dám nápravu ze Zetoru 25 A - z toho důvodu, že si nedokážu představit, jak bych doma něco podobného vypotil (aspoň prozatím). Navíc bude našroubovaná, takže se bude dát případně vyměnit za něco jiného, pokud by nevyhovovalo.
Brzdy jsou řešeny pákou a dvěma silnými ocelovými lany přes kladku, přičemž je to napojeno na tyč (která se mimochodem uprostřed prohýbá, což je dáno kvalitou provedení), která tahá za páky brzd. I v tomto provedení to nějak brzdí, ale žádná sláva.
Co se týče převodovky - je to nesynchronní a v terénu si chce dávat dost pozor, aby se tam nezařadila místo jedničky zpátečka a naopak - např. v kopci je to dost blbý (zpátečka je hned za jedničkou). Taky se bojím toho, že na to dnes už nejsou díly...

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#39 Nový příspěvek od JanZ »

Taky jsem zaktualizoval album s fotkama - něco, co jsem přeci v tomto roce stihl, i když ne vše, co jsem chtěl... :prace:

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#40 Nový příspěvek od JanZ »

Chkapi poradte, z kolikatky plechu mam nechat vypalit stredy (ruzice) kol? Jsou to 8-24 ze staryho kombajnu, kde to v tretine oblouku drzi po dvou sroubech na rafku, kde je navarena pasovina (celken 6 sroubu na rafek) . Platle by mela prumer cca 550mm, jestli se nepletu. :D

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2398
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: Generál 4x2

#41 Nový příspěvek od artemio »

JanZ píše:Chkapi poradte, z kolikatky plechu mam nechat vypalit stredy (ruzice) kol? Jsou to 8-24 ze staryho kombajnu, kde to v tretine oblouku drzi po dvou sroubech na rafku, kde je navarena pasovina (celken 6 sroubu na rafek) . Platle by mela prumer cca 550mm, jestli se nepletu. :D
Napiš uživateli Pavel, ten má středy dost často skladem
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#42 Nový příspěvek od JanZ »

Jo, od nej jsem koupil :) Uz jsou na upraveni a pak navarit a muzem zajet pod strechu na rozborku. :)

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#43 Nový příspěvek od JanZ »

Minulý týden jsem využil chvilkové přízně počasí a nahodil kola. Co myslíte, vydrží ty gumy ještě nějaký poježdění po lese, i když jsou takhle popraskaný, nebo mám hledat ještě něco do rezervy?
Budu taky muset pořešit krytáž na ventilek. Vařit trubičku jsem tam nechtěl kvůli přístupu na tu matku, tak udělám nějakej ohýbanec a našroubuji to přímo na disk, tak aby zapadl do ráfku...
Snad kola nebudou moc házet a sváry vydrží, uvidíme. Dost mě teď brzdí nemoc. :pohlavek:

https://www.zonerama.com/General4x2/Pho ... /127579834
https://www.zonerama.com/General4x2/Pho ... /127579916
https://www.zonerama.com/General4x2/Pho ... /127579961
https://www.zonerama.com/General4x2/Pho ... /127580034

Uživatelský avatar
JanZ
Příspěvky: 146
Registrován: stř úno 08, 2017 10:09 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Generál 4x2

#44 Nový příspěvek od JanZ »

Chlapi, mám děsný dilema :help: Kapalinový nebo vzduchový brzdy? Na tu zadní V3S nápravu. Jestli mám kuchat posilovač s trubičkama z Corsy nebo ne....

Prosím poraďte :zapomel:

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Generál 4x2

#45 Nový příspěvek od Rendy9999 »

Obrázek
Mám 100 válce ,kliky DH 112 traktůrek 4 t vlek naložený přes 4 t a flokuje .

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“