Doma dělaný model traktoru

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
faejno
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 25, 2016 7:55 pm
Bydliště: Branišovice

Doma dělaný model traktoru

#1 Nový příspěvek od faejno »

Zdravím,
poslední dobou přemýšlím o stavbě traktoru, čistě jen na vyblbnutí, určitě s ním nechci nic tahat, chtěl by jsem jej udělat podle staršího John Deere 8200, a řeším problém se zapojením hydrauliky, kamarád automechanik mi poradil motor z Multicar který má údajně hydraulické čerpadlo, z něj by jsem chtěl vyvést vývod na 4 pístnice, dvě dopředu na závěs a další dvě dozadu na závěs, půjde jen o vzhled a funkčnost, nechci nic velkého tahat ani zvedat jak jsem psal. Je tu nějaká varianta nebo možnost jak tohle dát dohromady? :) Je mi jasný že se najde někdo kdo se mi vysměje, ale je to takový můj malý velký sen, tak si jej chci splnit, stejně tak jako někteří z vás, najde se tu někdo kdo mi nějak poradil nebo pomohl? Předem mnohokrát děkuji za odpověď a omlouvám se za mé vysvětlení :D :)

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Doma dělaný model traktoru

#2 Nový příspěvek od hajney »

Ahoj. pokud vím tak multikára má hydraulické čerpadlo na převodovce, což je fajn. Ale veř že namontování čerpadla na jakýkoliv motor je jeden z těch menších problémů. Pokud mluvíš o modelu tak spíš motor přizpůsob podle celkové velikosti velikosti a pohonu traktoru.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Doma dělaný model traktoru

#3 Nový příspěvek od Ondras83 »

napis velikost traktoru a podle toho se pak odvijeji komponenty...

cim vic kopirovani originalu, tim vic penez a prace 8) to jen abys vedel :)

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: Doma dělaný model traktoru

#4 Nový příspěvek od Jemen »

tak tohle tema budu urcite sledovat , neco obdoneho dela kopr pokud by jsi chtel inspiraci mrkni k nemu :) jake budou rozmery traktoru ?co pouzijes za napravy a kola ? hnane budou obe napravy ?

Jar.Ka
Příspěvky: 442
Registrován: pát led 17, 2014 9:51 am
Bydliště: Jičín

Re: Doma dělaný model traktoru

#5 Nový příspěvek od Jar.Ka »

Máš na mysli něco jako je toto
https://m.youtube.com/watch?v=0gCNfujT09k

faejno
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 25, 2016 7:55 pm
Bydliště: Branišovice

Re: Doma dělaný model traktoru

#6 Nový příspěvek od faejno »

Zdravím, nebo na převodovce, kamarád co mi motor poradil mi říkal že je na motoru, ale co jsem zkoumal obrázky tak je opravdu na převodovce. a ano jde jen a pouze o model, žádné tahání, vláčení, vození těžkých věcí kromě mě..:) Pikládám odkaz na fotky s rozměry, dle kterých by jsem si představoval velikost který by mi vyhovovala. Pokud jde o práci a peníze je to to poslední co by mě trápilo, potom všem budu rád za celek který se bude tak nějak podobat realitě :) Nápravy mi byly nabízené vyztužené ze Š. 120 dopředu a dozadu upravenou z Multicar, a kola vůbec nevím, o těch nemám žádnou představu..:( Zde je odkaz na forografie z rozměry :) https://postimg.cc/gallery/2o7z51uoy/

faejno
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 25, 2016 7:55 pm
Bydliště: Branišovice

Re: Doma dělaný model traktoru

#7 Nový příspěvek od faejno »

A k těm nápravám, chtěl jsem udělat hnanou jak přední tak zadní, ale to se obávám že bych nezvládl, tak chci udělat hnanou pouze zadní :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Doma dělaný model traktoru

#8 Nový příspěvek od Ondras83 »

no tak podle rozmeru jednoducha vec

Zadek V3S s 24" pneu, předek ARO M461 nebo GAZ69 na 6,5/16 - nejjednodusi vec, protoze nemusis vymyslet skoro nic, ta 120tka na predek je celkem nevhodna, ikdyz taky jezdi

tu koncepci v3s a ara je tady spouuuuusta inspirace (jara1303, Daddy, Vlk, Hraboš a spousta dalsich, na ktery si ted nevzpomenu... :) )

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Doma dělaný model traktoru

#9 Nový příspěvek od Toreto »

Ešte to +/- pasuje aj k predným 15.3 " alebo tam už treba medzi prevod ? :friends:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Doma dělaný model traktoru

#10 Nový příspěvek od Ondras83 »

mam na zadku 6.00/16 a kdyz jsem tam mel ty 15.3 tak to bylo uplne stejny, nehadalo se to, 6,5/16 mam jako nahradni, ale jeste jsem je na tom nemel nasazeny, tak nemuzu posoudit ten pomer

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Doma dělaný model traktoru

#11 Nový příspěvek od Toreto »

Len tie tvoje 15.3 asi tiež nemajú nový vzor tažko súdit ked to niesu nové gumy ale videl som tu tu tak naskladane zadok 24 a predok 15.3 a ževraj sa to neháda . :-/

faejno
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 25, 2016 7:55 pm
Bydliště: Branišovice

Re: Doma dělaný model traktoru

#12 Nový příspěvek od faejno »

Paráda, díky moc za pomoc v nápravách, dám na vás a po nějaké se kouknu a snad v co nejbližší době nějakou za rozumnou cenu seženu :) Motor s převodovkou z Multicar by mohl tedy zůstat nebo mám najít jiný, vhodnější? :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Doma dělaný model traktoru

#13 Nový příspěvek od Ondras83 »

toreto: jj nehada se to

no, motor je na uvazeni kazdeho soudruha...projdi si forum tech stroju, co jsou tyhle koncepce a uvidis, nekdo pouziva avii, nekdo diesel z osobaku, multikaru myslim, ze v tom nikdo nema...Hrabos ma treba 3valec ze zetora 5211

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Doma dělaný model traktoru

#14 Nový příspěvek od Atlan »

Mulina tusim toci opacne tak pozor na to!
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Doma dělaný model traktoru

#15 Nový příspěvek od Ad Peter »

Toreto nehada sa to ale!!!! ak das predne 15,3 a zadne 11-24 je to ok ale uz ked das 12,4-24 uz je predok pomalsi o a ked ides na vedsie pneu aj ked stale 24 tak obvod stupa z 336 cm na 409cm. preto na 409cm idu do predu 16-7,5 a predok je rychlejsi iba o necele 1 % a to sa da skoro aj na asvalte zapnut. Ak chces skopirujem ti tu ako sa vypocitava ten pomer prednej a zadnej napravy a co sa tyka motora tak uz to tu niekto robil len daj vyhladat a pozri inspiraciu. A nakoniec ze 4x4 by si nezvladol. Rozdiel je len v tom ze budes musiet este jeden kardan dat inak musis robit riadenie ak chces aj brzdy a jednobodovy zaves taže fakt to je len o hriadeli naviac.(ano budes mat mensi rejd ) ale stale lepsi ako ked das prednu napravu v3s.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“