Ondras83 - traktor II

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Ondras83 - traktor II

#1 Nový příspěvek od Ondras83 »

jak uz nekdo tusi, rozhodl jsem se postavit casem jeste jeden stroj, mel jsem nejakou predstavu no a v jednu chvili se objevily tady v inzerci dily na traktor presne podle mych predstav, v podstate tam bylo vsechno, co jsem chtel na svym druhym traktoru pouzit...

Motor: Caddy 1,9D 44kw (Bosch cerpadlo)
Prevodovka 1: caddy
Prevodovka 2: aro M461
Napravy: aro M461
Kola: bud UNC (ty mam) nebo 7,5/16 nebo oboje
Sirka: 150cm na kraje UNC kol
Delka: chtel bych co nejkratsi, cca kolem 220cm, ale uvidime, chci aby to bylo proporcne v poradku a taky uvidime, co dovoli konstrukce

dale: rizeni orbitrol, odpruzena sedacka, vyvodovy hridel, poradna silova hydraulika kvuli hydromotoru no a par veci, co me napadne casem

stavba bude probihat poradne dlouho, prednost ma barak a vsechno kolem toho, zacalo to v podstate jen diky tomu, ze jsem bez vahani koupil ty dily, ktery bych jinak shanel postupne, chci to delat tak, ze chci vsechno delat sam, vsechnu soustruznicinu, plecharinu, konstrukterskou praci, vicemene zadny kompromisy ve vedeni hydr. oleje, ale vsechno tak, jak ma bejt...druhej traktor absolutne nepotrebuju, je to muj konicek, takze to bude spis takova masina na traktoriady a obcasnou budouci praci na zahrade, muj sen je to stavet uz ve svy dilne, ale znate to...uz me svrbely ruce a neco uz jsme zacal...

puvodni stav: puvodni majitel dilu vsechno pokratil, rozebral, ulozil motor do ramu a poshanel vetsinu dilu, v podstate co zbylo na me je ram od motoru po zadni kola a zbytek, poloosy a napravy zkraceny, motor usazen, novy rozvody, v prevodovce zavar. dif a novy lozisko, napravy rozebrany, dostal jsem k tomu nejaky loziska, simerinky a tesneni...

budouci prislusenstvi: bude tam hydr. na puvodni celni nakladac, kterej uz nechci stavet druhej a prvni traktor dam asi brachovi, tak at muzeme nakl. vyuzivat oba, dal bych chtel stit s navijakem do lesa - hnat ho bud hydromotorem nebo vyvodakem, chci kuzelovou stipacku no a dalsi naradi, ktery casem bude potreba...vlek chci bud postavit tandem nebo sehnat vinkovice se stitkem...

tak zas nekdy :)

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Ondras83 - traktor II

#2 Nový příspěvek od petrak »

Ahoj, pises že chces poradnou hydrauliku, muzu se zeptat mas uz vymysleno odkud budes hnat čerpadlo? U tohoto motoru mě to zajima. Diky.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor II

#3 Nový příspěvek od pinkygsx »

budu tě sledovat :co?:
a nepatří to náhodou do tématu Stavíme traktory? :red:

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor II

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

petrak píše:Ahoj, pises že chces poradnou hydrauliku, muzu se zeptat mas uz vymysleno odkud budes hnat čerpadlo? U tohoto motoru mě to zajima. Diky.
no bud mam v zaloze jeste 1,9d peugeot nebo zkusim vyztuzit tu klikovku na VW motoru a na velky cerpadlo na hydr.motor je volnej jeden vyvod z prevodovky...sice se bude vypinat se spojkou, ale nejak se to vyresi :)

kdyz se mi povede vyvodak udelat tak, aby to fungovalo na 1a, tak hydr. resit nebubud, bude mi stacit 17l cerpadlo a to ta klika zvladne

nejakou inspiraci, jak by mel traktor vypadat mam, tka jsem zvedav, jestli to klapne :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor II

#5 Nový příspěvek od Ondras83 »

Obrázek
Rozvor 160cm a asi to bude bohužel málo...
Obrázek ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor II

#6 Nový příspěvek od Ondras83 »

prosim Toreta, prenest do staveb :) dekuji a omlouvam se za chybu...

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ondras83 - traktor II

#7 Nový příspěvek od Toreto »

Pohoda, presunuté.
Z akého matrošu bude rám

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor II

#8 Nový příspěvek od simpatak195 »

pokud ti mohu poradit dej toho pezota..

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ondras83 - traktor II

#9 Nový příspěvek od Toreto »

simpatak195 píše:pokud ti mohu poradit dej toho pezota..
prečo? co je zle na ww motore?

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Ondras83 - traktor II

#10 Nový příspěvek od gason1 »

Ja mám motor VW 1,9 TD na traktore JMD a na hydrauliku mám použité dvojité čerpadlo myslím 24/16l a je hnane od klukovky. Doteraz nebol žiaden problém.

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Ondras83 - traktor II

#11 Nový příspěvek od Toreto »

Ved práve ja doteraz Forda 1.6D čerpadlo 22l a žene mi to hydro naviják a tiež žiaden problém. :-/

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor II

#12 Nový příspěvek od simpatak195 »

nic je dobrej, jen když bych si mohl vybrat a ma moznost, tak pezotackej, uz kvůli remenici, krasne se tam dela protikus na cerpadlo a je to nezmar z vlastní zkusenosti.. jinak cerpadlo proti klice muzu jen doporucit ,mam tez a nez nejake klinaky atd svaty..

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Ondras83 - traktor II

#13 Nový příspěvek od gason1 »

No ja mám hyd. čerpadlo hnane zubovym remenom šírky 30 mm a ten ti nepreskoci, inak k tej remenici na motore VW dá sa to tam krásne naložiť pretože na rozvodovu remenicu na kluke prikrutis čo potrebujes 4roma srubami a máš to hotové. Peugeot neodsudzujem pretože neviem ako to tam má, iba vravym, že na VW to nieje žiaden problem, z vlastnej skúsenosti :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Ondras83 - traktor II

#14 Nový příspěvek od Ondras83 »

jo, jenze ta remenice na rozvody sice ma krasne 4 srouby, ale samotna drzi na klikovce jen tim tlakovym spojem, co je uprostred ten sroub a je tam jen takovej vystredovaci klinek, ten nenese nic (na motoru, kterej mam ted ja je nova remenice, protoze se to malinko protocilo a ten klinek se strihnul - a to se stalo uz v aute bez zatizeni cerpadel atd...)

ram bude jekl 100x40x5 ram pod motor je hotovej, tak z toho to bude, rozmer jsem mozna popletl, ale je to takovejhle...no a stena 5mm zatim neni uplne jasna, mozna budu chit silnejsi, aby to udrzelo zavity...ted bohuzel na tyc jeklu nemam prachy, tak se ram nedela...

celkove mi to prijde uz malinko mastodontni a nevim, jeslti tak velkej traktor chci...porad si pohravam s myslenkou pouzit 7,5/16 ale zase podle dvou hlavnich vzoru (JMD a Loduha) se mi ty UNC kola zamlouvaj...nevim nevim, zatim lezu po strese a mlatim late pod tasky, takze mam na premysleni o traktoru spoustu casu :)

cerpadlo proti klice nevim jeslti bude, ikdyz kvuli orste bude muset bezet stejne porad a vyhnu se starostma s el.mag. spojkou...uvidime :) tohle jsem jeste poradne neresil, kazdopadne jestli budou cerpadla dve, na hydrauliku jako takovou bude urcite vypinatelny el.mag. spojkou...to mam vyzkouseny, ze je to 100% a navic je to strasna pohoda jen cvakat vypinacem a ne nekde zapinat nejakou zubovou spojku, jako ma tata...

gason1
Příspěvky: 350
Registrován: čtv led 24, 2013 7:10 am
Bydliště: Bardejov

Re: Ondras83 - traktor II

#15 Nový příspěvek od gason1 »

Tu zubovu remenicu som pri rozvodoch vymenil za novú a podlepil ju lepidlom, ktoré keď chceš povoliť tak ho musíš prve vypáliť ináč to nepovolis, a drží doteraz :shock: 8)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“