Stopětasedma

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Caaana
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 07, 2014 11:43 am
Bydliště: Číčová

Stopětasedma

#1 Nový příspěvek od Caaana »

čau všichni :) tak jsem se po dlouhodobém prohlížení traktůrků, Vašich rad a nápadů rozhodl, že ten můj "traktůrek" taky přidám :) pro začátek nějaké info

Rok výroby - 20??
Rok předělání - 2016 - ....
Motor - Tatran 175
Převodovka - ???
Přední náprava - domaděl
Přední kola - 14" - škoda 100
Zadní náprava - ???
Zadní kola - V3S
Hydraulika - z TKčka
Brzdy - pouze zadní přes lanovody
Rozměry - dodám :)

Traktůrek jsem pořídil loni na jaře. U mě po zahradě vyjel pouze několikrát, poté byly problémy s převodovkou (prasklá, problémy se zařazením rychlosti). A letos jsem se pustil do předělání traktůrku - výměna převodovky a pak se nabalují další věci.

Caaana
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 07, 2014 11:43 am
Bydliště: Číčová

Re: Stopětasedma

#2 Nový příspěvek od Caaana »

a tady už jsou nějaké fotky Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Caaana
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 07, 2014 11:43 am
Bydliště: Číčová

Re: Stopětasedma

#3 Nový příspěvek od Caaana »

a v plánu ještě je, dodělat brzdy, případně i ruční, předělat plyn z ručního na nožní, vyrobit podlahu a zakrytování řetězu, předělat hydrauliku, dodělat ramena, vyrobit zadní blatníky, případně vyrobit kapotu, připravit přední hydrauliku (na radlici), vyrobit radlici :D , vyrobit pluh, nesené brány, dodělat valníček a jistě se další úkoly najdou :idea:

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Stopětasedma

#4 Nový příspěvek od vitex »

Motor není Tatran ale ČZ s dynamostartérem.

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Stopětasedma

#5 Nový příspěvek od Gerhard »

:friends: zaklad mas a planu hodne, a toje dulezite pak us jenom cas a chut na praci, 8) 8) tak vzuru k uspechu drzim palce :friends:

Caaana
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 07, 2014 11:43 am
Bydliště: Číčová

Re: Stopětasedma

#6 Nový příspěvek od Caaana »

Vitex, no mně někdo řekl že to je Tatran :D tak jsem říkal hmm asi jo když to říká :D jinak dřív jsme měli malotraktor Oleško kde byla taky ČZ 175, myslel jsem si že Tatran je teda konstrukčně stejný když mi bylo řečeno že tam je :) ale děkuju za upozornění, opravím v úvodu :)

Caaana
Příspěvky: 29
Registrován: ned pro 07, 2014 11:43 am
Bydliště: Číčová

Re: Stopětasedma

#7 Nový příspěvek od Caaana »

Gerhard: děkuju :) zrovna včera jsem si zase projížděl Tvůj traktůrek :) taky paráda :) já musím začít s malým a ne moc vymakaným a třeba časem bych měl něco podobného jako Ty, jinak mam další plány, kromě dodělání tohoto, bych rád postavil sám nějaký od píky :) jen uvažuju jestli motor z malucha a nebo favoriťáckej použít :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Stopětasedma

#8 Nový příspěvek od vitex »

Caaana píše:Vitex, no mně někdo řekl že to je Tatran :D tak jsem říkal hmm asi jo když to říká :D jinak dřív jsme měli malotraktor Oleško kde byla taky ČZ 175, myslel jsem si že Tatran je teda konstrukčně stejný když mi bylo řečeno že tam je :) ale děkuju za upozornění, opravím v úvodu :)
Moc na té fotce nevidím ale tipuji že je motor z typu 501.

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Stopětasedma

#9 Nový příspěvek od krajan »

no podla toho co tam chces vsetko navesat a a dorobit zacni tym ze tam das neaky lepsi motor . Teraz ta to tolko nebude boliet ked ho hned aj trocha predlzis apd . Nie je to nutne , ale neaku vykonovu rezervu by si mal mat
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

bababa3216
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 19, 2015 10:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Stopětasedma

#10 Nový příspěvek od bababa3216 »

Velmi pěkný, to je pro mě lépe pochopit.
ดราก้อนไทเกอร์

hugo3
Příspěvky: 702
Registrován: čtv čer 16, 2016 12:21 pm
Bydliště: 15000

Re: Stopětasedma

#11 Nový příspěvek od hugo3 »

vitex píše:
Caaana píše:Vitex, no mně někdo řekl že to je Tatran :D tak jsem říkal hmm asi jo když to říká :D jinak dřív jsme měli malotraktor Oleško kde byla taky ČZ 175, myslel jsem si že Tatran je teda konstrukčně stejný když mi bylo řečeno že tam je :) ale děkuju za upozornění, opravím v úvodu :)
Moc na té fotce nevidím ale tipuji že je motor z typu 501.
je to skutečně 501, dvoulauf, ale jeden z posledních modelů než přešli na 502. zda starter, nevím, není vidět, pravý boční kryt byl stejný jako u 501 bez starteru. a jeden takový motor z 502 půjde do šrotu, nemám pro něj použití a zatím ho nikdo nechce.
Předpovědi expertů jsou většinou jen o něco málo lepší než náhoda

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Stopětasedma

#12 Nový příspěvek od vitex »

Nyní už pochybuji o tom co jsem napsal,protože nevidím druhou,startovací páku.Pouze řadící.Tu 502 nevyhazuj-nabídni ji zde,příp. na Bazoši.Byla by jí škoda.

Uživatelský avatar
imaginaro
Příspěvky: 4801
Registrován: čtv bře 24, 2011 1:43 am
Bydliště: olomoucko

Re: Stopětasedma

#13 Nový příspěvek od imaginaro »

jestli je ten motor co chceš vyhodit s dynamostarterem, tak mi napiš SZ co za něho chceš - kamoš teď koupil traktorek s tímhle motorem, tak bych se ho zeptal.
,
"NEMUSÍŠ VŠECHNO VĚDĚT,STAČÍ VĚDĚT KDE TO NAJDEŠ."
-můj dědeček-
https://imaginaro.rajce.idnes.cz/Kubotka/
můj záhon- www.imaginaro.rajce.idnes.cz/vyvyseny_zahon/

Uživatelský avatar
ola
Příspěvky: 6098
Registrován: úte říj 21, 2008 8:09 pm
Bydliště: Kůsek od Vsetína

Re: Stopětasedma

#14 Nový příspěvek od ola »

Ahoj, pľány sů, tož vitaj v klubu a možeš kutiť do bezvědomí. Alě na takové pľány je třeba motor a né takový kocůr. Tajak píše krajan, poohľéd bych sa po nejakém trhačovi, co by utáh aj tu radlicu, aj ten pluh a nemusél u teho skučať z poslědních sil. Na maľucha bych sa osobně vysrál a dál tam rači teho favorita, tych je prozatým všade po kokot a maľucha už aby pomály pohlědál.
Čím věčí kladivo, tým věčí odborník, kurva podaj ně to pořádné kladivo!
Kůkni na triála.http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =2&t=19240

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“