4x2 s nakladačem

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
zdek
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 09, 2011 6:05 pm
Bydliště: Přerov

4x2 s nakladačem

#1 Nový příspěvek od zdek »

Zdravím pánové,
přepadla mě myšlenka, že bych z dílů, co se válí doma zkusil postavit traktor 4x2, který by měl za úkol tahat vlečku a protože mě čeká stavba domu, tak bych jej nejraději ještě osadil čelním nakladačem, abych mohl cokoli převézt, tam trochu písku apod. Potřeboval bych poradit, zda to má nějaký smysl a zda se díly, co jsou doma dají nějak skombinovat, abych musel co nejméně přikupovat. Motor mám k dispozici Slavia 1D80. Nápravy se doma válí ze škody 100 a to přední a zadní s převodovkou. Dále jsem objevil zkrácenou nápravu podobnou V3S, ale nemohu ji identifikovat. Můj lajcký návrh je použít tu zkrácenou zadní nápravu, přední nápravu svařit výkyvnou a použít do ní přední těhlice z nápravy škody 100. Motor slavia a jako převodovku zřejmě dokoupit např. ze škody 1203, abych měl vývod na kardan k zadní nápravě. Možná bych si ještě dokázal sehnat převodovku z V3S, záleží, zda by k tomu motoru byla vhodná. Dále budu potřebovat motor osadit hydraulickým čerpadlem kvůli hydraulice. Předem díky za veškeré rady a poznatky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x2 s nakladačem

#2 Nový příspěvek od Rendy9999 »

Náprava Robur :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x2 s nakladačem

#3 Nový příspěvek od Ondras83 »

zadni naprava je z robura...nema uzaverku, ale pracovat se s ni da :)

upresni si, jak velkej bude traktor a kolik chces vozit v tom celaku...ja tam vozim cca 200-250kg a bez predku bych toho moc neudelal, ty budes mit tezsi zadek a vetsi kola (predpokladam tak 7,5-16 nebo 20tky kola (hlavne ne z V3S)...

jinak to chapu a s chuti do toho...taky jsem zacal delat trkator halvne proto, ze jsem zacinal stavet barak :) a celak vyuzivam prakticky denne :)

zdek
Příspěvky: 7
Registrován: stř lis 09, 2011 6:05 pm
Bydliště: Přerov

Re: 4x2 s nakladačem

#4 Nový příspěvek od zdek »

Díky za odpovědi, budu to muset velmi zvážit. Že by bylo vhodnější mít hnaný i předek jsem se trošku domníval, s tím bych měl ale navýšit i výkon motoru, Slavia 1D80 má jmenovitý výkon 6,5 koně a hnával jednoosou frézu. Zadek bez uzávěrky by byl taky myslím na škodu.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x2 s nakladačem

#5 Nový příspěvek od Ondras83 »

no tak s uzaverkou sezenes V3S a nektery pajera nebo patroly, jinak je skoro vsechno bez uzaverky a da se stim normalne jezdit - je to nevyhoda, ale jako prekazka ve stavbe, kvuli ktery je lepsi se na to vykaslat to rozhodne neni...

nevyhoda 4x4 je, ze pokud nepouzijes nejakou osvedcenou konfiguraci, kde vychazi pomer mezi predkem a zadkem nebo nepouzijes vsechny 4 kola stejny, tak musis delat vyrovnavaci prevodovku a to neni levna a snadna zalezitost

no a nepocitej s tim, ze to bude zadarmo...pokud nemas hodne dobrej pristup k dilum a materialu, bude to neco stat (me to stalo 30tis bez hydrauliky, nakladac cca 15 tis...vsechno bez prace a energii)

jak velky to chces?

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“