Stavba noveho stroja? niečo čo nemá každý

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
fazuliak
Příspěvky: 146
Registrován: sob říj 20, 2012 5:27 pm
Bydliště: Slovensko

Stavba noveho stroja? niečo čo nemá každý

#1 Nový příspěvek od fazuliak »

Zdravím páni. Vrta mi v hlave jedna myšlienka ktorej sa neviem zbaviť. Minulý rok som dokončil traktor v kombinácií v3s náprava + kolesá r16, motor a prevodovka peugeot 1,8d so zvareným diferenciálom. Nakoľko sa rád vrtam v elektronike a v moderných motoroch by som rád postavil niečo obdobné, alebo teda vylepšenú verziu. Nápravu si predstavujem taktiež v3s alebo aj niečo rýchlejšie nakoľko pri zvarení difu v prevodovke je to na tých 16kach aj tak velmi pomalé :zapomel: tu nastáva moja prvá otázka. Ktorá náprava by bola vhodná? behá mi po rozume ávia ale stále ma odrádza nizka svetlá výška pri chýbajúcich reduktoroch.
Ďaľšou dilemou je či ostať pri kolesách 7,5-16" alebo zvoliť 15,3" ako má unc? moc vela sa mi to na tých balonoch lubi ;-) ale predsa len ako by sa to spravalo v terene :chytry:
Potom nastáva dalšia dilema, ked už sme pri novom stroji, nebolo by dobrou voľbou spraviť to rovno 4x4? nechcem tam žiadne zbytočné prevodovky, jednalo by sa o priamy vývod jednej poloosi zo zavareného difu na zadnú nápravu a druhú poloos na prednú. Negatíva stáleho prevodu 4x4 ako zbytočný nárast spotreby alebo dranie gúm neriešim, pri mojom využívaní mi na tom fakt nezáleží. Jedná sa čisto iba o to, či to konštrukcia dovolí čo sa týka zalomenia kardanov a podobne, nemáte to niekto podobne? myslím že som už taký stroj tu na fore videl ale neviem ho najst :vztek: :vztek:
Stroj si predstavujem o rozmeroch šírka 145, tak mám aj teraz a je to úplne vyhovujúce, ale rázvor náprav chcem nutne čo najmenši kvoli malému polomeru otáčania,mometálne ho mám na 170 a je to ohromne vela celé to je potom neobratné. :tone:
A na záver,to asi nebude každému po chuti, mám doma komplet auto fiat s motorom 1.9jtd 77kw+chip. Tento motor mám komplet preštudovný elektronika v ňom nie je problém, diagnostikovať si ho viem sám a podobne. Jedná sa o to že pri použití tohto motora budem mat krútiaci moment a výkon daleko vyšší ako pri použitia veľkoobjemového diesla, a náhradné diely k tomuto motoru sú veľmi lacné a dostupné takže odpadaju niektoré starosti v prípade poruchy
Takže aby sme si to zhrnuli:
stroj stavám pre vlastné potešenie takže preto uvažujem ako uvažujem ale....chcem sa poučiť z mojeho terajšieho stroja a to nasledovne
-znížiť ťažisko-teraz mám rám položený na rukáve nápravy, ked ho dám pod, nebude to moc nízko? :-/ dal by sa dať rovnobežne s rukávom ako to je na "traktor od zetora" napríklad
-zvýšiť rýchlosť, nakoľko pri presune po ceste je aj 5 málo-a teda použiť rýchlejšiu nápravu? :-/ :-/ ale akú? :vztek:
-poprípade naozaj zvoliť aj predný náhon? :help: či sa mi to vlastne oplatí, s momentálnou priechodnostou som spokojný, problém nastáva len pri cúvaní do kopca vtedy mám problém aj prázdny :pistol:


Tak teda odbornící, aký je váš názor na túto koncepciu? uvítam každé rady skúsenosti postrehy a podobne 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba noveho stroja? niečo čo nemá každý

#2 Nový příspěvek od Ondras83 »

motor si pouzij jakej chces, je to tvoje vec :) kdyz to umis zprovoznit a potom dlouhodobe udrzet v chodu, tak v tom nevidim problem...

napravy V3S jsou dobry, kdyz ti vyhovuji :)

rychlost traktoru vyresis prevodovkama...napasuj na toho fiata treba avii, za to redukci z V3S, predek, zadek, vyvod a mas po problemu

volba 4x4 je ciste jen na tobe...kola jak by smet

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Stavba noveho stroja? niečo čo nemá každý

#3 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Z tvé koncepce vůbec není jasný co vůbec chceš, nízkou nápravu z avie nechceš a na vysokou chceš dát rám stroje pod nápravu, to nemá logyku. CHceš jezdit rychle , ale postavíš to na mrňaví kola 7,5/16. CHceš závoďáka, nebo pracanta ? pak chceš postavit , podle toho co píšeš, kratší stroj než širší , to je blbost. pak , jestli 4*4, nebo 4*2 u té popisuješ nedostatky , a noví bys postavil taky tak ? To přeci není o čem přemýšlet. A komponenty z osobáku , je to na tobě, podle toho co od traktoru chceš očekávat, ale můj názor je, né.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba noveho stroja? niečo čo nemá každý

#4 Nový příspěvek od Ondras83 »

presne...proste si nejdriv ujasni, co a jak, najdi si, co by se ti libilo a pak do toho davej penize a cas

Trabi 2611
Příspěvky: 157
Registrován: čtv lis 05, 2015 2:24 pm
Bydliště: Hořice

Re: Stavba noveho stroja? niečo čo nemá každý

#5 Nový příspěvek od Trabi 2611 »

Spíš bych osadil nápravu z v3s kolama z vejdy ale pláště určitě sípy ten vejtřaskovej vzor moc nezabýrá ale taky stačí a reduktory ani nepotřebuješ takže bych dal třeba tu Avii nebo jako já robura ale ten nemá uzávěru a ta dost chybý.

bababa3216
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 19, 2015 10:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Stavba noveho stroja? niečo čo nemá každý

#6 Nový příspěvek od bababa3216 »

Velmi pěkný, to je pro mě lépe pochopit.
download royal1688

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Stavba noveho stroja? niečo čo nemá každý

#7 Nový příspěvek od krajan »

na stale 4x4 ma jednu chybu . Ked dojdes na asfalt a nebude to na 100% tak utrhnes najslabsiu cast a to bude poloos v tom najlepsom pripade , ked dif nezavaris tak ak jedno koleso strati kontakt si v prdeli ani sa nepohnes . Tento problem by riesili uzavierky predok , zadok , a aj stredovy dif. ak chces mat nieco co nema kazdy tak to musis premysliet na co to ma sluzit .
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“