Duchyho tranďák

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Duchyho tranďák

#1 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Zdravím, začínám stavět traktor, zatím sháním díly po všech čertech, minulí týden jsem si přivezl pár ingrediencí a jednu z nich jsem dneska testoval zda se bude hodit na stavbu, nějaký fotky sem hodím hned,¨
Použité ingredience:
zadní náprava: PV3S původní šířka s jednomontáží.
přední náprava Ford Ranger
Motor ford Transit 2.5 TD
Převodovky , první Ford transit
druhá Jeep grand cheroke rozpojitelná 4x4
Hydraulika: použité čerpadla U20A avia, druhé ZBC 12L,
Plánuji: zadní zvedací hydraulika, čelní nakladač, pření a zadní naviják, přední elektrický zadní bude poháněn hřídelí z první převodovky,
Obrázek
Obrázek
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
KOŠŤÁL
Příspěvky: 1909
Registrován: stř pro 29, 2010 1:28 pm
Bydliště: PJ

Re: Duchyho tranďák

#2 Nový příspěvek od KOŠŤÁL »

Plány a díly znějí dobře 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10028
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchyho tranďák

#3 Nový příspěvek od Ondras83 »

kola? vyrovnavaci prevodovka? rozmery? nebude to az moc siroky s klasickou nezkracenou napravou?...a resil jsi rychlost? :)

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Duchyho tranďák

#4 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Ondras83 píše:kola? vyrovnavaci prevodovka? rozmery? nebude to az moc siroky s klasickou nezkracenou napravou?...a resil jsi rychlost? :)
Kola nejspíš dám zadní origo v3s akorát sem koukal na netu na šípáky, a přední nechám z rangera / patrola rozměr 235/70 r15 nejpíš vraníky nějaký ty t2000,

Tu vyrovnávací převodovku si nechám spočítat a udělat u známého co má kovovýrobu,
Náprava s kolama má 175 cm, mě nepřijde moc, mám to i do lesa nechci se někde převrátit, délku zatím nemam jasnou, udělám si hrubou stavbu a podle toho jak to bude vypadat bud prodloužim nebo zkrátim ale cca 3 metry,
co se týče rychlosti myslíš výsledný? to sem neřešil ale vzhledem k tomu že to má 25 rychlostí plus redukci tak to určo bude docela velký rozmezí, nic méně závodák to nebude,

Jinak pokud někdo má nějaký postřehy rady co a jak se osvědčilo co ne rád si nechám poradit,
po vejplatě jedu nakupovat profily na rám a pomalu mě začne padat flexa na tranzita,
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Duchyho tranďák

#5 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Obrázek

vysoce odborný přesný technický výkres zadní nápravy v3s
Výhoda je že lepší už to nebude

martyn
Příspěvky: 508
Registrován: úte led 06, 2015 7:29 pm
Bydliště: Senica

Re: Duchyho tranďák

#6 Nový příspěvek od martyn »

Ahoj. V lese sa ti pocita kazdy cm navyse. Ked chces urobit traktor ako pises 175cm a + - 3m, tak s nim budes jazdit len po ceste v lese alebo budes musiet vyrezat si cestu. Lebo sa nevytocis medzi stromami. Ale ak sa ti chcu nosit polena 20m, 30m tak potom ano. Ja mam traktor 140cm siroky a 2,5m dlhy a rozvor mam 175cm. Jazdim v lese s vleckou ako pan. Pridem ku kope nalozim a idem k dalsej

Ked ti mozem poradit tak tu napravu skrat na kratsiu poloos. Neboj je to stabilne dost
Kazdy sme nejako zacinali.....

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Duchyho tranďák

#7 Nový příspěvek od DemprTraktor »

nevím no 50super taky neni žadná užouka a vešel jsem se všude, na stráních to muže bejt široký jak chce a je to prd platný a na rovinkách kde těžíme sem se vešel všude, každopádně to promyslím, rozhodně potřebuju abych měl 2 místa k sezení,
druhá věc kterou musím brát v úvahu je orba a zahrnování brambor na to se bude asi hodit užší že? aby se vešel do řádků, jelikoš se zemědělstvím mám zkušenost jen jako divák tak to budu muset sesynchronizovat
proměřím to na těch 140 abych si to uměl představit určitě by se 2 sedačky vešli,
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
Pavlajs
Příspěvky: 753
Registrován: ned bře 08, 2015 3:13 pm
Bydliště: Těškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchyho tranďák

#8 Nový příspěvek od Pavlajs »

Já mám osově nápravu 1220mm,sedačky z favorita a musel jsem je upravovat... :)

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Duchyho tranďák

#9 Nový příspěvek od DemprTraktor »

tak zatím než přidou penízky tak využiji dodávku aspoň k přibližování dřeva k baráku, vyzná se tady někdo ve fordech? tedy konkretně zda pujde nahradit elekronické čerpadlo za mechanické, zda motor bude fungovat jak má, nechce se mi tam mět všude svazky proudů od jednotky k čidlům atd,
Obrázek
Výhoda je že lepší už to nebude

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Duchyho tranďák

#10 Nový příspěvek od Gerhard »

:friends: zalezi co tam je za motor a cerpadlo rotacni ovladane lankem nebo rotacni ovladae elektronicky :-/

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Duchyho tranďák

#11 Nový příspěvek od DemprTraktor »

je tam právě to kompletně ovládaný prudama, je to 2.5 td já sem to auto dostal bez tp a majitel mi k tomu moc neřekl, potřeboval bych /chtěl bych to udělat na mechanické pokud to jde ?
Obrázek
Výhoda je že lepší už to nebude

Gerhard
Příspěvky: 1704
Registrován: čtv zář 24, 2015 3:34 pm
Bydliště: Třinec

Re: Duchyho tranďák

#12 Nový příspěvek od Gerhard »

to bude asi dost problem nemel sem sundane to el ovladani :-/

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Duchyho tranďák

#13 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Gerhard píše:to bude asi dost problem nemel sem sundane to el ovladani :-/
jo no já že mi frajer nabízí mechanický čerpadlo tak abych ho tam nenapasoval a pak to nejelo, i když tvrdí že to nastartovat de ale z nějakýho důvodu tam vrací elektrické, no, tak já tam tu elektriku někde nacpu když to jezdilo 20 let v trandáku bude dalších 20 v traktoru :driver: :smich:
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Duchyho tranďák

#14 Nový příspěvek od DemprTraktor »

martyn píše:Ahoj. V lese sa ti pocita kazdy cm navyse. Ked chces urobit traktor ako pises 175cm a + - 3m, tak s nim budes jazdit len po ceste v lese alebo budes musiet vyrezat si cestu. Lebo sa nevytocis medzi stromami. Ale ak sa ti chcu nosit polena 20m, 30m tak potom ano. Ja mam traktor 140cm siroky a 2,5m dlhy a rozvor mam 175cm. Jazdim v lese s vleckou ako pan. Pridem ku kope nalozim a idem k dalsej

Ked ti mozem poradit tak tu napravu skrat na kratsiu poloos. Neboj je to stabilne dost
prosimtě poslechnu tě traktor postavim na jedno sedlo a druhý sezení udělam na blatníku nějak, dá se zehnat někde poloosa ta kradší ?
Výhoda je že lepší už to nebude

Uživatelský avatar
DemprTraktor
Příspěvky: 165
Registrován: pon lis 19, 2012 9:53 pm
Bydliště: Turnov

Re: Duchyho tranďák

#15 Nový příspěvek od DemprTraktor »

Tak sem byl ve sběrně surovin a dovezl jsem si hromadu moc zajímacích věcí, účka na rám, ozubené kolečka na vyrovnávací převodovku, kardanky a stojanovou vrtačku starou poctivku, kdyby nepršelo tak už řežu součástky k traktoru, :) tak snad se k tmu dostanu co nejdřiu
Výhoda je že lepší už to nebude

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“