Proton

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9526
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Proton

#301 Nový příspěvek od Atlan »

Ja mam taku vzdialenost ze ked dvihnem hore a vysypem lyzicu aby som sypal ma stred vlecky.

Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#302 Nový příspěvek od Ad Peter »

No vcera som kreslil a kreslil. Dal som uhol 44 a zbytol este domyslim. Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#303 Nový příspěvek od Ad Peter »

i tak mam dilemu z tej v3s napravy že aky retazovy vyrovnavaci prevod mam dat a či vlastne retazovy. Preto vaham či nedam naspäť tu napravu z ARA. hmm. poradte niekto.

peter bendr
Příspěvky: 2512
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Proton

#304 Nový příspěvek od peter bendr »

Ja by som nechal to aro poriadne ju vystuzit a bude dobra 8)

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#305 Nový příspěvek od Ad Peter »

Dam na radu spolužiala co sa v tych autach vyzna. Pokracujem z napravou v3s ale tak aby sa dala po pripade aro naprava vratit...."Tak uazacka ma okolo 900kg nosnost aracka ma trochu inu stavbu tam ked ju jednoducho spevniš jaklom aj ti poviem jak sa nosnost omnoho zvyši tam by som sa skôr bal toho diferaku z roztavenych klincov ako by sa spraval pri zataži tahu a pripadne zvysle čapy a ich uloženie pri dajakych rázoch"

No študoval som Parametre a avia motor je o par konoch silnejši a cca o 50 Nm vykonnejsi od arackeho + 1 prevodovy stupen. Problem je že aro redukovanu prevodovku nemala. To dava raz tolko Nm a asi ak by som na prvy prevodovy stupen poriadne zaprel celny tak bud by capy povolili alebo diferak. Tak vystužovt nebudem a zachranim diferak docasne pre niekoho ineho.

Mal som kolesa prichystane na montaž 12B1 ale ked som prepočital Nm ((220 x prevod na 1x redukovana dava na vystupe 1700Nm)/2 kedže 2 napravy*Polomer mensieho retazoveho kolesa)=28 kN a pevnost retaze je 29kN ) + tak som bol na presne s pevnostou retaze. Taže ide 12B2. + napinanie cez kladku (napad druheho spolužiaka)

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#306 Nový příspěvek od Ad Peter »

Mala motivacia. Zbytok dam zajtra
Obrázek

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Proton

#307 Nový příspěvek od Toreto »

Nezmrzne ti tá farba?

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#308 Nový příspěvek od Ad Peter »

No zacal som striekat este ked bolo vidiet a velmi som zriedil farbu a nie je stara ani primrznuta tak ked cca o hodinu dostriekal poslednu vec a prve uz boli na povrchu tuhe. V noci mraz nebol a dnes to bolo tvrde a neotieralo sa taže neprimrzla. Jedina vec co je zla ze som mal lepsie ocuchat plech a nie vsade je zakladna a je mastny tak treba este jednu vrstvu ale ta pride na rad niekedy v marci mozno skor podla pocasia. To len preto ze som dokoncil vsetky veci na nej a nech nehrdzavie. A este polozim podlahu cez tyzden. dnes som natrel rucne zo stretcom vnutro lebo nedela a zeby nebol hluk :D ... davam foto aj zeleznej ruže čo som robil mojej mati k narodeninam. + som presunul vyfuk aby nezavadzal celnemu a kedze mam motor na silentblokoch tak som dal pruznu spojku a vyfuk privaril na ram.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#309 Nový příspěvek od Ad Peter »

Dnes polozenie podlahy a opetovne pretrenie Obrázek

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#310 Nový příspěvek od Ad Peter »

Dnes len mala praca. navrtal som retazove koleso 12B2/22 pekne vojde vid foto. este mi nanho treba dovarit polku z kardanoveho križa. vyskusal valec. Neviem kto to vyhodil alebo z coho ale s gumickami plne funkcny valec ma stal cca 1 € v zbere a bolo ich tam vela ale mne treba max 1 tak som viac nebral. Aj tak vaham ci ho dat na ovladanie uzavierky lebo sa mi vidi velmi silny premer 100 a v3s ma 80. A zajtra idem po zaja tak som spravil nejaku malu krietku.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Proton

#311 Nový příspěvek od pinkygsx »

Prosimte kde jsi objednaval ty stiraci krouzky na tu aro napravu na polokoule?. Diky

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#312 Nový příspěvek od Ad Peter »

Presne pre toto som ten rozmer napisal do fora niekde okolo 10 strany. A neobjednaval ale kupil som ich tam kde predavaju loziska semeringy, gufera. Ak ti tecie tam do nohavic natlac vazelinu a trochu do diferaka a zalej to olejom. spravi sa taha husta hmota ktora nevyteka.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10027
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Proton

#313 Nový příspěvek od Ondras83 »

Pasují tam manžety z pístnice, rozměry mám někde u traktor 2

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#314 Nový příspěvek od Ad Peter »

strana 12 prvy prispevok.

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Proton

#315 Nový příspěvek od pinkygsx »

Nasel jsem a chteji za ni 220kc to dost :shock:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“