Proton

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Proton

#286 Nový příspěvek od Toreto »

No čo ty pan majster svojho remesla čo maš nové

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#287 Nový příspěvek od Ad Peter »

No vlečka 3 sklopka hotova uz len cakam na priaznive pocasie aby som okrem zakladnej aj vrchnu dal. A čo sa tyka traktora tak napravy vymenene ale nič nerobim lebo mam skuškove a tym padom nemam cas. 2 piesty mam nove na celny a 2 ešte nejak zladim uvidim. mam činsku plazmovu rezacku este mi ju treba nejako rozbehat a pustim sa do celneho. Prevod uz doma vyrovnavaci len neviem či som sa neprepočital rozmerovo. No chce to cas a lepsie pocasie ale predpoved je ze v marci uz bude jazdit po uprave. Ale porad i tak rozmyslam že vratim napravu z ara dopredu este na rok a pochodim s celnym a arom za rok a potom ked bude vsetko pripravene prehodim.

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#288 Nový příspěvek od Ad Peter »

Povedal som si že dam sem foto vlečky ako vyzera aktualne. Chyba na nej zaistovanie bočnic a zaistenie na kypovanie a vrchna farba. Okrem vzduchovych brzd som spravil aj brzdič. Do jaklu date srubtič a na nu pohybovu maticu. Ideal je ked je jakel trochu vecsi ako pohybova matica. Na maticu privatrite pasovinu aby bola subezna z jaklom a na konci je zohnuta a vystužena pre pripojenie lana. na skrutku date na kazdu stranu po 2 podložky a tu vnutornu privarite k jaklu a vonkajšiu k srubtiči. nejaku malu korbičku a ušetrili ste 40 € :D .. je to dobre ked opojite vlečku v brehu alebo pribrzdite vlečku pred prudkym klesanim. ten zbytok dobrzdite aj vzduchom ale nemusi tolko valec chodit lebo ho priskrtite. Podlaha drevo. predna bočnica prišrubovana k 2 stojkam koli pevnosti bočnic. A prestavitelny klajničak v podlahe na sirku alebo dlžku. + dnes dorobene uchyty na gurtne. Navrch vlečky BY VLK. chcel by som vidiet dokoncenu jeho :(
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Proton

#289 Nový příspěvek od harijaro »

Nedá mi nezareagovať na fotky prednej nápravy.
http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Proton

#290 Nový příspěvek od Atlan »

Uz sme. Mu. To vraveli pri prvom traktore. Nevadi, nebude. Sa mu otacat na 3 m ale na 4 a kusy travy budu lietat sirolo daleko, a ze to bude zrat fajne gumy nevadi. Ved kúpi nove.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#291 Nový příspěvek od Ad Peter »

Niekedy sfotim spojovacku že je nastavitelna. Viem o tom len som to este neriesil lebo este nie je dorobena uprava a nie je jazdyschopny. Ano na diferaku sa moze spajat ak nie je vlastnorucne upravena geometria. A ja sa pravdepoobne mozem len približit ale nie dosiahnut to. A dalsia vec co ste sa s tym nestretli je že ked je odorovne pootoceny reduktor tak pri vytacani vykonava polkruhove pootocenie okolo bodu otacania S a tym bodom je cap. Preto geometriu nastavim experimentalne. Odistim spojovacku a 5kg kladivom nastavim :D ... Teraz su vonku velke mrazy tak mozem dat foto postele co robim pre krňa.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9530
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Proton

#292 Nový příspěvek od Atlan »

Tu nejde o spojovacku ale o uhol pak riadenia. Musi ich odrezat znova privarit. Spojovacka bude musiet byt dlhsia o cca 10cm oprotitomu co je teraz.
Nechhce sa mi rozmyslat co sposobi to posunutie kolies pred capy otacania. V kazdom pripade daj kolesa vytoc a uvid8s co a ako prevarit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Proton

#293 Nový příspěvek od Daddy »

Přední nápravu V3S neznám - neměl jsem ji v rukách, ale nešly by vzájemně vyměnit polokoule P a L - a tím dostat řídící páky dozadu? Bez řezání a navařování? Potom by byla geometrie spojovačky OK.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Proton

#294 Nový příspěvek od harijaro »

Na origoš v3s náprave sú tie páky vzadu. On má ale použité iba reduktory z v3s. Prečo ich dal dopredu neviem. Myslím si ale že mu to takto asi konštrukčne lepšie vychádzalo síce na úkor riadenia.

Uživatelský avatar
Daddy
Příspěvky: 6458
Registrován: úte čer 09, 2009 7:46 am
Bydliště: Hradec Králové

Re: Proton

#295 Nový příspěvek od Daddy »

Vím, že jsou origo páky vzadu, jen jsem myslel, že by se možná dala levá a pravà strana zaměnit (nedestruktivně - bez řezání a sváření).

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#296 Nový příspěvek od Ad Peter »

viem čo myslite ale ja som to tak kupil. A ano ak by som ich prehodil tak musim zložito spojovacku upravit a to nehovorim že tam este pojde vzchovy valec na uzavierkua miesto nie je. Chapem pointu spojovacky aj tie polkruhy a ich drahu a vytocenie. len v skutocnosti mne sa jedno koleso pri vytoceni posunie o par cm do vnutra a hruhe von o par cm taže tym sa mozno dosiahneten pozadovany efekt. Už len vyskusať .

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#297 Nový příspěvek od Ad Peter »

Postel pre krsniatko.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3453
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Proton

#298 Nový příspěvek od harijaro »

Pekna 8) z akého dreva? +

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#299 Nový příspěvek od Ad Peter »

Dub, rozmery na matrac 140x70. nater palmlak na hracky, bezpecny pre deti. čela su pevne zlepene na falce. zbytok rozoberatelne na 1 ocelovy kolik a 1 dreveny poisteny skrutkou m6x1 z červikom. Je to presna kopia postielky ktoru robil moj otec pred 2 rokmi. z farby si nič nerobte aj ta vybledne. Dan za ekologiu. Obrázek

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#300 Nový příspěvek od Ad Peter »

Dnes som doupravoval skoro finalne prednu napravu. Už len piest uchytit. A puštam sa do celneho nakladača. Len som si vsimol že Toreto ma 60°uhol medzi prvym a druhym ramenom a jara cca 40° a tiež dumem že čim menši uhol tym lepsie bude silu prenasať ale zas bude dlhši. popripade dlžky ramien . poradte
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
tak nenapadne som jaru zmeral :D sorry :D
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“