Proton

Moderátoři: rezis, Toreto

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Proton

#1 Nový příspěvek od Ad Peter »

Už dlhsiu dobu si chcem postavit traktorik a konecne som sa odhodlal.
Motor : skoda favorit 1.3 MPI
Prva prevodovka- Asi ostane favoritacka
druha: mam ponuku z nisan navaro nd 2.5l diesla(ale neviem poradte)
zadna naprava: V3S este neskratena( nakolko neviem aku prevodovku budem mat tak nech to je v osi)
Predna uvazujem(aro,Gaz,samuraj.)
predchadzajuci traktorik ktory som si kupil ale uzky razvor( a tu su vyjazdene stopy v lesoch taže by som sa skor zabil.) taže posluzi na nahradne diely.

Bol by som rad za rady ohladom prevedovky z navara.
fotky Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A takto chcem aby vyzerala ta naprava ked ju namaluje. (dufam ze aspon polku stihnem za vikend) Obrázek

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Proton

#2 Nový příspěvek od Toreto »

No zdravím Ta kolego majstro.
V prvom rade ti chcem popriat vela sil k stavbe, a popriat ti nech ti ide robota od ruky aby si do dotiahol do zdarilého konca. :friends:
Konečne si budem moct pozriet aj ja tvoju robotu po tvojich príspevkoch v mojom vlákne. :jazyk:

A k tvojej otázke aj v zs ohladne tej prevodovky, tak moj osobny názor je že by som za toho favorita, ked už tam nejdeš dávat nejaky D.. asi mas toho favorita už doma, dal redukčnú z V3S, ja doteraz banujem že som ju tam pri stavbe tam nemrskul, teraz už nieje miesto na nu, bolo by to vela prerábania. Takže Motor z prevodovkov favorit a nej poloosa do redkučnej V3S. mas redukciu, vývod na navijak, druhy vývod na napravu do buducna na hnanu vlečku, a vyvod na predok (4x4) 8) + váhu cca 100kg pred zadnú nápravou kde ta váha nieje vobec na škodu. 8)

Ale netvrdím že by to stou tvojou prevodovkou nefungovalo. 8) Ale ja som si po mojích skúsenostiach ked si pozrieš moje vlákno od 1 strany povedal že ked traktor tak jedine z komponentov v3s 8)

A dávaj dalšie fotky, at je čo obzerat a možno aj inšpirovat sa ( máš nejakú konkrétnu predstavu ako by mal vyzerat ) ? :)

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#3 Nový příspěvek od Ad Peter »

Bude 4x4 nakoniec ak zaplatim viac a dam aj prednu z v3s ulahsim si pracu a zvysim vahu, tah. A Ano aj ja som si to vcera vecer uvedomil a zacal som zhanat veci z v3s. Uvedomil som si že aj ked nezozeniem PV3S prevodovku s vyvovom na navyjak tak da sa to obyst cez to ze na poloos od favorita dam dodatocny retazovy prevod do domcekov na vlastnu os. A ked budem chciet robit spalikovac alebo niečo ine tak nepotrebujem dalsi agregat ,servomotor atd ale mam skutocnych 45 koni na hriadeli z favorita. po pripade ma napadlo ze by sa dalo pouzit stary diferencial aby som preniesol vykon o uhol 90° a tak dat retaz na navyjak. plus nejaka spojka typu, diery vystupky. A este ked sa stale pyta niekto sam seba , ze to budem mohol tahat iba vtedy ak pojdem do predu myli sa. Na druhej prevodovke dam neutral a je to. Jardo ma inspiroval s tym jeho napinami a preto na prvej prevodovke sa budu rychlosti hadzat max ak to bude treba. Bude zkratena rychlostna vedla vyvodu prevodovky. taže zmena iba ak treba inak stabilna 3-jka. No napadov mam vela jeden som uz aj tu videl.Videl som tu pouzit prevodovku z 1202 ako spojku k hydraulickemu cerpadlu. Aj pocas volnobehu sa da bez spojky zaradit rychlost surovo a nic sa nestane. + ked je v zime studeny hydraulicky olej nezatazuje motor je neutral alebo aby sa zbytocne nehrial olej a mozem dat aj 40 litrove cerpadlo. Da sa zmenit prevodovy pomer od 8:1 az po 1:1. A moj dalsi napad bude realnejsi skor pre teba. Kedže treba tahat drevo a stretnes sa s tym ze budes aj 50 m tahat na navyjaku pomedzi stromy tak zistis že tu ti zavadi. tam ti zavadi a až strihnes lano lebo davame max 12mm typujem.Preto budem mat taku dutu polgulu a cez nu pojde lano na strom a ked zacnem navyjat tak sa nebude kdekolvek zasekavat a robit problemy ale hladko sa po radiuse odvali a ide dalej. bude to musiet byt aj uchytene ku koncu nejaka karabina na lano alebo niečo take primitivne. ale s dierov v strede a z ocele. vaha aj 20 kg v pohode.
Obrázek
Obrázek No alebo mozno nejak prekladkovat že ked zacne tahat tak to natiahne na strom.
No ohladom vahy tak vypalkov z Deliaceho a rezacieho centra mam aj 150 kg.
Ako bude vyzerat tazkopovedat zatial ale bude biely alebo sivy. Taky albyn nech je odlisny. Bude mat C-skove znacky. A ty si to asi odrezal ale mna velmi dobra vec napadla po tom ako som vydel vzperu z 40 tun s navyjakom. ze na nohaviciach z V3s ty si odrezal tie veci co su na listove pruziny ale to oko co strci zo spodu pouzijem ako 2 body z troj bodu na vzperu.Obrázek. A mam aj ine napady kombinacie a pouzitia navyjaku na vysipavanie vlecky alebo http://www.mojevideo.sk/video/c13b/nakl ... lecke.html . Ale jedno viem urcite že aj ty si traktor nepostavil za jeden rok. taže prestavas ho na 4x4 :D. že vraj tah je upne niekde inde.

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#4 Nový příspěvek od Ad Peter »

Taže až dnes som sa pohol a poviem vam že aby som sa niečo naucil, musel som niečo aj pokazit. Ked som chcel rozobrat na naprave ten bok. tak treba vyhnut pliesok maizlik kladivo povolite vysrubujete, potom druhe ale ukladajte si to podla poradia.potom som prisiel nato že treba pouzit dost silnu ruru a neskutocne velku silu aby som to vybil vonku. jedna strana mi zisla pekne ale na druhej som spravil z rury 25 a 5mm steny vlnovku. A aj tak som to nevybil a teraz nebudem mat co robit cez sviatky ale spet k teme. Silna trupka a neskutocne velka sila. Pomocnik pomoze ked to podrzi a nespadne to na zem stilom že sa to rozsipe a neviete co kam patri. tak na to mate toto.( ja som kupil nove matice podlozky perovky atd.. a na obidve strany + zopar kusov naviac ma to vyslo na 8€. popretahoval som zavity na nohavici a dotahovalo sa tazko iba na konci nie cely cas.
Obrázek
Obrázek

ja to mam z jedne stranky asi tatra sk alebo tatra cz alebo v3s .. jednoducho niečo take. no mate to dole pozriete stav gufera. ci loziska niesu kaput. . mozete nafarbit atd .. ja som pouzival univezralny cerveny motorarsky silikon. Nanesiete a skladate spet. POzor!!! vsetky veci musite mat na jednej strane.Ja som nechal to male koliesko na naprave ved sa trafim ale pol mm mimo a rozbijete klietku lozisla ako ja potom musite kupit nove NJ... a to nehovorim o zlozitom vyberani.(mne na vybratie a nalisovanie pomohol mraziaci spraj. naco zbytocne prehrievat ked to mozete zmrazit a ide to skoro iba silnejsim tukanim ruky.)vsetko date na jednu stranu a treba pridrziavat aby z toho loziska nevyskocilo a silno byt zase. ten cm sa da aj skrutkami dotiahnut. Ale tu dalsie bacha !!! je lepsie zadnu kritku pri skladani mat vlozenu aj s podlozkami a pritiahnute aspon 3 skrutkami lebo po prvykrat som nemal a som to 2 jednostrane lozislo som vybil a nabit ho bez zmrazenia je tazke. No a vysledok mojej prace zatial iba jedna strana.

[url=http://postimg.cc/image/h3w9b5grl/]Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
a posledny na porovnanie pred a po
Obrázek

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#5 Nový příspěvek od Ad Peter »

No da sa povedat že som dokoncil napravu je kompletne zrenovovana. Jeden disk som namaloval na bielo a druhy namalujem az ked budem prezuvat.A paku k brzdam posuniem až ked budem doladovat nakoniec final brzdy.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A dajte radu bude stacit ku prevodovke z favorita rozvodovka z v3s alebo aj prevodovku davat ?

mourke
Příspěvky: 445
Registrován: stř říj 31, 2012 9:55 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Proton

#6 Nový příspěvek od mourke »

K zadní nápravě V3S ti stačí převodovka z favorita napojená rovnou i bez redukční...
Možná by stálo za zvážení, zda nedat rovnou nějakej diesel, když budeš dělat těžší traktor.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Proton

#7 Nový příspěvek od Atlan »

Ked mas tu mezinapravovu z v3s doma nepredavaj ale ju tam namontuj. Redykcie sa vzdycky zidu. A nikdy neviez ci neurobis predny nahon.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#8 Nový příspěvek od Ad Peter »

Obrázek
Obrázek
Taže vcera mi prisiel navod ku vsetkemu. pekne su rozkreslene este som iba zhruba listoval ale kto potrebuje radu tak tomu pomozem ze to najdem a sfotim.
Ano ja chcem 4x4 inak by už bol hotovy. A nechcem zbytocne robit pridavnu(vyrovnavaciu prevodovku k naprave gaz a pod.) tak aj prednu by som chcel z praga v3s a pridavnu prevodovku. Nove sa daju kupit od vojakov ale to max tu pridavnu.Ja musim vsetko kupovat a ide to do penazi kedze som student tak pomaly a to aj tak tam topim cely rozpocet co mam.
No uvazoval som nam dieslom ale 1.6 sa mi neoplati az 1.9 a vysie diesel myslim. Napadla ma aj verzia s motorom awia, v3s a ine. Ale ked si vezmem final vaha 1400 kg.tak odpoved silnejsi agregat je na mieste ale mam favoritacky na dvore a toho musim predat. Ale som este nefotil :(

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Proton

#9 Nový příspěvek od vlk »

Vidím,že jsi se nechal inspirovat barvičkama ta fotka je mi nějaká povědomá i když má dobré čtyři roky. :ano:
Obrázek[/quote]

Tak ať se Ti borče daří. :)

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: Proton

#10 Nový příspěvek od romie »

Ad Peter píše:Obrázek
Obrázek
Taže vcera mi prisiel navod ku vsetkemu. pekne su rozkreslene este som iba zhruba listoval ale kto potrebuje radu tak tomu pomozem ze to najdem a sfotim.
Ano ja chcem 4x4 inak by už bol hotovy. A nechcem zbytocne robit pridavnu(vyrovnavaciu prevodovku k naprave gaz a pod.) tak aj prednu by som chcel z praga v3s a pridavnu prevodovku. Nove sa daju kupit od vojakov ale to max tu pridavnu.Ja musim vsetko kupovat a ide to do penazi kedze som student tak pomaly a to aj tak tam topim cely rozpocet co mam.
No uvazoval som nam dieslom ale 1.6 sa mi neoplati az 1.9 a vysie diesel myslim. Napadla ma aj verzia s motorom awia, v3s a ine. Ale ked si vezmem final vaha 1400 kg.tak odpoved silnejsi agregat je na mieste ale mam favoritacky na dvore a toho musim predat. Ale som este nefotil :(

Ja mam vzadu V3S a 12,4 na 24 a vepredu GAZ a 6 na 16. I 7,5 na 16 se tam da dat, a nehada se to. Na takhle maly motor by ta naprava stacila.....

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#11 Nový příspěvek od Ad Peter »

No Pre mna bol problem niečo najst tak preto mam prisrucky už. A predtym som vsetko googlil alebo hladal na fore a bohuzial nikto nenapisal cely navod ako to rozobrat tak preto v uvode som sa tomu povenoval. Aj ked mi kamarati povedali že ako to spravit ale vzdy sa najde hacik alebo nepozornost.Napr. Som na zaciatku nevedel ked som skladal že vsetko ma byt na jednej strane lebo oproti sebe sa do lozisla netrafis a som zrusil klietku na lozisku a tym aj lozisko a nove NJ... som musel kupit.(12€) a cas strateny. Dalej som nevedel že olej sa do bokov leje len 3 cm pod jeden vypust lebo ak sa da viacej bude tlacit cez semering kedze tam vzniknu tlaky. Ale prve 300 Kg už mam ready na traktor 1 tona ostava :D

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Proton

#12 Nový příspěvek od Toreto »

Čo nové

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#13 Nový příspěvek od Ad Peter »

Studujem fora. Setrim €. Budem musiet asi uprednostnit auto aby som mal ako po vsetky diely chodit. Aj ked to nie je nutnost ale by sa uz patrilo. No jeden mi navrhol aby som siel na 24 palcove zadne kolesa a predok aro. A potom by som nemusel zhanat v3s prednu napravu i ked tu na vychode je to problem. Tu sa to rychlo minie. A vrakoviska a zbery su tak postavene že ty ako bezny clovek sa k veciam nedostanes lebo su v zadu na osobytnych miestach. Ale na zapadnom slovensku najdes aj komplet podvozok a kupis veci za zbernu cenu. Ja minule som kupil 6kg kardaň za 4€. na naprave co ma 300 kg by som zo srotoviska preplatil. Ale pomaly ale isto robim a idem. Ale nove mam to že ten stary rozpredavam. i ked ma trhalo to robit zatial ale potom by mi bolo luto predat a stara znama pesnicka. Preto som v tej sekcii že staviam lebo už nebudem pouzivat prevodovku navaro ale iba pridavnu v3s. Mozno predam favo agregat a vezmem od bratoveho svokra 1.9(2.0) diesel peugeot. Zatial si v stodole upravim priestory ako garaz pre traktor. Vycistim popripade vybetonujem spodok. a co je hlavne budem mat kladkostroj aj kde zavesit lebo dedo bol genius a do stodoly na vrch dal zelezne rury dost silne. Uvidim. Ak najdem na nete napravu alebo pridavnu za dobru cenu tak okamzite kupujem. zatial cakam a lodim ale diki za opytanie. Vela ludi cekuje tvoj. A ja som jeden z nich.

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: Proton

#14 Nový příspěvek od Ad Peter »

vlk píše:Vidím,že jsi se nechal inspirovat barvičkama ta fotka je mi nějaká povědomá i když má dobré čtyři roky. :ano:
Obrázek
Tak ať se Ti borče daří. :)[/quote]

K tym fotkam som sa dostal ked som hladal niečo o naprave v3s. Ale momentalne studujem tvoje forum a vrta mi hlavou sparovanie v3s naprava a 24 kolesa s aro napravou a 16 kolesami,aj koli vyzualnemu efektu ale este som tam nedosiel. Ale ak mas linky na nejake forka tak pozriem. A rady beriem. A ty mas co povedat vzhladom na to co si postavil. Kebyze tvoj traktor vydim na agrokomplex tak podla mna by to bol konkurent. niečo medzi kubotou a zetorom. Predaj ho cinanom nech ho okopiruju a o par rokov bude to v dost velkom kurze.

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: Proton

#15 Nový příspěvek od vlk »

Díky za komplimenty,ale jak jsem tu několikrát psal nejsem strojař hodně toho bylo pokus omyl.Co se týče těch kol 12,4/24 s 7,5/16 tak to jsem okopčil tady s fóra :) nemusel jsem dělat vyrovnávací převod a víc se mi líbí traktory s většími zadními koly.Když budeš potřebovat rád poradím,bude-li to v mých skromných silách . :)
Naposledy upravil(a) vlk dne ned dub 10, 2016 9:48 pm, celkem upraveno 2 x.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“