Maxtor

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#16 Nový příspěvek od jirik610 »

Vidim že ses pustil do projektu ....
Předek se hodí to jo , stavbu by to snejvětší pravďepodobností prodražilo jen mírňe ,to jo .
Ale jak jsi psal pokud ti dostačuje 4x2 tak holt stačí no .
Redukčku bych dal tu vejdu ( pro budoucnost ) kdyby ses za pár let rozhodl jinak .Navíc je počertech masivňejší jako 240 a pokud obsluha není dutohlavá vydrží opravdu věky .
Zadní kola neřeš , do lesa sou sice o ničem ale do pole stačí po louce ti netrhají tolik pažitu jako klasickej šípák a jsou o trochu lepší v zimě jako šípy ,navíc jsou tak tvrdy že když píchneš nemusíš si toho všimnout i měsíc .
Volba dílů se mi líbí , zádný mega experiment ale ověřené jednoduché řešení se snadno zablokovatelným diferákem origo převodovky a masivním motorem dobrou světlostí , a platnou zadní uzávěrkou dobrá volba. Těšim se na stavbu a to víš že budu sledovat .

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Maxtor

#17 Nový příspěvek od jiriSBS »

A je tady zase problém traktor 4x2 je k ničemu vyřeší to pouze 4x4,ale na tom videu za to klouzání převážně může "článek mezi sedadlem a volantem",on totíž neumí připojit přívěs.Když se na to video přádně podívate,tak zjistite,že má závěs na traktoru niže než na vleku a při tahu dochází k odlehčování zadní nápravy.Závěs na traktoru musí být vždy výše než na vleku,aby při tahu docházelo k dotěžování nápravy,když na tom traktoru(na videu) zvedne závěs o 100-150mm výše, pojede i v tom bahnitém terénu bez větších problému.Už jsem to tady na foru psal ,že systém 4x4 lépe maskuje to, že traktorista neumí využít tahovou sílu traktoru.Jednoduše řečeno Traktorista s velkým T udělá s traktorem 4x2 bez problému to co udělá traktorista s malým t s traktorem 4x4,za 35let práce v zem. podniku,by bylo povídání o zážitcích v této problematice na celý večer.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#18 Nový příspěvek od jirik610 »

No už sem to tu napsal tolikrát že to ani nespočítám předek aro M461 na kolech 6,50na 16 má světlost cca 25 cm , z čehož plyne že jezďení přez nařádkované seno ,rovná se hrnout pod sebou bakulu zmačkanejch stonků bez jedinyho lístečku , takže k svini .
Řešení je tahat malej lis na malé balíky , ten jede bokem a traktor se vleze mezi řádky ,aspoň takhle to ďelám já.
Ovšem rozhrabování a shrabování s rotačkou si představuju obtížňe a ne že bych neměl bujnou fantazii.
Dál sem opravdu skálopevňe přesvědčenej ,že tento plášť co má jirka rozhodňe nenaďelá v trávníku takovou spoušť jako šípák , natožpak přední 16tka šípák u hnané nápravy , nevím jak komu, ale mě rozhodňe sípáky při zatáčení trhají drny jak kráva , proto pro tyto práce bych opravdu volil 4x2 ,ovšem přepracoval bych přední disk a to pro použiťí gum s běhounem , ta kostka na multikrávě nic moc a zmiják už vůbec nic a kor mimo asvalt to je katastrofa , předek furt ve smyku .... Ta kostka na travnatej podklad no dejme tomu . Podle mejch zkušeností multikráva 24 zatáčela na trávě hodňe blbě výrazňe hůř jako osobáky . občas jsem jezdíval rozmetat písek do fodbalovejch hřišť a tam jsou hladky gumy nutnost že jo , ovšem zatočit prudce se 24 nelze jelikož okamžiťe začala přední náprava přešlapovat a ryla což tedy velmy nelibě nesl tzv Skrafi - údržbář stadionu.
Jiři jen ťi chci vyjádřit upřímný obdiv nakládat balíky s otočenou hlavou v traktoru pomocí sloupu z desty ve tříbodu jsem už absolvoval , po mě to zkusil strejc majitel statku a druhej den ráno ho žena vezla kamsi k bechyni koupit čelní nakladač na 7745 , on mě totiž zaryťe tvrdil že nechápe jak mě z této činnosti můžou mrtvit ruce točit se hlava a bolet krk až k pochcání , donutil sem ho to zkusit až sázkou o měsíční plat a sud piva , no dopadlo to tak že si chudák ješťe o dožínlách obkládal krk nahřátym polštářkem s třešňovejma peckama a to sem ho nechal podusit jen asi 4 hodinky ...

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#19 Nový příspěvek od jirka_holub »

jirik610 píše:....už sem to tu napsal tolikrát že to ani nespočítám předek aro M461 na kolech 6,50na 16 má světlost cca 25 cm , z čehož plyne že jezďení přez nařádkované seno ,rovná se hrnout pod sebou bakulu zmačkanejch stonků bez jedinyho lístečku , takže k svini .
Řešení je tahat malej lis na malé balíky , ten jede bokem a traktor se vleze mezi řádky ,aspoň takhle to ďelám já.
Ovšem rozhrabování a shrabování s rotačkou si představuju obtížňe a ne že bych neměl bujnou fantazii......
Ano, to jsem taky zvazoval, ze hnana naprava bude nizka. Verim ze to obraceni s maxtorem bude fungovat ( ctyri vrtule fahr kh4). Nahrabovani zustane na zetora s TONem.( sts prachatice sp4-066)
jirik610 píše:....
ovšem přepracoval bych přední disk a to pro použiťí gum s běhounem , ta kostka na multikrávě nic moc a zmiják už vůbec nic a kor mimo asvalt to je katastrofa , předek furt ve smyku ...
....
Jake mas na mysli gumy s behounem a kostky? Foto mojich m25 je na predchozi strance, myslim ze budou dobré.
Aby to nehrnulo udelam dobře geometrii zatacení dle "ackermana".
jirik610 píše:...nakládat balíky s otočenou hlavou v traktoru pomocí sloupu z desty ve tříbodu .....
Ano je to záhul na člověka, ale jinak to nejde. Jaký nakladač si udělám, takový mám. Zde je video z první sezóny toho koromesla, do boudy se vejde 45ks. Funguje :) Tento nakladač jsem zmínil, když jsem psal o pomalém couvání, na maxtora ho nedám. Spíš bych na maxtora udělal v daleké budoucnosti čelák.

https://m.youtube.com/watch?v=Y07-QE0hh8U

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#20 Nový příspěvek od jirka_holub »

jirka_holub píše: .........Brzdový buben V3S do disku nevleze, přebývají asi 3mm !
Buben jsem proto po obvodu trochu obrousil a už vleze do disku. ............
Zde je slíbené video - dovezení nápravy a úprava bubnu:


Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: Maxtor

#21 Nový příspěvek od Johnny55 »

tak to si si poradil excelentne za domacich podmienok :) 8)

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#22 Nový příspěvek od jirka_holub »

Johnny55 píše:tak to si si poradil excelentne za domacich podmienok :) 8)
diky. :friends: . Jine moznosti nemam :( , tohle ale slo lehce zbrousit.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#23 Nový příspěvek od jirik610 »

Jo ty máš ty lepší ,užší zmijovky , ty širší to je opravdová katastrofa , kdyby ti to nezatáčelo scháňej zimní záběrové maji vzordk kostku cca 2,5x2,5 cm myslím pěti řadama , ty sice taky trhaji anglickej trávník ale nekloužou po ňem , když by se ti pak zželelo vlastního krku a zad a jal se vyrábět čslní nakladač tak vez že na mulinu pasujou ďeleny disky 15,3 , koukni ke mě do podpisu na vlek na ty gumy co tam mám obuty , pod nakladač ideál , ty z muliny se budou zařezávat do země jak tanga do rici až zvedneš balík o váze 250 když je nacucanej taky 300 kg , tyhle balony se nazařezávaly ani se šesti tunama . a krásně drží stopu .taky by s celkem proporčňe hodily k tomu zadku , poříďil sem kus i s duší za 1600. A nepraskaji neubejvají maji sice jen deset pláten ale materiálově jsou masivňejší jako mitasky 15,3 je to klasika voltyre . i po 4 letech jsou furt černy a smrdí gumou jakp novy musi v tom bejt kaučuku a kaučuku .

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Maxtor

#24 Nový příspěvek od Ondras83 »

kdyby je tam dal, nebude tech 10 platen jako runflat? ...aby to nebylo jak kamen :zapomel:

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#25 Nový příspěvek od jirik610 »

Na vleku je foukám na 4,5 , a i na prázdnym vleku cca tuna váhy pěkně pruzijou , kdyby se hustily na 2 bylo by to v pohoďe .

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#26 Nový příspěvek od jirka_holub »

Motor už nevisí na hupcuku :)
Z nějakých odřezků materiálu jsem zbliknul rám s madlem a kolama.
Teď si motor zavezu k dílně (dveřmi neprojede :( ) a osadím chladič, expanzku, palivový filtr, nádrž, baterku a pak...... bude start :wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#27 Nový příspěvek od jirka_holub »

Nákup:
- olejový filtr ( ale olej vyměním až později, až půjde motor do traktoru)
- novou vložku palivového filtru
- nasávací balónek

Obrázek

Obrázek

Tělěso filtru je z opel corsa b 1,5td 49kw r.v.96.
Nevíte jak je zapojeno to vyhřívání filtru? Jeden konektor bude vyhřívání, takže tam příjde 12V a druhý je asi nějaký termostat.

Ten termostat mě zajímá... nevíte zda je jen spínací ( pak bych jím přes relé mohl přímo spínat to topení) a nebo je to nějaký snímač teploty pro chytrou řídící elektroniku?

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#28 Nový příspěvek od jirka_holub »

jirka_holub píše:......
Teď si motor zavezu k dílně .............
Přidávám video:

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Maxtor

#29 Nový příspěvek od Jarda-k »

Kvůli tomu abys ho zkusil nastartovat jsi vyrábět tenhle podvozek?

Uživatelský avatar
jirka_holub
Příspěvky: 2335
Registrován: úte říj 21, 2008 1:34 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Maxtor

#30 Nový příspěvek od jirka_holub »

No jo, vzdyt je to jen ramecek z nejakých rezatych zbytků, na něm 3 úchyty a kola.... brnkacka.
Jak bych s ním mel jinak manipulovat :zapomel: , vzdyt je to tezky, to neunesu :-/ .
A v seníku na trámu věčně viset nemuze, potrebuju vykulovat baliky sena.....
Traktor budu delat asi az v lete, a nechci aby motor zatuhnul, tak bude takhle vrcet na podvozku.
Prijde zaparkovat nekam do kouta ...

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“