Společný projekt Jemena a Zrzečky

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#376 Nový příspěvek od Jemen »

abych uvedl na pravou miru proc k tomuto reseni doslo pokud si myslite ze je to nizka rychlost tak ste panove na omylu :tyty: rychlost byla dostacujici problem byla sila traktoru kdyz uz to v zaberu ukrouti fackovou poloosu a zkrouti 100vku ucko na predni naprave tak uz je to fakt moc ... nicmene jeste nevim jak budeme presne pokracovat zatim je to jen takova vize podstatne pro me je ze mi kolem zverince ,zahradek a pasinku zatim jakstaks funguje pro zatim jen s tim zadkem ...

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#377 Nový příspěvek od pinkygsx »

jestli chceš rozvodovku moho podporučit tuto, malinaká s reukcemi a vypínáním zadku a hlavně je cestupná (mám přední i zadní vývod v jedné rovině) Odpárat jí od převodovky jde v pohodě. mámjí na svém traktoru Pepina.
https://dum.bazos.cz/inzerat/75945777/p ... ro-4x4.php Obrázek
Obrázek

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#378 Nový příspěvek od simpatak195 »

kdyby tam byla normalne rozvodovka a normal kardany jak se dava a ma auto tereni, tak ten tvuj muclinek malinkej s polovicni vahou a kolama nez sem mel ja ,prezije 200let.maximalne loupne dif ci poloosa na zadkach,,.kdybys videl co sem stim vse delal a tahal kolik tunovy naklady a hrabani na asfaltu a totalni praseni na zavodech a vzivote se facku nic nestalo. natoz poloose.a ze by facko si mel po generalce se snizenou hlavou,lestenejma kanalama a webrem jako ja, to asi tezko.. 8) sezen si toho samuraje rozvodovku, ta krasne srovna vejsky mezi napravama a mot. prevodovkou- normal kardany a mas svatej klid.. ale pokud te zase budou bavit pokusy, tak smele do-toho, povime si to potreti :vysmech:

Uživatelský avatar
Zrzecka
Příspěvky: 102
Registrován: ned kvě 25, 2014 10:57 pm
Bydliště: Morava

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#379 Nový příspěvek od Zrzecka »

simpatak195 píše:kdyby tam byla normalne rozvodovka a normal kardany jak se dava a ma auto tereni, tak ten tvuj muclinek malinkej s polovicni vahou a kolama nez sem mel ja ,prezije 200let.maximalne loupne dif ci poloosa na zadkach,,.kdybys videl co sem stim vse delal a tahal kolik tunovy naklady a hrabani na asfaltu a totalni praseni na zavodech a vzivote se facku nic nestalo. natoz poloose.a ze by facko si mel po generalce se snizenou hlavou,lestenejma kanalama a webrem jako ja, to asi tezko.. 8) sezen si toho samuraje rozvodovku, ta krasne srovna vejsky mezi napravama a mot. prevodovkou- normal kardany a mas svatej klid.. ale pokud te zase budou bavit pokusy, tak smele do-toho, povime si to potreti :vysmech:
:smich: ...Ty a neprodáš to? :-D
ZRZEČKA

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#380 Nový příspěvek od Novis »

No teda tomu že bys ukroutil fáčkovou poloosu teda nevěřim, tak dotížený to nemáš, to by to dřív podhráblo :) to si vymysli lepší výmluvu :smich: , ale to je fuk, prostě sežeň rozvodovku s redukcí a bude to super stroj :)

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#381 Nový příspěvek od simpatak195 »

Zrzecka píše:
simpatak195 píše:kdyby tam byla normalne rozvodovka a normal kardany jak se dava a ma auto tereni, tak ten tvuj muclinek malinkej s polovicni vahou a kolama nez sem mel ja ,prezije 200let.maximalne loupne dif ci poloosa na zadkach,,.kdybys videl co sem stim vse delal a tahal kolik tunovy naklady a hrabani na asfaltu a totalni praseni na zavodech a vzivote se facku nic nestalo. natoz poloose.a ze by facko si mel po generalce se snizenou hlavou,lestenejma kanalama a webrem jako ja, to asi tezko.. 8) sezen si toho samuraje rozvodovku, ta krasne srovna vejsky mezi napravama a mot. prevodovkou- normal kardany a mas svatej klid.. ale pokud te zase budou bavit pokusy, tak smele do-toho, povime si to potreti :vysmech:
:smich: ...Ty a neprodáš to? :-D
neprodam, to uz je x let davno prodane a stale skvele slouzi. uz je jen ryksa a tatra doma 8)

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#382 Nový příspěvek od Jemen »

blbe sem to napsal ne poloosu ale kinetak takze se omluvuju ale to je jedno pac vy si tu vsichni budete mlet to sve , pouziti rozvodovky z auta se mi nelibi protoze bych chtel aby na ni byly jeste o dalsi 2 vyvody navic proto se priklanim k vlastni vyrobe te rozvodovky a ano mozna bude pokusu milion ale na druhou stranu proc ne ? jde o zabavu na stoji ktery mi ma delat praci ne zavody a prasarny jako popisuje simpatak to mi prijde jako mladistva nerozvaznost , stejne jako vselijake upravy motoru to sis moh radsi sehnat nejaky silnejsi motor nez upravovat facko kteremu jsi tim pomoh stejne jen o par poniku ...

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#383 Nový příspěvek od Ondras83 »

...ma pracovat stroj nebo ty? :zapomel:

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#384 Nový příspěvek od Jemen »

takze asi tak stejne si to postavim podle sebe takze si vsichni ryjte treba o 106 ... ondrasku myslis si ze je trakturek za potrebi 365 dni v roce ? na pokusy je cela zima :)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#385 Nový příspěvek od Ondras83 »

Hele me je to uuuuplne jedno, predelavej to klidne dva roky...jen ze o 20 stran a pul roku zpet tady tohle reseni padlo a mohl jsi porad jen jezdit a pracovat...ale jak rikam, stavej, jak chced ty :friends:

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#386 Nový příspěvek od Toreto »

Ja ho na druhej strane trochu rozumiem ondro pozri v mojom vlakne na moj 1 traktor a čo vzniklo postupným prerábaním čo je stoho teraz :-/

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#387 Nový příspěvek od Ondras83 »

nojo, jenze tady ten traktor vznikal pri 10letem provozu fora a tim padem tady je straaaaasne moc moznosti, zkusenosti a informaci a stejne si majitel nedal rict, nehlede na to, ze pri velikosti komunity, ktera tady dneska je, se da rict, ze je vsechno nekolikrat overeno a neni to jen nejaky tlachani, jako se nekdy vyskytuje na jinych forech o jinych vecech...takze zhola zbytecna prace, cas, energie a material...ale at si kazdej dela, jak chce, ja taky pouzil 50letej motor...

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#388 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...určitě je mi Jemenovo počínání milejší , než když tu boreček napíše : "Chci si postavit traktor , co mám udělat" ...

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#389 Nový příspěvek od oco13 »

Ondras83 píše:.ale at si kazdej dela, jak chce, ja taky pouzil 50letej motor...
Vidíš Ondro a o tom to je - ja sa doslova trápim s motorkovým dvojtaktom, keď sa priznám že už som do toho nasypal 4 stovky ,tak vyzerám sám pred sebou ako somár. A aj tak vždy k nemu doleziem a skúšam. Možno je to zaťatosť ,alebo potreba sám sebe dokázať že to dám :typek: Neviem , ale ja Jemenovi držím palce.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Společný projekt Jemena a Zrzečky

#390 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja myslim, ze pri takovychto moznostech je to ztrata casu, materialu atd...spis i myslim, ze je lepsi postavit dva :)

ale je to jedno, kazdymu vyhovuje neco jinyho a chce neco jinyho :) :friends:

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“