4x2, vše od začátku

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
petr.v
Příspěvky: 13
Registrován: stř úno 03, 2016 7:10 pm
Bydliště: valašsko

4x2, vše od začátku

#1 Nový příspěvek od petr.v »

Do teď jsem měl traktůrek společný s druhou osobou a nedělalo to dobrotu, tak jsem se rozhodl, že si pořídím svůj traktůrek (s nikým na půl).Zítra jedu pro starý již hotový, ale chci ho celý překopat, protože vůbec není dle mých představ. Chci s ním vozit dříví, trávu, orba na brambory(150m2).
Stávající agregáty-motor 1202(1203)? ,převodovka oktávia, převodovka robur, dif.V3S.
Motor s první převodovkou chci ponechat, protože mám vše 2x,chci použít LPG
Dif. V3s taky nechám ( je zúžený)+traktor. vzorek(mám)
A hlavně co mě trápí je převodovka robur, protože řazení je velmi špatně udělané -(je dělané) soukolí je OK.Chtěl bych na této převodovce řadit. Teď řeším jestli nechat tuto převodovku nebo sehnat avii 5-kvalt, ale to by znamenalo upravovat spojení mezi převodovkou a diferenciálem, protože se bojím křivého osazení a dva kříže mi to moc prodlouží.
Nechci traktor dlouhý jak autobus.
Absolutně nechápu jak někteří spojují různé druhy převodovek k sobě aniž by použily kardany.
Pánové děkuji za případné náměty a rady. foto uvítám
Dík moc, Petr

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: 4x2, vše od začátku

#2 Nový příspěvek od Ad Peter »

tak predaj tie 2 motory a kup si jeden poriadny. 1.6 alebo 1.9 hladky diesel alebo ako 1.3 MPI favorit. Ide o to že lahsie zozenies veci. Vyšši vykon a to je pri orbe dolezite. A nakoniec aj mensia spotreba. Ja som zacinal s 1202 a teraz mam favorit . sice este som ho nekompletizoval ale vedčina si ho chvali. Ale kedže po tom ako som zacal som sa rozhodol pre 4x4 je to predsa lepsie tak neviem ci my vykon bude stacit ale na 4x2 je vykonu až až.

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: 4x2, vše od začátku

#3 Nový příspěvek od vaclavs »

petr.v píše:Do teď jsem měl traktůrek společný s druhou osobou a nedělalo to dobrotu, tak jsem se rozhodl, že si pořídím svůj traktůrek (s nikým na půl).Zítra jedu pro starý již hotový, ale chci ho celý překopat, protože vůbec není dle mých představ. Chci s ním vozit dříví, trávu, orba na brambory(150m2).
Stávající agregáty-motor 1202(1203)? ,převodovka oktávia, převodovka robur, dif.V3S.
Motor s první převodovkou chci ponechat, protože mám vše 2x,chci použít LPG
Dif. V3s taky nechám ( je zúžený)+traktor. vzorek(mám)
A hlavně co mě trápí je převodovka robur, protože řazení je velmi špatně udělané -(je dělané) soukolí je OK.Chtěl bych na této převodovce řadit. Teď řeším jestli nechat tuto převodovku nebo sehnat avii 5-kvalt, ale to by znamenalo upravovat spojení mezi převodovkou a diferenciálem, protože se bojím křivého osazení a dva kříže mi to moc prodlouží.
Nechci traktor dlouhý jak autobus.
Absolutně nechápu jak někteří spojují různé druhy převodovek k sobě aniž by použily kardany.
Pánové děkuji za případné náměty a rady. foto uvítám
Dík moc, Petr
Dej nějaké fotky

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 4x2, vše od začátku

#4 Nový příspěvek od oco13 »

petr.v píše:Absolutně nechápu jak někteří spojují různé druhy převodovek k sobě aniž by použily kardany.
Pretože každý kardan ti traktor predlžuje. Ja som pred 20timy rokmi mal zadanie -urobiť traktor do vinohradu- , šírka 90cm rozvor max120cm. To som mohol na nejaký kardan rovno zabudnúť. :hm: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

Uživatelský avatar
vlk
Příspěvky: 1736
Registrován: ned črc 24, 2011 6:36 pm
Bydliště: okr.Přerov

Re: 4x2, vše od začátku

#5 Nový příspěvek od vlk »

oco13 píše:
petr.v píše:Absolutně nechápu jak někteří spojují různé druhy převodovek k sobě aniž by použily kardany.
Pretože každý kardan ti traktor predlžuje. Ja som pred 20timy rokmi mal zadanie -urobiť traktor do vinohradu- , šírka 90cm rozvor max120cm. To som mohol na nejaký kardan rovno zabudnúť. :hm: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:
Spíš si myslím,že to bylo myšleno tak,že Petr neví jak to bez těch kardanů spojit. :-/ :)

Uživatelský avatar
Ad Peter
Příspěvky: 431
Registrován: pon led 04, 2016 7:43 pm
Bydliště: Brežany

Re: 4x2, vše od začátku

#6 Nový příspěvek od Ad Peter »

Vedsina zavari rozvodovku a na jednu poloos ktorej sa hodi smer otacania napoji prevodoku ale vedsonou do zadu a tam je aj klb taže upna rovnost tam byt nemusi. Spravy spojku a zavari dokopy. A z tej druhej už ide kazdan ale tiež taky isty postup. A ked nevieš urcite si pozri Problemy a spojovanie prevodoviek alebo niečo take iste. A odporucam prevodove pomery pozriet. Kazdy si na druhej zarad istary prevod a na prvej radi.

petr.v
Příspěvky: 13
Registrován: stř úno 03, 2016 7:10 pm
Bydliště: valašsko

Re: 4x2, vše od začátku

#7 Nový příspěvek od petr.v »

Pro spojení s kardanem či hardy spojkou to je jasné, ale spoj bez kardanu, tak tam mi není jasné jak ustavit případně vyrobené příruby tak aby se ty dvě převodovky nekřížily, protože stačí jen trochu a pak by to bylo s postupem času poznat. To , že nevím jak to spojit bez kardanů nejsem první ani poslední.
Kdybych měl přírubu na škodu110 tak bych tam dal ten, myslím si ,že š1202 +lpg neni špatná varianta.
Taky víko řazaní na převodovku ROBUR musím vyrobit.

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: 4x2, vše od začátku

#8 Nový příspěvek od JardaCNC »

Mohu nabídnout lpg ze š.120 i s 60l nádrží (starší 10 let). Přepínání mezi lpg i benzínem s el. přepínáním. Chtěl jsem to na svůj traktorek s 1203 motorem. Pak jsem jej prodal . Lpg zustalo.

petr.v
Příspěvky: 13
Registrován: stř úno 03, 2016 7:10 pm
Bydliště: valašsko

Re: 4x2, vše od začátku

#9 Nový příspěvek od petr.v »

tady je foto ze kterého bych chtěl udělat lepší stroj podle mých představObrázekObrázekObrázekObrázek

Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: 4x2, vše od začátku

#10 Nový příspěvek od Johnny55 »

za mna - idealne ked mas v3s napravu, tak pouzit motor a prevodovku z auta z prednym nahonom a len na prevodovke zvaris diferencial a poloos spojis s V3s diferencialom. Ja som takto dal motor peugeot 309 aj s prevodovkou a radim pekne na jednej prevodovke a nic viac netrebe. Sila a spotreba krasna (1,9D) uplne postacuje. Dokonca sa aj lahko prisposobuje.
a nic ti nepredlzuje traktor a nemas tam ziadne komplikacie s prevodovkami a je to uplne jednoduche

bababa3216
Příspěvky: 10
Registrován: stř srp 19, 2015 10:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: 4x2, vše od začátku

#11 Nový příspěvek od bababa3216 »

:tyty: :tyty: Very nice, it makes me understand more.
login holiday palace

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: 4x2, vše od začátku

#12 Nový příspěvek od krajan »

Johnny55 píše:za mna - idealne ked mas v3s napravu, tak pouzit motor a prevodovku z auta z prednym nahonom a len na prevodovke zvaris diferencial a poloos spojis s V3s diferencialom. Ja som takto dal motor peugeot 309 aj s prevodovkou a radim pekne na jednej prevodovke a nic viac netrebe. Sila a spotreba krasna (1,9D) uplne postacuje. Dokonca sa aj lahko prisposobuje.
a nic ti nepredlzuje traktor a nemas tam ziadne komplikacie s prevodovkami a je to uplne jednoduche
Len musis mat dost casu lebo to pojde dost pomaly :-)
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: 4x2, vše od začátku

#13 Nový příspěvek od Johnny55 »

krajan píše:
Johnny55 píše:za mna - idealne ked mas v3s napravu, tak pouzit motor a prevodovku z auta z prednym nahonom a len na prevodovke zvaris diferencial a poloos spojis s V3s diferencialom. Ja som takto dal motor peugeot 309 aj s prevodovkou a radim pekne na jednej prevodovke a nic viac netrebe. Sila a spotreba krasna (1,9D) uplne postacuje. Dokonca sa aj lahko prisposobuje.
a nic ti nepredlzuje traktor a nemas tam ziadne komplikacie s prevodovkami a je to uplne jednoduche
Len musis mat dost casu lebo to pojde dost pomaly :-)
Cas a chut :) a aby sa darilo. Lebo niekedy dostava aj vercajch kridla :D

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2605
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: 4x2, vše od začátku

#14 Nový příspěvek od krajan »

Johnny55 píše:
krajan píše:
Johnny55 píše:za mna - idealne ked mas v3s napravu, tak pouzit motor a prevodovku z auta z prednym nahonom a len na prevodovke zvaris diferencial a poloos spojis s V3s diferencialom. Ja som takto dal motor peugeot 309 aj s prevodovkou a radim pekne na jednej prevodovke a nic viac netrebe. Sila a spotreba krasna (1,9D) uplne postacuje. Dokonca sa aj lahko prisposobuje.
a nic ti nepredlzuje traktor a nemas tam ziadne komplikacie s prevodovkami a je to uplne jednoduche
Len musis mat dost casu lebo to pojde dost pomaly :-)
Cas a chut :) a aby sa darilo. Lebo niekedy dostava aj vercajch kridla :D

Ale ja som mal na mysli prevodovy pomer - bude fakt ale fakt hrozne slimaci ( ten traktor )
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Johnny55
Příspěvky: 359
Registrován: pon bře 11, 2013 11:57 am
Bydliště: Trenčín

Re: 4x2, vše od začátku

#15 Nový příspěvek od Johnny55 »

ale kde...praveze je to uplne akurat, vsetky rychlosti

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“