Prcek 805 od Martyho

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#106 Nový příspěvek od MartyV3S »

Pár dnů prší, tak jsem na chvíli zalezl k traktůrku. Zatím nejsou nikde pevné sváry, ale je připravený držák nádrže a orsty, ještě musím pořešit nějaké zajištění té orsty, asi zatím bude naklápěcí. Teď řeším uchycení pístu. Uvidíme, jaké bude zítra počasí.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#107 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak dneska držák pístu, a kryt chladiče. Teď už by to jen tak něco nemuselo poškodit. Chystám se na přídavné mazání, je tam jedna trubička na horní ozubené kolo převodovky, ale uvažuju tam dát ještě jednu, přímo zhora, a taky jednu trubičku na ozubené kolo vývodové hřídele. Jen je tady v tom kraji trochu problém sehnat delší průtokový šroub a průtočné oko se dvěma vývody :-/ ale to se sežene. Na rozvedení použiju měděnnou brzdovou trubičku.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#108 Nový příspěvek od MartyV3S »

Konečně nahozený motor - zavázelo uložení startéru. A pak trocha fušeřiny kolem vody :( moc se mi nelíbí jak ty hadice/trubky lítají kolem celého motoru, ale moc nevím, jak jinak to udělat. Snad to nebude nikde chcát po dodělání.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#109 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak trocha aktualit: Kamarád nějak nedohustil pneumatiku a takhle krásně mu ji nachystalo na přezutí. Naštěstí šly skruže do křoví a nikoho neohrozily. Pak osobní rekord vlečky :) 180 balíků. Taky osobní rekord skel :D na jednu ránu dvě okna. A taky trocha té zábavy na soustruhu... Teprve se učím, takže ten šroubek zabral trochu moc času, ale beru to tak, že to učení hold nějaký ten čas zabere. Bude rozvádět olej na přídavném mazání převodovky - na horní ozubené kolo na spojkové hřídeli a taky na ozubené kolo vývodové hřídele. No a ještě fotka provizorky uchycení řízení, nevím, jestli to bude dostatečně pevné...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Prcek 805 od Martyho

#110 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Moc rozumne si neuchytil ten valec na riadenie,na tej skryni to občas lubi vylomit ale to len tak okrajovo,ale ked že si to uchytil aj na prednom diferaku tak by to mohlo čosi aj zniest :ano: :friends: Inak pekne pracuješ :ano:Čo sa tyka toho mazania pokial bude olej husty tak to primazavat bude ale ako nahle sa olej troška zohreje tak už to mazat nebude pojde lahšou cestou do predlohovej hriadele :ano:
Dobre už bolo

Lukáš 805
Příspěvky: 97
Registrován: čtv kvě 07, 2015 2:24 pm
Bydliště: Považska Bystrica

Re: Prcek 805 od Martyho

#111 Nový příspěvek od Lukáš 805 »

Ako hovori Miro... Na tatovej 805ke vythlo polovičku obalu.

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#112 Nový příspěvek od MartyV3S »

Ohledně držáku pístu. No je to chycené ve dvou místech, moc mě nenapadlo, jak to uchytit jinak, vzhledem k tomu, že mezi převodovkou a zadní nápravou je výkyv, nešlo to uchytit až tam. Ještě se to trochu vyztuží o stupačku, kterou kolem toho budu dodělávat. Tu pak chytnu ještě v jednom místě u přední nápravy, snad to toho prcka pak přežije. Je tam i lehký motor, tak to snad nebude až takový nápor na to řízení. Nerad bych ho hned rozbil, když už si s tím hraju tak dlouho :'(

Ohledně mazání převodovky. Oplatí se to teda vůbec dělat? aby to přimazalo aspoň za studena? Nebo jsem pak uvažoval tam přihodit další maličké zubové čerpadýlko jen na to přimazávání?

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Prcek 805 od Martyho

#113 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

:ano: Druha varianta je lepšia toho primazavania
Dobre už bolo

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#114 Nový příspěvek od MartyV3S »

Někde to tu bylo psané a já to teď nemůžu dohledat, nemáte někdo zapsané objemy oleje do podvozku? převodovka má prý 4l, ale zbytek nevím. A udělám moc špatně, když do všeho naleju pp90?

Vladislav Šebeň
Příspěvky: 800
Registrován: úte čer 19, 2018 3:29 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Prcek 805 od Martyho

#115 Nový příspěvek od Vladislav Šebeň »

Pozri stranku pedros.cz, tam to je v priricke..
Toto som nasiel asi tam.
Obrázek
Každý robí ako vie..
Niekto vie a niekto nie..

Uživatelský avatar
fabikmiroslav
Příspěvky: 4585
Registrován: úte čer 09, 2009 8:35 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Prcek 805 od Martyho

#116 Nový příspěvek od fabikmiroslav »

Tu 90 nalej len do prevodovky ta ma špecifikaciu GL-4 ,do naprav nalej prevodovy špecifikacia GL-5 tam už su predca len ine tlaky ,zaleží od teba :ano: :friends: ale určite lepšia volba nejaky ako poniktory nedaju žiadny :D
Dobre už bolo

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#117 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak, začínám se potýkat s těžkým nedostatkem místa všude na traktoře :smich: Všechno to natřikrát překombinovávám, a jsem zvědavý, kolik toho ve výsledku ještě budu muset předělat :-/ už teď vím, že budu předělávat pedál spojky, jde zmáčknout moc těžce, při práci by to bylo asi otravné a nepohodlné. Přibylo sedadlo (koupil jsem i s odpružením, ale to tam nevleze), taky brzdič na nožní brzdu, a komplet ruční brzda, ta už by měla fungovat. Teď budu asi řešit hydrauliku, ale moc se mi nechce pouštět do výroby domku a řemenice pro čerpadlo. Ale asi budu muset. Neválí se to náhodou někomu doma? je to menší bulharské čerpadlo.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#118 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak mám konečně expanzku k chladiči. Při jednom předělávám vedení vody, aby nešlo tak blízko kolem výfuku. Mám ale trochu nejistotu se zapojením té nádržky. Je jedno kam zapojím vstup a kam přepad? Uvažoval jsem vstup zapojit poblíž termostatu na malý motorový okruh. Přepad by pak měl být snad v nejvyšším bodě okruhu? může být na hadici k chladiči? nebo by měl být taky na malém okruhu? Ten je ale v nejvyšším bodě níž, než nejvyšší bod chladičového okruhu :-/

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#119 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak konečně voda. Sice v jednom místě sváru prosakuje, ale to zalepím, a bude zkušební start... Teď jen dodělat to řízení.
Obrázek

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#120 Nový příspěvek od MartyV3S »

důkladné čištění čerpadla :vysmech: taky oprava závitů. A taky místo pro rozvaděč, ale půjde trochu výš, no i tak bude celkem omezovat výkyv nápravy, ale jiné místo mě moc nenapadá :-/
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“