Prcek 805 od Martyho

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#61 Nový příspěvek od MartyV3S »

No já chtěl právě dát jakoby půlené brzdy, jeden pístek na dva kola, pedály sepnuté s možností případného rozdělení... No uvidím, co najdu za překvápko až sundám bubny :(

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#62 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tak přibyl držák třetího bodu, taky uchycení pístu, ale nejsou to asi moc finální verze. Ten U profil mi tam nějak nesedí, ale zatím jsem na nic moc lepšího nepřišel...
Obrázek

Obrázek


screenshot program

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#63 Nový příspěvek od simpatak195 »

ja se na brzdy vrhnu po navijaku taky,me stve ta konstrukce tech ulozeni paken,, co stim zamejslely, ze je nechali plovouci, ze se vystredej samy nahoru dolu.. odjakziva funguje pakna na cepu nahore a dole klic ,ci prasatko ,ne jen ze je to jina paka na to, nez to co udali v tatre ,tak se pokusim to poresit a okopiruju vejdu olozeni paken ,udelam cepy a udelam to jinak, udelam pokus.pprotoze v terenu blato to 3krat umejes a je to zarezly a vse rozdelavat stale a mazat jak ocas, takhle by byly jen dva cepy nahore na paknach a nic a dole prasatko ci klic. uvidim co tam dostanu ,ani klice bych se nebal. jestli me pujdou udelat tahla a vyjdou mam vse mechanicke na ni, jen kapalina brzdy, tak i to odstranit svata vec pak... 8)

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#64 Nový příspěvek od MartyV3S »

Nedávný úspěch v kovošrotě. I když trochu pořachané zuby, snad to půjde i tak používat. Trochu pozkracované kvůli ohybu a taky kvůli menších ramen, než je na zetoru, ze kterého to nejspíš je. Ještě by tak bylo super sehnat k tomu druhou stranu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


image

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#65 Nový příspěvek od MartyV3S »

Žel, kvůli studiu mi na traktůrek nezbývá skoro žáden čas... V jedné přestávce jsem alespoň poheftoval kolovrátek, je to sice celé trochu velké, ale asi už jen upravím kliku, dosvařuju to a nechám.
Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#66 Nový příspěvek od MartyV3S »

Něco málo chystám v mezičasech na vývod. No a taky jsem si pořídil hračku na dlouhé zimní večery :vysmech: akorát jsem zjistil, že mé zásoby věcí k soustruhu se nehodí (jsou na větší stroje) nejlíp kdyby se mi podařilo aspoň vyměnit sklíčidla za menší... Mám tu pár 200 a taky 300 a potřeboval bych aspoň jednu 160x3...
Obrázek

Obrázek

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#67 Nový příspěvek od simpatak195 »

tak aspon vidim jak ma originalne vypadat, mam skoro ten samej a nemuzu si ho vynachvalit.. v praci mame talata a jen tenhle prcek dokazal prirubu tocit 44cm 8)

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#68 Nový příspěvek od simpatak195 »

Obrázek

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#69 Nový příspěvek od MartyV3S »

Tenhle měl originál pohon z transmisní tyče pod stropem, takže náhon je už předělaný, a na suportu podélný posuv je už taky nějaka dodělávka. Jinak jsem na něj zvědavý :smich: už aby to jelo a pracovalo...
Se dívám, že to už máš ten nejspíš novější model, se sloupovou nohou, ale taky pěkný kousek 8)

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#70 Nový příspěvek od simpatak195 »

jj je to jemne jine no,tak jasny snazil sem se vule atd dohnat co slo,ale na to male domaci toceni ideal.. a hlavne ma to vyndavaci loze ,coz je parada skoro 50cm se upne, to u me v okoli nikdo nema, jen cnc kamos.. tak na ty priruby viz kacena, navijak.. atd luxus 8)

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#71 Nový příspěvek od MartyV3S »

já se právě trochu bojím to vytahovat, prý je pak problém to tam znova a na přesno usadit.

milosm
Příspěvky: 301
Registrován: pon říj 24, 2011 8:55 pm
Bydliště: Louny

Re: Prcek 805 od Martyho

#72 Nový příspěvek od milosm »

zdar chlapy, tak koukám, že nejsem jediný, kdo hromadí starý ale krásný stroje :typek:
před třemi týdny jsem si přivezl podobnýho mazlika od Fr. Volmana ze Žebráku :)
Obrázek
Obrázek

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#73 Nový příspěvek od simpatak195 »

není mel sem to uz 4krat venku a zpet a problém nebyl..me sedi presne, bez vypodlozeni ,jen dokonale očistit a stahnout a zas je jak jedno loze- nepoznaje pomalu.. 8)

simpatak195
Příspěvky: 1868
Registrován: úte pro 27, 2011 7:38 pm
Bydliště: Sobotka
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#74 Nový příspěvek od simpatak195 »

milosm píše:zdar chlapy, tak koukám, že nejsem jediný, kdo hromadí starý ale krásný stroje :typek:
před třemi týdny jsem si přivezl podobnýho mazlika od Fr. Volmana ze Žebráku :)
Obrázek
Obrázek
taky peknej mazlik.. po renovaci jeeejej 8)

MartyV3S
Příspěvky: 936
Registrován: ned čer 07, 2009 11:38 pm
Bydliště: Třinec, Oldřichovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Prcek 805 od Martyho

#75 Nový příspěvek od MartyV3S »

tak včera provizorní zkouška, jede, ale ten starý pás se mi nezamlouvá :( tak časem snad na klíňák... Taky trochu oprav a barvy, ten spodní železný rám zaliju betonem. Náhodou nemáte na ty soustruhy někdo tabulky s převodama na závity? Jinak bych to musel všechno počítat...
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“