Celny nakladač na traktor z v3s

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
patrik111
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 25, 2015 10:21 pm
Bydliště: Bardejov

Celny nakladač na traktor z v3s

#1 Nový příspěvek od patrik111 »

Zdravim, mam doma traktor domácej výroby a chcel by som si nanho dorobiť predny nakladač. V podstate už material nanho som pozhanal komplet, už len to cez leto všetko povariť a poskladať. Nakladač by mal mať okolo 600kg a mal by zdvíhať min. 1500 kg. Môj traktor váži cca 3300 kg a napravy su z v3s. Nakladač by bol uchytený v strede traktora - tak ako to majú firemne. A otázka znie, či predna naprava je dostatočné silna, aby udržala takéto zaťazenie. (všetka váha z nakladača ide v podstate na prednu napravu /.
Traktor - 3300 kg
Nakladač - 600
Varecha - 300
Zdvihať by som asi tak max. 1000 kg
a ešte dopredu som si teraz dorobil 3- bod uchytenie - na 2 tony (vaha 150 kg/
Cize celkova váha traktora s nalozením materiálom by bola možno - 5350 kg.

A ešte mam otázku - vie niekto aký priemer ma ložisko otočného čapu na prednej naprave v3s?

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2586
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#2 Nový příspěvek od murár »

Asi vetšiná kolegov ťa bude od toho odhovarať! :tyty: Ta váha bude dosť veľka na prednú nápravu.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#3 Nový příspěvek od Killer Koly »

nejlepsi bude stahnout manual k V3S, kde je dovolene zatizeni naprav. jen nerozumim tomu, kolik vlastne chces zdvihat. jednou pises, ze min 1500 kg, potom max. 1000 kg :hm:
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

patrik111
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 25, 2015 10:21 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#4 Nový příspěvek od patrik111 »

Killer Koly píše:nejlepsi bude stahnout manual k V3S, kde je dovolene zatizeni naprav. jen nerozumim tomu, kolik vlastne chces zdvihat. jednou pises, ze min 1500 kg, potom max. 1000 kg :hm:
hydraulicke valce zdvihnu min. 1500 kg, mne na pracu bude stačiť zdvíhať max. tonu. A kde by som mohol stiahnut ten manual? vdaka.

patrik111
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 25, 2015 10:21 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#5 Nový příspěvek od patrik111 »

murár píše:Asi vetšiná kolegov ťa bude od toho odhovarať! :tyty: Ta váha bude dosť veľka na prednú nápravu.

ja by som si vedel vystužiť tu napravu. Známy, ktorý robi na lasery, by mi spravil výpalky. Náprava by bola dosť silna, len sa mi jedna o tie čapy, či to vydržia.

Uživatelský avatar
Jirka K
Příspěvky: 526
Registrován: sob zář 17, 2011 7:39 pm
Bydliště: Bednárec

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#6 Nový příspěvek od Jirka K »

Co takhle převrácení kvůli přednímu výkyvu?Máš vůbec dostatečně těžkej zadek,aby se to kvůli výkyvu nestočilo ke straně a nešlo na bok?Klasickej traktor má zadek přeci jen dosti těžkej oproti domadělu s zadní V3S nápravou co má 300 kg+kola.Do jaký vejšky by jsi chtěl to zvedat?Něco jinýho je manipulátor co má nápravu natvrdo oproti čeláku na výkyvné nápravě.Tam bych viděl větší problém,než pevnost nápravy.Co takhle dotížení zadní části.

patrik111
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 25, 2015 10:21 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#7 Nový příspěvek od patrik111 »

Jirka K píše:Co takhle převrácení kvůli přednímu výkyvu?Máš vůbec dostatečně těžkej zadek,aby se to kvůli výkyvu nestočilo ke straně a nešlo na bok?Klasickej traktor má zadek přeci jen dosti těžkej oproti domadělu s zadní V3S nápravou co má 300 kg+kola.Do jaký vejšky by jsi chtěl to zvedat?Něco jinýho je manipulátor co má nápravu natvrdo oproti čeláku na výkyvné nápravě.Tam bych viděl větší problém,než pevnost nápravy.Co takhle dotížení zadní části.
Myslím si, že zadok traktora je v pohode. Okrem tej napravy tam mam blatniky z 10 mm plechu - vaha 130 kg, navijak cca. 400 kg, kabina - 150 kg, zadna hydraulika, ešte len zhánam material, ale bude tiez poriadne robusna - možno 300 kg. A podla potreby sa da zavesiť aj závažia. Takže o prevrátenie traktora nemam priliš strach, len sa mi jednalo, či to nie je príliš na tu prednu napravu. Teraz som našiel na nete, že zaťaženie prednej na v3s je 2400 kg. Tak v lete sa do toho pustím a uvidím, čo to da - ked nevyskušam, tak to nezistim :) . /škoda, že nemam dielnu a musím čakat na lepši čas/. Nakladač by mal zdvíhať cca 4 metre od zeme. Ja ho neplánujem voziť na traktore celoročne, len ak to bude nevyhnutné, kvôli nakladaniu materialu. Budem mat v predu este 3-bod uchytenie. Aj s tým sa da pomôcť.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#8 Nový příspěvek od Ondras83 »

ja do toho nechci kecat, ale zase "vocaď pocaď" ...na takovyhle zvedani bych uz videl neco poradnyho a asi tovarniho

patrik111
Příspěvky: 10
Registrován: pát pro 25, 2015 10:21 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#9 Nový příspěvek od patrik111 »

Ondras83 píše:ja do toho nechci kecat, ale zase "vocaď pocaď" ...na takovyhle zvedani bych uz videl neco poradnyho a asi tovarniho
na to už nie sú peniaze. Robim z toho, čo mám k dispozícii. Neskôr tu pridám aj fotky, ale momentalne nemozem.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2586
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#10 Nový příspěvek od murár »

ja by som si vedel vystužiť tu napravu. Známy, ktorý robi na lasery, by mi spravil výpalky. Náprava by bola dosť silna, len sa mi jedna o tie čapy, či to vydržia.[/quote]
Práve tie čapy sú najslabšie miesto na tej náprave!

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#11 Nový příspěvek od harijaro »

daj nejaké foto tragača až máme lepšiu predstavu

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#12 Nový příspěvek od Rendy9999 »

murár píše:ja by som si vedel vystužiť tu napravu. Známy, ktorý robi na lasery, by mi spravil výpalky. Náprava by bola dosť silna, len sa mi jedna o tie čapy, či to vydržia.
Práve tie čapy sú najslabšie miesto na tej náprave![/quote]
Nápravu vystužiš ale ty kuželove ložiska moc dluho nepřežijí ,vym o čem píšu ,dal jsrem uplně jinu napravu a klid ,.

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#13 Nový příspěvek od harijaro »

no zas úplne inú nie len otoče a kíby na poloosiach diferák a reduktory ostali pôvodné

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#14 Nový příspěvek od Rendy9999 »

Reduktory použité ze zadní nápravy ,pro větší pruměr poloos a větší šířku zubu :friends:

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Celny nakladač na traktor z v3s

#15 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

Selským rozumem - traktor se vším všudy váží přes 5 tun (tvůj údaj), když bude naloženo v nakladači, tak těžiště bude právě někde kolem přední nápravy (+-), a ta jak píšeš, má nosnost 2400 kg. Jak dlouho asi vydrží???
arnošt

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“