traktor ford mix

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
petozml
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 17, 2015 9:43 pm
Bydliště: medzilaborce

traktor ford mix

#1 Nový příspěvek od petozml »

motor ford mondeo 1,8td
převodovka mondeo- zavareny dif
pridavna převodovka suzuki samuraj prevod 1,41
predna naprava uaz 469
zadna naprava pv3s
vzduchove brzdy, hydraulika -
predne kolesa 8,25-20
zadne 11,2-24
posilovac riadenia mercedes
Obrázek
Obrázek
traktor uz staviam 7 rok, po 4 az 5 hodin mesacne, nemam viac casu, uz mal vela modifikacii, postupom casu sa vyvija jako prichadzaju diely
Obrázek toto je fotka kde som doviezol napravu a isiel ju skratit, kratsiu stranu som nechal tak a na dlhsej strane urezal nohavicu a pouzil origo kratku poloos. zadna naprava ma rozchod na stred kolies 1450.

petozml
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 17, 2015 9:43 pm
Bydliště: medzilaborce

Re: traktor ford mix

#2 Nový příspěvek od petozml »

petozml píše:motor ford mondeo 1,8td
převodovka mondeo- zavareny dif
pridavna převodovka suzuki samuraj prevod 1,41
predna naprava uaz 469
zadna naprava pv3s
vzduchove brzdy, hydraulika -
predne kolesa 8,25-20
zadne 11,2-24
posilovac riadenia mercedes
Obrázek
Obrázek
traktor uz staviam 7 rok, po 4 az 5 hodin mesacne, nemam viac casu, uz mal vela modifikacii, postupom casu sa vyvija jako prichadzaju diely
Obrázek toto je fotka kde som doviezol napravu a isiel ju skratit, kratsiu stranu som nechal tak a na dlhsej strane urezal nohavicu a pouzil origo kratku poloos. zadna naprava ma rozchod na stred kolies 1450.
Obrázek
disky su zo zetora z lahkej napravy a stredy prevarene
Obrázek
v traktore mam uz treti motor. prvy bol opel omega,ten som asi zadrel, druhy bol ford sierra ten uz nevladl tahat do kopca. teraz mam ford mondeo 1,8td
motor ma nove rozvody a spojku, ide jak pila, nebere olej ani so startovanim nesu problémy.
Obrázek
na tejto fotke som este s motorom omega, vpředu som mal kolesa z uaza a pridavnu převodovku uaz
Obrázek
Obrázek
motor sierra, fu to bolo uz davno
jako dni pribudali, lepili sa diely na traktor
Obrázek

petozml
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 17, 2015 9:43 pm
Bydliště: medzilaborce

Re: traktor ford mix

#3 Nový příspěvek od petozml »

petozml píše:
petozml píše:motor ford mondeo 1,8td
převodovka mondeo- zavareny dif
pridavna převodovka suzuki samuraj prevod 1,41
predna naprava uaz 469
zadna naprava pv3s
vzduchove brzdy, hydraulika -
predne kolesa 8,25-20
zadne 11,2-24
posilovac riadenia mercedes
Obrázek
Obrázek
traktor uz staviam 7 rok, po 4 az 5 hodin mesacne, nemam viac casu, uz mal vela modifikacii, postupom casu sa vyvija jako prichadzaju diely
Obrázek toto je fotka kde som doviezol napravu a isiel ju skratit, kratsiu stranu som nechal tak a na dlhsej strane urezal nohavicu a pouzil origo kratku poloos. zadna naprava ma rozchod na stred kolies 1450.
Obrázek
disky su zo zetora z lahkej napravy a stredy prevarene
Obrázek
v traktore mam uz treti motor. prvy bol opel omega,ten som asi zadrel, druhy bol ford sierra ten uz nevladl tahat do kopca. teraz mam ford mondeo 1,8td
motor ma nove rozvody a spojku, ide jak pila, nebere olej ani so startovanim nesu problémy.
Obrázek
na tejto fotke som este s motorom omega, vpředu som mal kolesa z uaza a pridavnu převodovku uaz
Obrázek
Obrázek
motor sierra, fu to bolo uz davno
jako dni pribudali, lepili sa diely na traktor
Obrázek
po havarii auta sa mi ponukol motor z mojho mondea, zase sa muselo vsetko komplet prerobit, ram, no vsetko, aj kamarati pomahali
Obrázek
po zavareni difu som jednu polos vyviedol na navijak před chladic a druhu polos do pridavnej převodovky uaz
Obrázek
zo zaciatku som mal hydruliku ovladanu rucne, zvaral som len rutilkami, to bola chyba :zly:
aj materiál na ram som nepouzil vhodny, netřeba setrit, casom sa to vrati
Obrázek
Obrázek male pokusy o ochranny ram
prevod s kolesami uaz a 11,2-24 nebol idealny, predal som kolesa uaz a kupil sipy dopředu,
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
pomaly sa montuju brzdy vzduchove a traktor dostava novy tvar
tu sa dal motor nizsie, predna polos ide priamo na uazacku napravu a zadna do převodovky
při jazde v terene s malimy kolesami som chytal predny diferak často o kamene, musela prist změna, dopředu som dal v3s kolesa a zmenil pridavnu převodovku so spravnym pomerom- samuraj
Obrázek
vyuzil som aj retaze
Obrázek
hydraulika sa mi paci ba sposom radlice lkt, no neviem :red:
Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14521
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: traktor ford mix

#4 Nový příspěvek od DanculSK »

Vitaj, a hodne zdaru, a úspešne dotiahnutých nápadov.... :prace:
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

petozml
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 17, 2015 9:43 pm
Bydliště: medzilaborce

Re: traktor ford mix

#5 Nový příspěvek od petozml »

DanculSK píše:Vitaj, a hodne zdaru, a úspešne dotiahnutých nápadov.... :prace:
diki
ako tu vlozim video?hm
mam vela planov co este musim urobit na traktore, vsetko rozobrat a vybrusit ram, prevarit vsetko s bazickou a namalovat ram, dokoncit hydrauliku- ucgytenie cerpadla, doriesit mazanie kompresora, lebo mi unika olej na spojoch. kupit lepsie gumy dopředu, doriesit ochranny ram, a hlavne chcem na volny vyvod z pridavnej převodovky vyrobit z napravy multicar navijak. vsetko budem fotit a davat tu na forum
Obrázek
na zadnych diskoch aj prednych sa mi lubi ze mi netrcia sruby :wink:
Naposledy upravil(a) petozml dne pát pro 18, 2015 12:57 pm, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
Novis
Příspěvky: 858
Registrován: pát úno 21, 2014 6:36 pm
Bydliště: Velke Hamry

Re: traktor ford mix

#6 Nový příspěvek od Novis »

Hoď ho na youtube.com a sem jenom dej odkaz, jinak pěkná mašina 8) :)

petozml
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 17, 2015 9:43 pm
Bydliště: medzilaborce

Re: traktor ford mix

#7 Nový příspěvek od petozml »

Novis píše:Hoď ho na youtube.com a sem jenom dej odkaz, jinak pěkná mašina 8) :)
Obrázek
tuto pridavnu převodovku som pouzil kvoli prevodu 1,41
prednu napravu z uazu vypinam v kolesach, alebo iba odpojim zadnu pakou na pridavnej prevodovke
Obrázek

petozml
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 17, 2015 9:43 pm
Bydliště: medzilaborce

Re: traktor ford mix

#8 Nový příspěvek od petozml »

petozml píše:
Novis píše:Hoď ho na youtube.com a sem jenom dej odkaz, jinak pěkná mašina 8) :)
Obrázek
tuto pridavnu převodovku som pouzil kvoli prevodu 1,41
prednu napravu z uazu vypinam v kolesach, alebo iba odpojim zadnu pakou na pridavnej prevodovke
Obrázek
Obrázek
Obrázek
bol som na dalsej skusobnej xtej jazde, prsalo 4x4 ide, :jazyk:
Obrázek
Obrázek
převodovka sa rozobrala rychlo a diferak sa zavaril
Obrázek
tu pekne vidno svetlu vysku traktora, keby gumy neboli také zodrate bola by este vetsia
sorry ze hadzem tak chaoticky fotky vyberam ich nahodne z albumov

Uživatelský avatar
Marián
Příspěvky: 1315
Registrován: čtv říj 23, 2008 10:19 pm
Bydliště: Nové Mesto n.V.

Re: traktor ford mix

#9 Nový příspěvek od Marián »

Vo vyfuku mas aj nejaky "tlmič", alebo je to len rura?

petozml
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 17, 2015 9:43 pm
Bydliště: medzilaborce

Re: traktor ford mix

#10 Nový příspěvek od petozml »

Marián píše:Vo vyfuku mas aj nejaky "tlmič", alebo je to len rura?
vyfuk je uplne prazdny, ked sa mi podari dat video bude ho aj pocut, no ide to uplne jako auto-zvuk
Obrázek skusal som aj vlecku tahat
Obrázek
takto to vizera nejako zospodu, mam uz nachystany hruby plech ze dam zospodu ochranu, len neviem este jako ho tam upnut,
mam velke problémy dat vela suciastok dokopi, vsade je iny zavit, nic k nicemu nepasuje
napr. kompresor je z avie,potrebuje tlakove mazanie, jediny vyvod okrem holendra na mazanie turba je otvor pre snimac tlaku oleja, objednal som také daco
Obrázek
do kompresora ide M10x1, ten adapter ma vyvod 1/8" volal som do firmy ze tam ludia bezne srubuju m10x1, no neviem
zistil som ze mi hydraulika ide pekne, len bud tlaci alebo taha, nedrzi polohu, při otacani s pluhom musim mat 4 ruky, vyriesil som to tym ze do sustavy som dokupil gulovy hydraulicky ventil aby nepustil tlak oleja z valca, ventil ma zavit G1/2" :zly: no vsade na hydraulike je stupanie 1,5 :cert: nic k nicemu nepasuje

petozml
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 17, 2015 9:43 pm
Bydliště: medzilaborce

Re: traktor ford mix

#11 Nový příspěvek od petozml »

petozml píše:
Marián píše:Vo vyfuku mas aj nejaky "tlmič", alebo je to len rura?
vyfuk je uplne prazdny, ked sa mi podari dat video bude ho aj pocut, no ide to uplne jako auto-zvuk
Obrázek skusal som aj vlecku tahat
Obrázek
takto to vizera nejako zospodu, mam uz nachystany hruby plech ze dam zospodu ochranu, len neviem este jako ho tam upnut,
mam velke problémy dat vela suciastok dokopi, vsade je iny zavit, nic k nicemu nepasuje
napr. kompresor je z avie,potrebuje tlakove mazanie, jediny vyvod okrem holendra na mazanie turba je otvor pre snimac tlaku oleja, objednal som také daco
Obrázek
do kompresora ide M10x1, ten adapter ma vyvod 1/8" volal som do firmy ze tam ludia bezne srubuju m10x1, no neviem
zistil som ze mi hydraulika ide pekne, len bud tlaci alebo taha, nedrzi polohu, při otacani s pluhom musim mat 4 ruky, vyriesil som to tym ze do sustavy som dokupil gulovy hydraulicky ventil aby nepustil tlak oleja z valca, ventil ma zavit G1/2" :zly: no vsade na hydraulike je stupanie 1,5 :cert: nic k nicemu nepasuje
https://youtu.be/MbICF54oXbI
video zo skusobnej jazdy, 4x4 stále zapnute na betone

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14521
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: traktor ford mix

#12 Nový příspěvek od DanculSK »

petozml píše: ]zistil som ze mi hydraulika ide pekne, len bud tlaci alebo taha, nedrzi polohu, při otacani s pluhom musim mat 4 ruky, vyriesil som to tym ze do sustavy som dokupil gulovy hydraulicky ventil aby nepustil tlak oleja z valca, ventil ma zavit G1/2" :zly: no vsade na hydraulike je stupanie 1,5 :cert: nic k nicemu nepasuje
ahoj, v predajniach na hydrauliku kupiš redukciu, ja som kupoval u nás
Obrázek

ak by si nemohol zohnat, mozem ti kupit u nas a poslat
potrebujes vlastne 2 kusy
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

petozml
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 17, 2015 9:43 pm
Bydliště: medzilaborce

Re: traktor ford mix

#13 Nový příspěvek od petozml »

to su tym ventilom prepojene obe vetvy? to jako funguje? ja ze len natlacim do jednej strany olej a ventilom to uzatvorim aby drzalo olej vo valci a tym nepadaly ramena.hm

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14521
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: traktor ford mix

#14 Nový příspěvek od DanculSK »

ano, :ano: prepojene komory valca, taká náhrada plavajucej polohy...
ale ak mas takyto problem, tak ti nedrží rozdelovač pravdepodobne, no možem sa aj mýliť
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: traktor ford mix

#15 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Dobrej traktor, Ten už by mněl něco zvládnout, jen se mi zdá že ty kola jsou na tu přední nápravu z uazu moc velký, aby ti nepraskaly poloosy, protože jsou přímo na kolo, bez koncovejch reduktorů. A nebo se v záběru rozeskáče předek traktoru jako zetora s manžetovkou nápravou, na tu dýlku polosy pruži a kola pak nepravidelně zabíraj.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“