stavba malotraktoru

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3450
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: stavba malotraktoru

#16 Nový příspěvek od harijaro »

a o kúsok nižšie píše že to počítal s 24-kamy :)

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: stavba malotraktoru

#17 Nový příspěvek od Rendy9999 »

harijaro píše:a o kúsok nižšie píše že to počítal s 24-kamy :)
Máš pravdu ,je to tam :shock: .

třinečak
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 24, 2015 6:26 pm
Bydliště: Třinec

Re: stavba malotraktoru

#18 Nový příspěvek od třinečak »

Jo to bylo jenom porovnani. 20 jsou pro me strop. Kolik je povolena tolerance na prednich kolech v %?


lojzek123
Příspěvky: 588
Registrován: ned pro 18, 2011 5:46 pm
Bydliště: okr. Vsetín

Re: stavba malotraktoru

#20 Nový příspěvek od lojzek123 »

proč nechceš větší kola? jaký plánuješ rozchod?
Nikdy není dost času,aby se to udělalo dobře. Ale pak je dost času, aby se to udělalo znovu

Teorie=vše víme ale nic nefunguje
Praxe=vše funguje a nevíme proč
Teorie spojena s praxí=nic nefunguje a nikdo neví proč

třinečak
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 24, 2015 6:26 pm
Bydliště: Třinec

Re: stavba malotraktoru

#21 Nový příspěvek od třinečak »

Rozchod tam mal 145 na kraje ty užši se mi vejdou nadherne do řadku. Ty 11.2/24 jsou asi stejne velke jak na zetoru 2511A.

třinečak
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 24, 2015 6:26 pm
Bydliště: Třinec

Re: stavba malotraktoru

#22 Nový příspěvek od třinečak »

No vypoctem jsem zjistil ze by mi vyslo o 1.77 otacek snizit takze nejakou meziprevodovku

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: stavba malotraktoru

#23 Nový příspěvek od jirik610 »

Je mnoho řešení , koukám tu na rozuny obuťí , bejt tebou nedával bych na předek tak malá kolečka , protože ti pod difem přední nápravy pak nezbude moc světlosti , na mojem jsem si říkal že to bude v pohoďe , ale pravdu pověďet moc ne , tím že mám diferák v prostřed a ne k jedné straně ,mám pod ním jen 25 cm pořád občas se mě podaří něco tím políbit a nic příjemnyho to není , kola mám 6,50 16 a náprava je aro M461 , ty si můžeš možná pomoct nahnutím polos ale nevím do jaké míry no snad dost. Řešení by možná bylo použít pro přední náhon řeťez ve skříni použiťí většího duplexu bych neviďel jako extra problém pokud je ve skříni je dobře namazanej a dole na výstupu pro kardan předku je ňejakým dobrým způsobem vyřešeny vypnutí předku řeťez se v podstaťe 50% života jen unáší na vono a moc se tak netahá a nepoškozuje spojil bych pravďepodobňe výstup z převodovky se zadní nápravou ideálně sehnat avijovou převodovku ze smetáku ta má redukce , a vod toho spoje pak táhnout předek .

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: stavba malotraktoru

#24 Nový příspěvek od jirik610 »

Gerhard píše:Čau sousede :friends: , zachrání tě mezinápravový diferák.
Ne nezachrání , vždy bude plnit funkci diferáku a ta náprava která pude tíž bude stát a ta která bude nadlechčená bude hrabat , mám to milionkrát vyzkoušené já mám převodovku ifa wl50 a ta má mezinápravák naštěstí s uzávěrkou opravdu to funguje přesně takhle na hovno na auťe možná na traktoru je to k svini .

třinečak
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 24, 2015 6:26 pm
Bydliště: Třinec

Re: stavba malotraktoru

#25 Nový příspěvek od třinečak »

Ach jo ted jsem si uvědomil že jsem spočet vyrovnavací poměr mezi diferaky a ne rozdil mezi diferaky z kolem na délce 1m :vztek:

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: stavba malotraktoru

#26 Nový příspěvek od jirik610 »

třinečak píše:Ach jo ted jsem si uvědomil že jsem spočet vyrovnavací poměr mezi diferaky a ne rozdil mezi diferaky z kolem na délce 1m :vztek:
ono to není složité , v podstatě vždy se dobereš přibližně stejnyho čísla , osobně to počítam přez obvod kola což je vlastně vzdálenost kterou urazí na jednu otáčku , tu nápravu která bude na přímo na převodovku beru jako bernou minci podle převodu diferáku a obvodu kola spočítám kolik otáček hrušky je požadovaná vzdálenost což je vlastně jedna otáčka kola vntra 8,376:1 takže na gumách třeba 8,5 x20 je to cca 275cm to znamená že na275cm vzdálenosti se výstup převodovky otočí 8,376x .
předek 6,5x16 je kolem 72cm průměr takže fizická délka je zhruba 225 cm převod aro 240 4,714 :1 to znamená že když se kolo na vzdálenost 225cm otočí 1x hruška se otočí 4,714
pro vzdálenost 275cm jako má zadní kolo otočí se hruška diferáku 5,761x (normální trojčlenka) no a protože chceme poměr a ze bernou minci sme braly zadní nápravu je to vlastně 8,376:5,761 a máš převod 1,45:1 proto aby ji stejnou vzdálenost ujel předek i zadek musí se zadní hruška otočit o 1,45 otáčky a přední o jednu celou
naopak 5,761:8,376 a máme výsledek naopak přední hruška se otočí o 0,6877otáčky a zadní o jednu celou
chceš li připočíst 1-4% což je normál, ber to ze vzdálenosti na jednu otáčku kola což znamená že dosadíš k přední nápravě vzdálenost ujetou zadním kolem + požadovaná porce procent z této vzdálenosti takže místo 275 například 275+5,5 (2%) = 280,5 . toť vše

třinečak
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 24, 2015 6:26 pm
Bydliště: Třinec

Re: stavba malotraktoru

#27 Nový příspěvek od třinečak »

Diky za radu ted by to chtělo najit firmu která mi vytvoří ty převody se řetěcem.

Uživatelský avatar
jirik610
Příspěvky: 1774
Registrován: čtv črc 09, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: stavba malotraktoru

#28 Nový příspěvek od jirik610 »

třinečak píše:Diky za radu ted by to chtělo najit firmu která mi vytvoří ty převody se řetěcem.
Poskládej ji z řeťezovejch kol, to už na netu najdeš kdo je poblíž prodává a občas ty firmy zaměstnávají i prodavače a ti ti poraďej i modul a řeťez , ale pozor ňekdy narazíš i na podavače a ti vijou tak kulovy. Proběhni gogle obrázky a nebo youtube no a tam koukni na n3ějaky to rozumny zapínání , i tady na foru je toho kopec . kluci jsou tu šikovní a konstrukční řešení ruzná , ale pár řešení je fakt super jednoduché a velmi efektivní.

Uživatelský avatar
Rendy9999
Příspěvky: 1642
Registrován: stř črc 04, 2007 12:58 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: stavba malotraktoru

#29 Nový příspěvek od Rendy9999 »

třinečak píše:Diky za radu ted by to chtělo najit firmu která mi vytvoří ty převody se řetěcem.
Kukni na net ,nechal jsem si dělat rozetu v Olomouci ,,,tel.585754668 maji i katalogy už s ruznym počtem zubů šířky ,doma si dodělaš jen díru ,na e mail pošleš co chceš a na druhy den ti to jde domů .

třinečak
Příspěvky: 46
Registrován: úte lis 24, 2015 6:26 pm
Bydliště: Třinec

Re: stavba malotraktoru

#30 Nový příspěvek od třinečak »

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“