Mininakladač NDV 175

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
zetorak92
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 26, 2015 6:34 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mininakladač NDV 175

#16 Nový příspěvek od zetorak92 »

Jojo na malucha jsem taky koukal ale co sem tu pročetl pár témat tak se prej třepe jak sulc :D a přemejšlel jsem že bych sehnal nápravu z multikáry s uzávěrkou z m22 to už by bylo lepší kafe ne?

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: Mininakladač NDV 175

#17 Nový příspěvek od zetorak jirka »

zetorak92 píše:Jojo na malucha jsem taky koukal ale co sem tu pročetl pár témat tak se prej třepe jak sulc :D a přemejšlel jsem že bych sehnal nápravu z multikáry s uzávěrkou z m22 to už by bylo lepší kafe ne?
To je pravda.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mininakladač NDV 175

#18 Nový příspěvek od Ondras83 »

lepsi, ale tam zas prej odchazely ty uzaverky...no a taky si dej bacha na smer otaceni prevodovky a napravy :) jeste kdyz to budes mit tak, ze ta naprava vlastne bude couvat :)

jak to chces mit rozmerove velky?

zetorak92
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 26, 2015 6:34 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mininakladač NDV 175

#19 Nový příspěvek od zetorak92 »

Pro Ondra: Já vím pokud bude náprava z muliny tak jí musím otočit vzhůru nohama a nebo dát převodovku z muliny tak už sama o sobě otáčí směr otáčení. Jinak rozměrově to potřebuju aby se to vešlo do káry za auto. Za tu klasickou Mám AGADOS 110x250 takže tak nějak. Abych to zaokrouhlil tak aby to bylo 100x200cm a rameno může koukam přes káru.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mininakladač NDV 175

#20 Nový příspěvek od Ondras83 »

no tak...4x4 nejakej mensi motor a nebo rovnou diesel a mas to :)...napravu stejne musis shanet, motor nakonec tu motorku pouzit nechces...kdyz uz se s tim drbat, postavil bych neco, co uz nejakou praci zastane, takze at to ma nejakou silu a nejakou vahu (do tuny) ne 300kg ...4x4 120 siroky (na 100 to pujde zuzit) a do 2m se vejdes, dospleej motor 4x4, redukce, moznost velkyho cerpadla - tohle mam ja, koupis gaze, das 16tky, k tomu samuraie SJ410 a 14tky sipy a nemusis resit vyrovnvaci prevod (ta samurajacka naprava me stala 1200,-, takze skoro nic), k tomu nejakej motor z auta (nejlip naftu nebo benzin favorit) a jeto :) narovinu ti rikam, ze s tim, co jsi psal na prvni strance zasadne nesouhlasim, ono se to nezda, ale udelat to vsechno do provozu schopnyho stavu, to da hooodne prace a drbani, vymerovani, soustruzeni, spoustu materialu a pak nakonec zjistit, ze to nenabere ani lzici, protoze to hrabe a budes to mit nahazeny driv lopatou, to by me potom jeblo :) takze za me rikam - trosku zainvestuj (nezruinuje te to, ja jsem zivil dva lidi a u toho to stavel - pritelkyne byla bez prace) a at to taky neco udela - kdyz udelas traktor s celakem, mas dve veci v jednom :) prohlidni moje vlakno :)

ale nakonec zalezi na tobe :)

jo a vozim to taky na agadosu, akorat na tom 120x250 nebo jak to je, koupil jsem totiz zuzenej zadek na 120, tak jsem to delal podle toho

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mininakladač NDV 175

#21 Nový příspěvek od Ondras83 »

Jo a kdyz se ten samec zuzi na 110cm na kraje kol volha, daji se pouzit dve kratky poloosy, takze beze svaru:-)

zetorak92
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 26, 2015 6:34 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mininakladač NDV 175

#22 Nový příspěvek od zetorak92 »

Ondro děkuju za rady :friends: Ted mám rozjednaný nápravy z Gaze takže to bude jiná liga 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mininakladač NDV 175

#23 Nový příspěvek od Ondras83 »

no...psal jsem ti dve kola 16tky a dve kola 14tky, protoze na tu celkovou sirku budes mit docela sirokej ram a na 16tkach pri plnym rejdu a vykyvu budes mit mozna problemy s mistem... :)

jakoze ten ram pod motorem bude tak sirokej, aby se ti tam vesel motor, ze na celkovou sirku 100cm a rejd na 16tkach bude ta sirka malo, jestli mi rozumis :) (ja mam treba ram 40 nebo 45 sirokej a na ty 14tky s blatnikama je to akorat, 16tky s blatnikama uz bych tam nedal)


zetorak92
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 26, 2015 6:34 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mininakladač NDV 175

#25 Nový příspěvek od zetorak92 »

Ahoj Ondro děkuju za odkaz ten nakladač. Moc se mi zalíbil 8)
Ted akorád je se stavbou tak na 14 dní konec bohužel marodím :'(
Tak pak se do toho ponořím aby ste měli co komentovat a tak.

Díky moc Miloš.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mininakladač NDV 175

#26 Nový příspěvek od Ondras83 »

jaka bude teda nynejsi koncepce?


Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Mininakladač NDV 175

#28 Nový příspěvek od Ondras83 »

omlouvam se, ale musim jeste jednou...

uzivatel: hanz100

http://postimg.cc/gallery/1t1astdgk/ (to se zase libi me a vyuzil bych to, bohuzel to uz nestihnu postavit a nemam na to finance)

zetorak92
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 26, 2015 6:34 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mininakladač NDV 175

#29 Nový příspěvek od zetorak92 »

Jo ten je taky pěknej ale na moje potřeby zbytečně robustní a celkem velkej. Osobně v práci jezdím tímhle.

http://meathfarmmachinery.com/Used-Equi ... 9510T-DEMO

Celkem na pohodu ale mít svoje to je jiná liga. Hlavně když si to člověk udělá vlastníma rukama.

zetorak92
Příspěvky: 17
Registrován: pon říj 26, 2015 6:34 pm
Bydliště: Tábor

Re: Mininakladač NDV 175

#30 Nový příspěvek od zetorak92 »

Takže plány trošku pozměněny ;-)
Díky jednomu místnímu uživateli budu mít nápravy z 4x4 takže nakladač mi nějak povyroste :D
Jinak děkuju Ondrovi že mi to tu komentuje a že mi pomáhá v projektu. Nejsem až tak moc zkušenej ale ani začátečník takže sem rád za každou radu.

Takže už se teším až se pustím do práce kterou mi ted zastavila skurvená nemoc.
Takže zatím ahoj Miloš

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“