Optitrac 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Optitrac 4x4

#16 Nový příspěvek od DODOTRAK »

pesvi píše:Prevodovka 1.Obrázek
:friends: s čoho je to prevodovka ??

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#17 Nový příspěvek od pesvi »

Je to licencna prevodoka Fuller pouzivana mimo iného aj v daewo lublin.Je plne sinchronizovana (vratane spiatocky)co bola moja poziadavka.Prevodovka V3S hojne pouzivana je mozno neznicitelna ale komfort ziaden.Kto skusil asi da za pravdu.

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Optitrac 4x4

#18 Nový příspěvek od traktorfanda »

DODOTRAK píše:
pesvi píše:Prevodovka 1.Obrázek
:friends: s čoho je to prevodovka ??
To by mě taky zajímalo. Včetně nějakých základních rozměrů
Jinak supr krásná práce 8)

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#19 Nový příspěvek od pesvi »

Ten dif sa da otocit v obale..........Pre je aj dostupnost dielov,snazil som sa to navrhnut tak aby akakolvek oprava na naprave bola hracka a snad najviac rejd.To sukolie ale nije ziadna sracka,mozno ten hlinikovy blok bude problem.Cas ukaze ci to bola dobra volba.Kupit hotovu napravu je urcite jednoduchsie ale mna to proste bavy.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Optitrac 4x4

#20 Nový příspěvek od DODOTRAK »

pesvi píše:Ten dif sa da otocit v obale..........Pre je aj dostupnost dielov,snazil som sa to navrhnut tak aby akakolvek oprava na naprave bola hracka a snad najviac rejd.To sukolie ale nije ziadna sracka,mozno ten hlinikovy blok bude problem.Cas ukaze ci to bola dobra volba.Kupit hotovu napravu je urcite jednoduchsie ale mna to proste bavy.
Dif š 1203 je dosť pevný na malotraktor ja mám na mojom dva aj predný aj zadný a chvalabohu za 20 rokov žiadna porucha a to teda niekedy dostane riadne zabrať a točí kolesá 7,50 R 16 8) takže ja vravím dobrá volba

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Optitrac 4x4

#21 Nový příspěvek od Ondras83 »

otec ma oktavii...drzi to, ale uz jsme talirovy kolo na zadku menili, kvuli vylamanejm zubum...

spis jsem to myslel tak, ze ten zadek je to nejpevnejsi, co se da na domadel dat a ten predek patri ke slabsim clankum, tak je to takovej nepomer, tak aby ten predek netrpel vic, nez je zdravo 8)

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Optitrac 4x4

#22 Nový příspěvek od traktorfanda »

pesvi píše:Je to licencna prevodoka Fuller pouzivana mimo iného aj v daewo lublin.Je plne sinchronizovana (vratane spiatocky)co bola moja poziadavka.Prevodovka V3S hojne pouzivana je mozno neznicitelna ale komfort ziaden.Kto skusil asi da za pravdu.
Mohl bys mi ji prosím poměřit. Šířku, výšku od osy dolů a nahoru a délku od příruby na kardan po plochu, kde je původně našrubovaná příruba na spojku, tak jak je to na fotce. A nemáš ještě nějaké její fotky?

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Optitrac 4x4

#23 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:friends: ešte by som mal otázočky : v tej prídavnej prevodovke máš ozubené kolá robené na mieru alebo si ich použil z niečoho ? a ked tak s čoho ? a tú plametovú prevodovku budeš používať ako násobič krutiaceho momentu alebo to je len na zvečšenie prevodového pomeru ? díík

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#24 Nový příspěvek od pesvi »

traktorfanda - Je to v poradi ako pises -
200mm
155mm
120mm
400mm
celkova vyska 350mm.Pofotim ked bude viac casu.

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#25 Nový příspěvek od pesvi »

Posledne komponenty do pridavnej prevodovky.ObrázekObrázekObrázekObrázek

A uz len skladat.Obrázek

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#26 Nový příspěvek od pesvi »

DODOTRAK-Kolesa su aj aj.Pôvodne to bol nasobic krutiaceho momentu.Mal som to uz aj skoro skonstruovane ale po simulacii som cuvol.Predsa len je to dost maly motor,a dalsi hydraulicky okruh dost navysoval spotrebu paliva.Inak v tom prevedeni by mal aj predok moznost zapinania pod zatazenim no ekonomicka prevazdka zvitazila.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Optitrac 4x4

#27 Nový příspěvek od DODOTRAK »

pesvi píše:DODOTRAK-Kolesa su aj aj.Pôvodne to bol nasobic krutiaceho momentu.Mal som to uz aj skoro skonstruovane ale po simulacii som cuvol.Predsa len je to dost maly motor,a dalsi hydraulicky okruh dost navysoval spotrebu paliva.Inak v tom prevedeni by mal aj predok moznost zapinania pod zatazenim no ekonomicka prevazdka zvitazila.
ta o tomto by sme si asi vedeli podebatovať pretože mne ten násobič vrtá stále hlavou a budem ti oponovať nemyslím si totiž že pri násobiči by si potreboval tak výkonnú hydrauliku ved pozri na príklade zetor cristal 80 má násobič a len 40 l čerpadlo a to ženie všetko a tiež to nie je nejak super výkonný motor

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#28 Nový příspěvek od pesvi »

Zetory UR2 poznam dost dobre lebo som servisak a urcite tam nieje jedno cerpadlo na vsetko.Mas tam 3 hydraulicke okruhy-1 riadenie,2 vonkajsi hydraulicky okruh(ramena,rychlospojky),3 vnutorny hydraulicky okruh(nasobic,spojka vývodového hriadela,spojka predného nahonu).Hoci staci aby to pracovalo pri 1MPa pri zapnutom nasobici musis pocitat s permanentnym zatazenim lebo tu ti nestaci len impulz ale staly tlak!A to ver ze spolu s trecimi stratami da tomu motoru zabrat.Navyse tu potrebujes staly nahon od motora a ked mas uz cerpadlo na servo,hydrauliku tak je to uz aj tak na hrane pretoze kluka na strane rozvodov jednoducho nieje stavana na takyto odber vykonu.

dobrmik
Příspěvky: 147
Registrován: úte kvě 26, 2015 4:05 pm
Bydliště: Rychnov

Re: Optitrac 4x4

#29 Nový příspěvek od dobrmik »

Z čeho mas tu pistnici na řízení?

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#30 Nový příspěvek od pesvi »

dobrmik píše:Z čeho mas tu pistnici na řízení?
Piest je vyrobeny a piestnica teda vlastne dve su pouzite zo zetora UR1.Inak ak niekomu pomôzu mam na predaj par gulovych capov na obojstranny piest.
ObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“