Optitrac 4x4

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#241 Nový příspěvek od pesvi »

23 decembra som stihol zatazkavacie jazdy na snehu a to je vlastne zavrsenie 5 rocneho snazenia(do roka a do dna).Myslim ze to stalo za to a bude sluzit aspon tolko kolko stary.Par detailov ako predne blatniky a zavazia do kolies treba este doladit no to uz nieje nic zaujimave.Jedina vec co ma sere je hlucnejsia redukcna planetova prevodovka.Ciastocne som to vyriesil hustejsim olejom ale chcelo by to sikme ozubenie.No to bude oriesok.Vdaka za podporu,rady a pripomienky.Spolu sme to zvladli. :wink:

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#242 Nový příspěvek od pesvi »

Novy prirastok do dielne Obrázek
zvara perfektne aj tenku plechu co u invertora nieje pravidlo ObrázekDoba pokrocila.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: Optitrac 4x4

#243 Nový příspěvek od saano »

Pekné :) ešte by si nám mohol prezradiť čo je to zač.
Tiež nad niečím pokukujem už dlhšiu dobu ale zatiaľ nie sú financie. :vztek:
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#244 Nový příspěvek od pesvi »

Po dlhom rozhodovani ostali dvaja kandidati IDEAL TECNOMIG 212 LCD a KOWAX GeniMig 250 LDC.Vyhral Kowax.Je to uz trojfazovy invertor takze zvaranie na predlzovaku nieje az taky problem.Ma slusny zatazovatel,zvara aj 1,2 drôtom,riadene chladenie a hlavne perfektne zvara.Na stavbu Optitrak-u som mal pozicanu profi zvaracku Kempi a dovolim si povedat ze tato zvara porovnatelne a kedze tato ma synergiu tak ma usetri nervov.Synergia tu pracuje naozaj perfektne a korekciu vyuzivam zriedkavo.

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#245 Nový příspěvek od pesvi »

Tak slubena prestavba stareho traktora.Videjko https://youtu.be/fT0uPdS9PhE
Traktor sluzil 25 rokov a v takom stave aj bol.Predna naprava popraskana vdaka môjmu rieseniu riadenia ked doraz bol na naprave a piest mal väcsi vysuv Obrázek Obrázek Obrázek .
Dôchodca Obrázek .
Aj ked novy motor je pribuzny tomu staremu par prav blo treba Obrázek Obrázek
uprava nahonu cerpadla Obrázek na starom motore to bolo cez loziskovy domec ktory bol s klukov spojeny drazkami a tie po case ziskali vôlu a bolo to na volnobeh hlucne.Zamer bol odlahcit tlak na kluku ale neosvedcilo sa to tak teraz je to uz napriamo.Este zostava kapotaz.Dizajnovo nebudem asi nic menit len otvaranie ala major je otravne pri akejkolvek praci na motore.Videjko po prestavbe ak chcete môzem ntocit.

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#246 Nový příspěvek od pesvi »

Optitrak sluzi k spokojnosti a som rad ze som ho dotiahol do konca.Jarne prace môzu zacat Obrázek
Chistanie dreva Obrázek Obrázek
Praca v lese je sice tazka,ale ked sa naskytnu taketo vyhlady hned je cloveku lepsie Obrázek Obrázek
Trochu sme sa zabudli ale aspon doslo na test svetiel a Cinan zaziaril Obrázek
Na koniec som rad ze som sa rozhodol na odvoz dreva vo svojej rezii.Jedna otocka 2 hodiny,velke stupania miestami tazky teren traktor myslim dostatocne preveril Obrázek Obrázek Obrázek
Znieslo by to aj väcsiu vlecku ale neviem ci sa mi chce do toho pustat.

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Optitrac 4x4

#247 Nový příspěvek od Pavel.T »

Pěkné foto 8)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2545
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Optitrac 4x4

#248 Nový příspěvek od murár »

Tak tá námaha stála za to! 8) Tak naj traktor slúži bez porúch. Ta kapota je super! Ja rozmýšľam na svojom či dať klasiku z Crystala alebo kúpiť nejakú laminatovú kapotu z Pl. Vyrábať z plechu bez ohybačky a na kolene sa mi velmi nechce.

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#249 Nový příspěvek od pesvi »

Pavel.T píše: čtv lis 10, 2022 10:37 pm Pěkné foto 8)
Vdaka.

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#250 Nový příspěvek od pesvi »

murár píše: pát lis 11, 2022 8:57 am Tak tá námaha stála za to! 8) Tak naj traktor slúži bez porúch. Ta kapota je super! Ja rozmýšľam na svojom či dať klasiku z Crystala alebo kúpiť nejakú laminatovú kapotu z Pl. Vyrábať z plechu bez ohybačky a na kolene sa mi velmi nechce.
Ked mam pravdu povedat ani neviem ci som vlastne ohybacku pouzil.V podstate tam ani jeden ohyb nieje rovny ale bez anglickeho kolesa by som to nedal.

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#251 Nový příspěvek od pesvi »

Nieco zo sobotnajsej adrenalinovej akcie.Na videu sa to nezda ale je to vcelku kopec a cesta bola ako sklo.Za traktorom necele 2t.Takze rozbeh a hlanie trakcie na kraji cesty.Hned som si spomenul na oco13 ked zletel s IBC-ckom.Asi na treti pokus sa podarilo a potom to uz islo.
Obrázek Obrázek
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ojBPdNpSKUI&t=61s[/youtube]

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#252 Nový příspěvek od pesvi »

Vsetko dobre do noveho roku,vela uspechov a stastnych motohodin. :rally:

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#253 Nový příspěvek od pesvi »

Chlapi nejako to tu zaspalo!Nikomu sa uz nechce stavat?Pokusim sa vas navnadit.Po dvoch rokoch prevadzky som sa rozhodol odstranit problemy ktore sa ukazali na Optitraku.Jeden bol jasny od zaciatku a ratal som ze casom doplnim zostupnu prevodovku na predny nahon.Jazdilo to v pohode ale manzeta bola po dvoch rokoch znicena.No a ten vaznejsi bol hlucny planetovy prevod na vstupe do pridavnej prevodovky.To ma viedlo k sposobu vyroby skrine prevodovky.No a popasoval som sa s tym takto.
Zaciname-Obrázek
Uz sa to rysuje-Obrázek
No a prvy naznak ze by to mohlo fungovat-Obrázek

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#254 Nový příspěvek od pesvi »

Pokracujeme-Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
A tu mame final zostupma prevodovka-Obrázek Obrázek
No a tu mame prevodovku namiesto tej planetovej-Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nejake tie detaily-Obrázek
A final-Obrázek

pesvi
Příspěvky: 194
Registrován: ned lis 08, 2015 12:14 pm
Bydliště: PD

Re: Optitrac 4x4

#255 Nový příspěvek od pesvi »

Tak pani sup do toho.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“