Traktor Trabi 2611

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor Trabi 2611

#166 Nový příspěvek od Atlan »

Sa ti snazim povedat ze ked tam das cinaka ten tiez bude startovat, len nebude smrdiet a je velka sanca ze bude spolahlivejsi a menej zrat.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Trabi 2611
Příspěvky: 157
Registrován: čtv lis 05, 2015 2:24 pm
Bydliště: Hořice

Re: Traktor Trabi 2611

#167 Nový příspěvek od Trabi 2611 »

Atlan píše:Sa ti snazim povedat ze ked tam das cinaka ten tiez bude startovat, len nebude smrdiet a je velka sanca ze bude spolahlivejsi a menej zrat.
Jasně rozumim ti ale kolik takovej motor stojí? a k tomu poton ještě roubovat převodovku? a kdybych tam dal řetěz rounou od kliky se mi nechce. Ale vím že to takhle už někdo udělal měl motor wartburg a z kliky rounou řetěz a když se warťas trochu roztočil tak od něho lítali i jiskry tak že to není ideální žešeni. Trabantu jsem dokázal vždy domluvit svíčákem a šroubovákem občas 13 klíčem.
Takže tam zatím zustane. A radši než se tu hádat o motorech mě poraďte jak udělat u hydrauliky plovouvcí polohu a jestli tak má bejt dvoučiná nebo jednočinná pístnice (dvoučinnou mam doma). Čerpalo už mám vymyšleno kam ale nevim jesli dát zubovou spojku nebo elektromagnetickou anejsem si jisty jesli na hydrauliku bude stačit čerpadlo co původně krmili servo řízení.

Trabi 2611
Příspěvky: 157
Registrován: čtv lis 05, 2015 2:24 pm
Bydliště: Hořice

Re: Traktor Trabi 2611

#168 Nový příspěvek od Trabi 2611 »

Jo a u toho činskýho motoru by se muselo jednat minimálně o výkon nad 25 koní Trabant jich má 26 a na vyšší rychlosti (trabant 2 robur 5) s naloženym vozem se mu už nechce natož kdyš je na voze hlína. to už je trabant takovej unavenej :vysmech: ale jede

Trabi 2611
Příspěvky: 157
Registrován: čtv lis 05, 2015 2:24 pm
Bydliště: Hořice

Re: Traktor Trabi 2611

#169 Nový příspěvek od Trabi 2611 »

Tak jsem včera odvozil poslední bordel Trabi docela poslouchal jen ke konci začal jenen z válců stavkovat ale nevim který myslim že ten 2 jako vždy. Ale trabantu je vtraktoru zima v autě měl větší zátěz tak se dokátal normálně ohřat i když na něj foukal výtr -10° ale v traktoru jde lehko a valce jsou jem vlahý a včara jsem sitič nezastrčil jezdil furt na půlku. Ale studenej ve stodole chitil na otočení.
Obrázek Obrázek

No a protože včera zlobil tak jsem udělal zapalování a ejhle změna teď zlobí 1válec takže zítra zapalování ještě jednou a potom už jediná možnost druhej motor já mu dám že ho neukecám.

Trabi 2611
Příspěvky: 157
Registrován: čtv lis 05, 2015 2:24 pm
Bydliště: Hořice

Re: Traktor Trabi 2611

#170 Nový příspěvek od Trabi 2611 »

Tak mi dorazil domů vánoční dárek ale místo toho abych si ho schovával a strkal pod stromeček tak jsem ho radši nazul a strčil pod blatnik.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
No dodat už není co fotky mluví samy opření je užasne a rychlí puštení spojky a jde na zadní, tak na čumak pověsim rozřírnutý zavaží z ify. akorát nam stach o ten kloub se řetězem ale to se bude řesit až se roztrhne nebo to řeba vydrží ale to pochybuju. A jen tak mimochodem Motor prohazovat nebudu dal si říct a zase funguje jak má.(snad jsem to nezakřik)

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: Traktor Trabi 2611

#171 Nový příspěvek od pinkygsx »

8) teď už je to traktor

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Traktor Trabi 2611

#172 Nový příspěvek od oco13 »

Tie gumy si obul na V3S disky?? :typek:

Uživatelský avatar
Jarda-k
Příspěvky: 2169
Registrován: úte čer 05, 2012 4:47 pm
Bydliště: Kaznějov

Re: Traktor Trabi 2611

#173 Nový příspěvek od Jarda-k »

Možná se mi to zdá, ale není ten vzorek nějakej nízkej a řídkej?

Uživatelský avatar
harijaro
Příspěvky: 3448
Registrován: ned pro 26, 2010 11:16 am
Bydliště: Štiavnik

Re: Traktor Trabi 2611

#174 Nový příspěvek od harijaro »

riedky je ale keby si zväčšil tie tvoje 14-ky tiež by neboli najhustejšie. ten dezén by mohol byť o niečo väčší za tie prachy. tie tvoje majú na svoju veľkosť veľmi dobrý dezén 8)

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: Traktor Trabi 2611

#175 Nový příspěvek od peter bendr »

Co su to za gumy ? Teda kto je vyrobca ? :friends:

Trabi 2611
Příspěvky: 157
Registrován: čtv lis 05, 2015 2:24 pm
Bydliště: Hořice

Re: Traktor Trabi 2611

#176 Nový příspěvek od Trabi 2611 »

Obutý je to na diskách asi z garanta nebo z ereny, no prostě to co ná stejnej střed s rourem Pv3s ná větší stedovou díru s víc šroubů ale ničenu to nevadilo sedlo si to krasně. Vzorek jsem chtěl řidčí aby se líp zaříz při opření. Jsou to speedways a na takhle lehkym traktoru musej vydržet všchno teda snad. Akorat zitra musím dořešit motor jsem to zakřik za jsem jezdil na jeden valec ale myslim si že už vím kde je chyba tak uvidíme.(asi kalely ke svičkam)

Trabi 2611
Příspěvky: 157
Registrován: čtv lis 05, 2015 2:24 pm
Bydliště: Hořice

Re: Traktor Trabi 2611

#177 Nový příspěvek od Trabi 2611 »

Tak jsem konečně pokročil: motor už jede jak má, a tak jsem začal s kapotáží. Jsou to zatím šablony z papíru podle kterych se vyříznou boky z plechu. Předek vypadá s těmi hranatými světli divně, ale ty nakonec příjdou dozadu jako pracovní a dopředu koupím halogeny aby to pořadně svítilo a hlavně kulatý.
Obrázek Obrázek Obrázek

Jinak si myslim že to nevipadá zase tak špatně uvidím jak se mi povede finále z plechu.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Traktor Trabi 2611

#178 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Trabi:
Nemôžem si pomôcť, ale mne sa tento tvoj "kocúr" celkom páči :red: A tie nové šípy mu pristanú, je to ozajský traktor :driver:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14389
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Traktor Trabi 2611

#179 Nový příspěvek od Vladimír2 »

:friends: ...velice zdařilé a dokonce už i druhý zadní blatník je na místě... 8) 8) 8)

Trabi 2611
Příspěvky: 157
Registrován: čtv lis 05, 2015 2:24 pm
Bydliště: Hořice

Re: Traktor Trabi 2611

#180 Nový příspěvek od Trabi 2611 »

No zatím moc nechvalte bojuju s rozměrem kapota má 50cm ale rám pod nadrží a zaroveň držák volatu má 52 že ja blbec si tu kaporáž nezněřil na 70 dřiv ale snad si to nechá domluvit kapotu ke konci skusím rozšířit aby to nebylo tolik vidět ale to až budou nařezaný plechy tak to nějak slícuju (snad).
Na druchý staně ještě musí být vypoknutí kvuli větráku ale nejvetší starosti mě dělá spodek palubky (ale konec konců je to jen domaděl a přesnou kopii doma na koleni stejně neudělam jde jen o to aby to truchu vypadalo.
Dnes jsem ještě řešil pravý kolo nějak utekl vzduh z pneu tak jsem vyměnil ventilek a uvidíme snad to pomůže
A duhý blatník tam je jen na chvilku ještě musim dodělat táhlo ze začátku jsem to potřebonal skusit tak jsem to vázal drátem a už to tak zůstalo a blokuje i tak.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“