"kačena 4x4 (MT8 050)"

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#586 Nový příspěvek od Ondras83 »

i zinek tady v HK delaji (weigel) ale nikdy jsem tam nebyl, cenu netusim taky a co mam info napr. od bratra, co tam jezdil v byvalem zamestnani nechat zinkovat nejaky drzaky na vzduchotechniku, tak se tam s malyma zakazkama moc nechteji crcat. Jedou ve velkym a tebe tam nechaji odstat klidni i nekolik tydnu - ale jak rikam, svoji osobni zkusenost nemam (ale chtel bych tam nechat delat plot)

peyrak
Příspěvky: 1238
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#587 Nový příspěvek od peyrak »

občas tam něco vozíme, několik týdnů to netrvá, garantují max 2 týdny, většinou je to hotové do týdne, ale hrozně se zhoršily s kvalitou, navíc když to přebírají tak kontrolují vrtání, stalo se mi že mi to chlap odsouhlasil, že je to v pořádku a hotový kus pak byl rozvrtanej na maděru a nechají si to vrtání tvrdě zaplatit, naštěstí to potřebujeme jen sporadicky

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#588 Nový příspěvek od tomas.rentka »

o tom hraci jsem slišel chálu a prý drazí nejsou :) ale doba cca 1-2 týdny no :)
Tak mám problém už jsem se radoval že jsem opravil rozvaděč do kterého jsem udělal podložku pod jeden ventil který udržuje tlak a je před pojistným ventilem…
Jenže včera jsem se zabýval že mi nejde posilovač měl jsem tam tlakový ventil o kterým vím že není ve 100% kondici tak jsem ho vyměnil a dal štělovací tlakový ventil… bez výsledku… pořád nešlo zatáčet dřív to šlo ale když jsem byl v terénu tak to šla z těžko nebo s naloženým čelnákem tak už mě nenapadlo nic lepšího než orstu vyhodit a dát orstu LAGC 125 typu on dvě hadice jsem ušetřil prioritní ventil vyhodil a po nastartování opět nefungovalo tak jsem myslel že je vadná orsta.
Naštěstí mě napadlo že jsem se hrabal rozvaděči a dal jsem tam tu podložku když jsem ji vyhodil vše pěkně fungovalo jen rozvaděč při zvedání břemene vždy první propustí olej lopata spadne o 20cm dolu a teprve začne zabírat…
Zapojení mám nádrž čerpadlo orsta P orsta T rozvaděč přepad do nádrže přes filtr…
A tak přemýšlím jestli to neupravit a neudělat to:
nádrž čerpadlo rozvaděč vstup rozvaděč výstup orsta P orsta T přepad do nádrže přes filtr…
tak to zkusím dnes když to nepomůže s tou podložkou tak rozvaděč vyhodím komplet rozeberu kouknu na kanálky kde by mohla být chyba a opravím nebo koupím nový bulharský …. Už se tomu věnuji 5 den a bez výsledku…. Už mě to začíná s**t :( jinak rozvaděč s podložkou pěkně funguje…takže nechci vyhodit zbytečně prachy za to…
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#589 Nový příspěvek od Milhauss »

Rozvaděč měli ve wisconsinu ve výprodeji,v bazaru za 4 litry,ale teď jsem koukal,a v nabídce už není. Já kupoval do 050ky novej,taky nějaký ten levný a fungoval dobře

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#590 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Milhauss píše:Rozvaděč měli ve wisconsinu ve výprodeji,v bazaru za 4 litry,ale teď jsem koukal,a v nabídce už není. Já kupoval do 050ky novej,taky nějaký ten levný a fungoval dobře
a co ti rozvaděč delal nebo nedelal podle čeho si poznal že je špatný...?
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#591 Nový příspěvek od Milhauss »

Mě nic nedělal,byl tam naroubovanej nějakej jihlavan s 2 sekcemi jenom a ještě tekl,tak byl stejně k prdu,tak jsem bral nový třísekční

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#592 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak jsem to celé rozebral a bez výsledku vše jsem prozkoumal a nic jsem nenašel vyloženě rozbitého zkontroloval jsem i dosedací hranu toho ventilu a vypadá že těsní benzin neprotekl ale prostě nefunguje už jsem z toho na prášky… a tak asi koupím Čínu nebo originál Wisconsin… ale nevím jestli bude pasovat .. :/ uvidíme za kolik bude v Polsku když si rozvaděč složím sám tak mě to vyjde na 3200 šoupě za 800 jedno a monoblok za 1500 jen mě štve že je všude olej a žádný výsledek ….:/
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#593 Nový příspěvek od Ondras83 »

ty badestnost pouzivam vicemene bez problemu :) navic kdyz si budes hodne vymyslet, muzes si tam dat co chces - plovoucky, aretace, joysticky, rozvadece za sebe a ja nevim co vsechno :)

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#594 Nový příspěvek od lavida »

Pred rokom som opravoval dva nefunkčné jihlavany.Takisto žiadna viditeľná chyba ani na jednom z nich.Keď už som bol tiež na prášky,napadlo ma zameniť medzi nimi tie piestiky s kužeľovým koncom a tramtadadá jupí....obidva fungujú doteraz.

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#595 Nový příspěvek od jiriSBS »

Na tom rozvaděči máš nepřímo řízený ventil,pod velkou matici šoupátko ,pod ním relativně slabá pružina a z boku kuželka v sedle, silná pružina a seřizovací šroub,pak tam musí být malá dírka buď v tělese ventilu nebo v tom šoupatku.To celé je nepřímo řízený ventil,průchodnost té malé dírky rozhoduje o funkci celého ventilu.Sestava čerpadlo-orbitrol-rozváděč-nádrž-dát rozvaděč před orbitrol,je to same,jako když budu jezdit po silnici na zpatečku-samé problémy.To ,že Ti padá lžice je na vině malý průtok oleje v potrubí,když v sekci je před hydr.válcem hydr. zámek.Někdy stačí jen zvýšit otáčky motoru (větší průtok oleje)a lžice nepádá.To spíše ukazuje na odchazející čerpadlo,pokud jsi "neopravoval"ventily v původní orstě.Když chci opravovat hydr.systémy musím o tom něco vědět,protože pak to není oprava ,ale ničení hydr.komponentů a vysoké náklady za nové díly.Na tomto foru je hodně vláken,kde se probírají Tvé problémy,stačí jen číst.

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#596 Nový příspěvek od tomas.rentka »

čerpadlo mám nové padání hydrauliky je ale problém třeba i na zadním závesu pokuď neco težkého v ramenech zvednu a chci přizvednout tak se ramena propadnou a poté začnou zvedat...již problém mám od začátku jen se ho snažím nějak vyřešit...ale rozvaděč se mi nechce kupovat nový...
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#597 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak už jsem asi nato přišel, kde byl zádrhel…
Rozvaděč jsem měl několikrát rozebraný ventil jsem čistil dělal nové sedla ve ventilu a tak dále částečně se chyba minimalizovala, ale pořád to nebylo ono…až když jsem zkusil přehodit rychlospojky na zvedání tak páku dám nahoru zvedám paku dolu pouštím a když ji dám ještě niž je tam plovoucí poloha jsem nejspíš rozvaděč používal špatně …. :pistol: Tak jsem přehodil i zadní závěs a dal odkupy traktor jsem vytáhl a začal dělat radlici na sníh. Traktor zas přijde na řadu až dorazí topení chladič oleje a vypínače se zásuvkami
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#598 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Pro inspiraci nelíbilo se mi jak hadice se povalují od předního závěsu po zemi a někde je vždy páskovat je děs… tak jsem udělal na rychlo „speciální držák“ upravil jsem rychlospojky - vybrakoval střed aby protikus se neotevřel a nedošlo ke ztrátě tlaku v systému a od soustružil jsem závit pro lehčí přidělání…prostrčil skrz imbus a přišrouboval k závěsu … funguje to skvěleObrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A začal jsem skládat pásovou brusku.
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#599 Nový příspěvek od tomas.rentka »

nemáte někdo vyfocený oreginál štítek na čelní nakladač??
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#600 Nový příspěvek od Ondras83 »

Psal jsem ti SZ ohledně podkopu

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“