"kačena 4x4 (MT8 050)"

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#16 Nový příspěvek od pinkygsx »

pěkná stavba 8)

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#17 Nový příspěvek od Ondras83 »

to modelovani se mi libi, v jaky programu to je a jak moc je to slozity? ...ted jsem modeloval s brachou celni nakladac, ale jen ve 2D v autocadu, proste jsme predelavy vykresy do 3 pracovnich poloh...mam uz vypalky a jeslti bude vsechno vychazet ve skutecnosti, jako v programu, chtel bych to priste uz delat jen takhle a vsechno (az bude cas, mozna bych zacal stavet neco novyho :) )

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#18 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Ondras83 píše:to modelovani se mi libi, v jaky programu to je a jak moc je to slozity? ...ted jsem modeloval s brachou celni nakladac, ale jen ve 2D v autocadu, proste jsme predelavy vykresy do 3 pracovnich poloh...mam uz vypalky a jeslti bude vsechno vychazet ve skutecnosti, jako v programu, chtel bych to priste uz delat jen takhle a vsechno (az bude cas, mozna bych zacal stavet neco novyho :) )
je to kreslené v inventoru od autodesku;) složité to není pokud si uměl ve 2d tak je to podobné možná bych řek i lehčí...:)
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#19 Nový příspěvek od Ondras83 »

bracha umi v autocadu, ale umi jen 2d...chci, aby me to naucil a pak si chci taky trosku modelovat, nez zacnu vyrabet :)

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: traktor 4x4 (kačena)

#20 Nový příspěvek od Toreto »

Tú rohatku máš z 10mm platne ?

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#21 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Toreto píše:Tú rohatku máš z 10mm platne ?
ano je to 10mm bohatě to dostačuje
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#22 Nový příspěvek od Atlan »

tomas.rentka píše:Jak jsem již zmínil chystám se na stavbu podkopu, nějaké pístnice a rozvaděč již mám, nechtěl bych nic hnusného, chci, aby to vypadalo na urovni a aby to bylo nadimenzované, plechy chci řezat si sám a tak přemýšlím o plazmě, kdyžtak jestli máte náký typ na nákou, budu rád za rady, koukám po náké, co by zvládla cca 20mm max a cenu jako vždy co nejnišší, zbývá to osadit pístnicemi a doupravit tak, aby to 100% fungovalo nasimuluji si i síly, aby vše bylo dostatečně nadimenzované, tak uvidíme, jak to dopadlo o dalším postupu budu vás informovat, přez zimu bude více času a bude se dát něco dělat, momentálně jsem pouze doma víkendy a to delám zednickou při stabě zimní zahrady, ale plán je do příštího leta, aby to fungovalo na jaro musím dodělat naviják, abychom se nenadřeli a dodělat kapotáž a možná i kabinu traktoru
Obrázek
délku jsem přehnal, nátáhlé rameno od špičky ramena až po opěrné nohy je 3,5m, takže podle velikosti pístnic to zredukuji cca 2,5m
Obrázek
lopata by měla být kolnická že ? Aby hlína vypadla snáž, ví někdo ?
Obrázek

Obrázek
Ak sa da urob to tak aby sa reameno dalo posuvat do stran, vyuzijes to tomu ver.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#23 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Atlan píše:
tomas.rentka píše:Jak jsem již zmínil chystám se na stavbu podkopu, nějaké pístnice a rozvaděč již mám, nechtěl bych nic hnusného, chci, aby to vypadalo na urovni a aby to bylo nadimenzované, plechy chci řezat si sám a tak přemýšlím o plazmě, kdyžtak jestli máte náký typ na nákou, budu rád za rady, koukám po náké, co by zvládla cca 20mm max a cenu jako vždy co nejnišší, zbývá to osadit pístnicemi a doupravit tak, aby to 100% fungovalo nasimuluji si i síly, aby vše bylo dostatečně nadimenzované, tak uvidíme, jak to dopadlo o dalším postupu budu vás informovat, přez zimu bude více času a bude se dát něco dělat, momentálně jsem pouze doma víkendy a to delám zednickou při stabě zimní zahrady, ale plán je do příštího leta, aby to fungovalo na jaro musím dodělat naviják, abychom se nenadřeli a dodělat kapotáž a možná i kabinu traktoru
Obrázek
délku jsem přehnal, nátáhlé rameno od špičky ramena až po opěrné nohy je 3,5m, takže podle velikosti pístnic to zredukuji cca 2,5m
Obrázek
lopata by měla být kolnická že ? Aby hlína vypadla snáž, ví někdo ?
Obrázek

Obrázek
Ak sa da urob to tak aby sa reameno dalo posuvat do stran, vyuzijes to tomu ver.
boužel rameno bude na pevno při dělané k opěrnému šasí, posuv by byl cca 1m což není moc, a asi bych to moc nevyužil. Jinak bych to delal přes kolejnice s pístnicí která by se ponich pohybovala ale byla by měká konstrukcenemělo by to asi dostatečnou tuhost.
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Toreto
Příspěvky: 5995
Registrován: stř říj 22, 2008 4:48 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: traktor 4x4 (kačena)

#24 Nový příspěvek od Toreto »

tomas.rentka píše:
Toreto píše:Tú rohatku máš z 10mm platne ?
ano je to 10mm bohatě to dostačuje
Tak tosima ukludnil :ano:

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#25 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Obrázek
celí podkop ještě budu muset poupravyt pro tyto pístnice, aby rameno zvládlo veškeré pohyby co má
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#26 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Další pokrok na podkopu
Obrázek
rozměry pro představu
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ještě dodělat otoč přes dvě pístnice a budu moc shánět materiál pro stavbu
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#27 Nový příspěvek od Ondras83 »

parada! :) taky jsem chtel stavet, nakonec jsem se rozhodl o pujcovani si malyho pasaku

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#28 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Po dlouhé době zas něco málo přidám z důvodu rozšíření baráku o zimní zahradu a sklep s dílnou, nebyl čas pokračovat na stroji
Obrázek Obrázek
dnešním týdnem jsem přestěhoval nástrojovou brusku a soustruh do nového
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
brusku jsme cpali oknem 90*90 co tam kus jde vydět, ale povedlo se :)
dále jsem pořídil plazmu z polska - magnum, takže řezat se budou plechy na podkop doma :)
Obrázek Obrázek
dále jsem náký ten závod zkusil
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#29 Nový příspěvek od tomas.rentka »

taky se konečně o víkendu dostalo na traktor
Obrázekr
Celou dobu co nebyl čas, tak jsem se inspiroval všude kde se dalo a zjistil jsem velké mezery. Vývodový kardan se otáčí přesně obráceně než se má otáčet, takže budu muset jej upravit, musím najít uaz zadní napravu a dobrý peníz, aby se přední náprava nehádala se zadní.
Sání musím předelat, protože je moc nízko a nerad bych ho utopil
Obrázek
přitom jsem zkoušel odpojit na čerpadle tlak od turba a zjistil, že turbo není moc znatelný a 66kw je moc na takový malý traktor, takže zruším turbo s chladičem a vytvořím novou nádobu na filtr a na hrubou nečistotu bude nad kapotou cyklon
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
když jsem namontoval přední nápravu, byl kloub kola trošku popraskán (kraj kde chodí kulička) po používání kulička vyskočila a praskla poloosa v kloubu, takže jsem to zkusil zavařit jestli to nepomuže. Budu muset předělat přední polosy na kinetické klouby, kdybych na video narazil dřív už by tam byly...:)
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/S2Loj8yNz3w" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
dále zvažuji, že bych předělal diferenciály v nápravě, jak přední tak i zadní a dodělal bych uzávěrku, narazil jsem na tyto
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/yiEPTCZMmF0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/kpPoXnaTXkQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
jen problém je, že dyferenciál takto celý nevytáhnu, uaz má půlenou nápravu, to ještě musím vymyslet, takto to vypadá
Obrázek
dále bych chtěl nákým způsobem upravit mezinápravový dyferenciál, abych přední nápravu pouze připojoval, aby nešla furt z důvodu těžších věcí v závěsu (lžíce do třetího bodu budoucí podkop naviják) tak značně se odlechčí přední náprava a pak hrabe pouze přední náprava a člověk musí jezdit s uzávěrkou.
Předělal bych ideálně držák baterky, chladič a držák motoru, abych jej zůžil a zkrátil celý předek, budu muset také dát jiný chladič přemýšlím, že tam dám ze zetoru a zruším expanzku a udělám i chladič oleje a pak přední závěs s vývodovým kardanem. Předek by se mi líbil jak to má tady dělané
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=53702
dále sem přídám ještě normu
ISO 500 zadní vývodový hřídel typ 1,2,3
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

ČSN ISO730-1 zadní tříbodový závěs
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
regulysimon
Příspěvky: 83
Registrován: pát říj 03, 2014 9:57 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: traktor 4x4 (kačena)

#30 Nový příspěvek od regulysimon »

Nejake videjko v akcii by s nenašlo? :)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“