"kačena 4x4 (MT8 050)"

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#46 Nový příspěvek od kahi »

8) moc pěkný nechceš to vyrobit dvakrát:) chystám se to taky někdy vyrobit už mně nebaví kopat všechno ručně a nebo se doprošovat někoho jako ted, vypadá to moc pěkně a budu sledovat a těšit se na hotový výsledek:) držím palce at to jde všechno jako po másle!!!

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#47 Nový příspěvek od tomas.rentka »

bude to přidělané tříbodovém závěsu, teda váhou jsem se nezabýval, jestli to zvedne nebo ne to mě ani nenapadlo ale když jsem měl lžíci plnou kamení, tak to zvedlo jen byl problém ve spodní poloze kdy byla úplně na zemi tam mám páku nejmenší... Ale zas teda na druhou stranu když už jsem se lžicí cca 10 cm nad trávou uzvednul jsem taky předek VZV Desty která má nosnost 1,6t tak počítám tu tunu by to mělo uzvednout. A styl patkování bude zvedání váhy traktoru mám to udělané tak že když závěs na traktoru dám so nejníž tak zadní kola by měly být 8až 17 cm nad terénem záleží do jaké díry dám podkop jinak váhově si myslím, že to bude vážit okolo 400-500 kg (čím míň tím líp) ale zase tuhost konstrukce tam musí být no… postupně to budu vážit tak uvidíme v závěru jak to bude těžké :)
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#48 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Těší mně že se ti to líbí zatím to nejde moc poznat ale doufám že časem to bude lepší ;) dekuji;)
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#49 Nový příspěvek od Ondras83 »

no ja prave vim, ze u me 5 metraku vozit v ramenech by nebyla az takova slast :)

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#50 Nový příspěvek od kahi »

i kdyby to bylo těžký na dopravu, tak jsem viděl že měl někdo udělaný takový kolečka a o ty se to opíralo, když koupeš tak stejně popojedeš kousek ne.
těším se na další fotky:)

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#51 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak v lánu bylo ještě vymyslet za podkop kouli na vozík, abych si hned to naložil a odvezl kousek podle potřeby. Váha vozíku co mám tak de docela na voje bylo to dělané na předešlí traktor co mel motor jawa250 a byl lehký tak aby něco uvezl, zatížila se hlavně zadní náprava. No uvidíme když to nebude zvládat, uděláme úpravu vozíku nebo rovnou noví vozík. Mám v merku tento

Možnost opěrných koleček by šla ale nedovedu si představit jak by to vypadalo. Ale tím se asi budu zabývat až tato situace nastane prozatím nemalujme čerta na zeď :D jinak ježdění na velkou vzdálenost to nebude jede traktor pomalu a nemůže na silnici jinak bych přišel o papíry. Vyděl bych to hodit na vozík a doprava s autem. Jinak cestovat to bude hlavně kolem baráku +-100metrů tak uvidíme
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#52 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak zas jsem o víkendu na tom pokračoval, tentokrát bylo v plánu udělat otoč
Obrázek Obrázek Obrázek
Materiál připraven na rozměr futra vysoustružené problém to bylo svařit v ose, svár ten centimetrový materiál ohýbal jak máslo. Po svaření jsem to pod lisem musel trochu srovnat mezera mezi futry měla být 50mm na náboj a když jsem to svařil, mezera byla +-5 milimetru větší
Obrázek Obrázek Obrázek
silonové futra, které budou držet otoč
Obrázek Obrázek
Zesílení celé konzoly jsem udělal formou trojúhelníku a z druhé strany přeplátováním (byly to odřezky) na dalším obrázku už je to v kupě ještě upravit čepy
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
čepy jsou už zakráceny
Obrázek Obrázek
ještě zbývá dodělat zakončení čepu aby se daly přimontovat, bude to podložka se šrouby přivařená k čepu. Na otoč zbývá dodělat výztuhy pro držák pístnice na rameno a hlavní čep pro rameno. Jinak váha mi zase stoupla, momentálně to váží 109Kg .
porovnání s modelem, vypadá to docela podobně :D

Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10023
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#53 Nový příspěvek od Ondras83 »

pouzdra jsem pouzil teflonova www.exvalos.cz neni to zas az takova darda, bral jsem samozrejme ty nejlevnejsi

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#54 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak se s vámi musím o to podělit. Poskytnul jsem model kamarádovi pro závěrečnou práci, a co z toho vytvořil, vypadá dost dobře hlavně ten konec. Těším až to bude hotové:)
ani mě nenapadlo udělat z toho animaci:(
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

kahi
Příspěvky: 1063
Registrován: stř říj 05, 2011 8:30 pm
Bydliště: Chvaletice, Protivín
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#55 Nový příspěvek od kahi »

nádhera těším se na dlaší foto pokračování:)

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2604
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: traktor 4x4 (kačena)

#56 Nový příspěvek od krajan »

tomas.rentka píše:Tak zas jsem o víkendu na tom pokračoval, tentokrát bylo v plánu udělat otoč
Obrázek Obrázek Obrázek
Materiál připraven na rozměr futra vysoustružené problém to bylo svařit v ose, svár ten centimetrový materiál ohýbal jak máslo. Po svaření jsem to pod lisem musel trochu srovnat mezera mezi futry měla být 50mm na náboj a když jsem to svařil, mezera byla +-5 milimetru větší
Obrázek Obrázek Obrázek
silonové futra, které budou držet otoč
Obrázek Obrázek
Zesílení celé konzoly jsem udělal formou trojúhelníku a z druhé strany přeplátováním (byly to odřezky) na dalším obrázku už je to v kupě ještě upravit čepy
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
čepy jsou už zakráceny
Obrázek Obrázek
ještě zbývá dodělat zakončení čepu aby se daly přimontovat, bude to podložka se šrouby přivařená k čepu. Na otoč zbývá dodělat výztuhy pro držák pístnice na rameno a hlavní čep pro rameno. Jinak váha mi zase stoupla, momentálně to váží 109Kg .
porovnání s modelem, vypadá to docela podobně :D

Obrázek

Ides pekne ale tie voditka sa mi zdaju take slabsie (posuv do boku )
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: traktor 4x4 (kačena)

#57 Nový příspěvek od ITS »

Je to pěkný seriál na pokračování. Těším se na pokračování.
Jsem CADem políben jen orientačně, takže tiše závidím.
Ale neodpustím si mírnou kritiku - spíše můj poznatek z praxe. Těm CAD konstruktérům, zvláště mladším, se to v těch animacích bez problémů pohybuje. Bohužel praxe bývá barvitější.
V tomhle konkrétním případě nemohu skousnout tu rohovou páku bočního výkyvu. Je to CAD-funkční, ale prakticky se mě to nelíbí a zůstal bych u dvoupísté klasiky.

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#58 Nový příspěvek od tomas.rentka »

ITS píše:Je to pěkný seriál na pokračování. Těším se na pokračování.
Jsem CADem políben jen orientačně, takže tiše závidím.
Ale neodpustím si mírnou kritiku - spíše můj poznatek z praxe. Těm CAD konstruktérům, zvláště mladším, se to v těch animacích bez problémů pohybuje. Bohužel praxe bývá barvitější.
V tomhle konkrétním případě nemohu skousnout tu rohovou páku bočního výkyvu. Je to CAD-funkční, ale prakticky se mě to nelíbí a zůstal bych u dvoupísté klasiky.
Byl to návrh, kdy jsem neměl pístnice sehnané na otoč- vadilo mě že je tam moc pák a čepu kde by vznikaly veliké vůle... zkoušel jsem to upravovat předposlední verze byla že bych na pístnici udělal ozubení a na otoč proti kus ozubené kolo a zatáčelo by se to přes to ozubení ale vůle by v tom byla po čase a tak nakonec se mi podařilo sehnat dva naklápěcí válce z bulharu s výsuvem 14,5mm a tak to budu zas překreslovat a udělám to jak to má být originál. Zatím bojuji s místem ideálně bych chtěl aby pístnice byly vedle sebe ale zatím mi to velikost pístnic nedovolí průměrem mají 110mm každá takže je zatím mám nad sebou umístěné ale ještě jsem s tím neskončil…:D Tu páku jsem z kopíroval z podkopu „moris 3,15“
http://www.alfaprofi.cz/moris-3-15/
jinak jsem se s tím nesetkal než na obrázku ale myslím si také dvě pístnice že bude to lepší Jinak kritika je důležitá a je lepší dřív kritizovat než to celí rozřezávat a předělávat … :D jinak v komentářích výš pouzdra jsem dělal na rychlo ale vždy aby se daly nahradit originálem neměl jsem cestu do exvalosu a časově jsem byl nedočkavý abych mohl pokračovat :D takže rozměrově je mám podle originálu a objednávat jsem to nechtěl když to mám 30 km jinak ty dvě účka (boční posuv) vyděl jsem to přímo na traktoru byl to podkop za velkým traktorem a měli to také takhle dělané je to plech 4mm tlustý jinak jsem počítal sílu (maximální) jaká mi vznikne největší při 12 MPa tak pístnice vyvinula 60243N cca 6tun a čepi jsem kontroloval na střih a vyšlo mi že cca průměr 20 mm vydrží takže jsem to trochu naddimenzoval a tak si říkám že by se ta síla do těch kolejnic mohla rozložit a vydržet když tak to budu muset předělat. Jinak ještě vlastně celí podkop drží na třetím boku, kde se bude vznikat tah při kopání takže tam asi bude nejslabší místo na druhou stranu když dám zato naviják tak mi třetí bod vydržel a zvedal jsem celí traktor, takže to vidím tady stejně že rozvaděč uberu na tlak takový abych traktor nešel za lžící ale naopak… ještě na něco jsem přišel když budu mít překážku u lžíce a budu ji chtít posunout lžicí tak v rameni co je blíž u otoče bude namáhané na krut a tak přemýšlím jak jej vyztužit. Na ohyb to je dobře naddimenzované ale krut jsem nevzal vůbec v pottaz asi budu muset do ramena vyvařit vzpěry…
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#59 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Jinak o víkendu nebyl velký postup. Dodělal otoč ještě pístnice aby to bylo celé a podložky na čepy. Přítelkyně mi to natřela základovkou.
Obrázek
Obrázek
Bratr mi natočil video, jak řežu s plazmou, tak jak to bude zpracované tak přidám link a uřízl jsem jeden plech na rameno a při druhým mi odešla tryska a tak jsem to chtěl doříznout a zničil jsem si toho víc tak musím objednat nové jen když jsem vyděl ty ceny tak že jsem se nato rovnou nevybodl takže to nejdůležitější koupím a náhradní díly potom budou z Číny v Čechách zato dám cca 700 a z Číny jen 350 nemůžu se dočkat až budu dál pokračovat takže jednou tokoupím tady snad do čtvrtka to příjdejsou to 3 díly co jsou špatné (triska díza a ochrané pouzdro)
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: traktor 4x4 (kačena)

#60 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak aby se neřeklo, :D už jsem přepracoval otoč a podařilo se mi pístnice vecpat vedle sebe teď se ještě uvidí jestli i v reálu to bude možné. Bude dost zásadní změna ok pístnic za menší a z jedné strany přídě odstranit úplně. Mají dost málo místa vedle sebe ale mělo by to fungovat
Obrázek
Obrázek
Obrázek
jinak video je na světě tak jak jsem slíbili dám ho sem, vypadám tam jako vždy hrozně :zly:
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“