"kačena 4x4 (MT8 050)"

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#676 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Tak malá napověda….
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Jen asi změním koncepci a buben nebude vyklápěcí otáčecí ale pevný….buben je zatím jen ilustrativní…;) bude tam větší 1300l ale užit něj by měl být na 1m3
tak hádejte to jsou už velké nápovědy
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#677 Nový příspěvek od Milhauss »

Píšeš o bubnu,to vypadá jak kdyby jsi chtěl stavět míchačku

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#678 Nový příspěvek od lavida »

To bude asi hovnocuc na močovku.

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#679 Nový příspěvek od jojof »

To bude pojazdna zmrzlina, Tomáš Frost. :smich:

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#680 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Ano bude to míchačka mel jsem namysli takovouto konstrukci:

ale nakonec za 5 /12 jsem si to rozmyslel protože by to bylo drahé a pracné a mohla být velká poruchovost tak to udělám trochu jinak….buben bude pevný na konstrukci (žádné otáčení nebo vyklápění) a udělám do toho pouze šnek který to bude mixovat bude to obdoba míchací lopaty násypka nebude tak vysoko a bude ze shora bubnu i užitný prostor z počítaného 0,5m3 by se měl zvětšit na 1m3 jelikož si můžu dovolit naplnit víc buben a i tak se bude promíchávat…. Výpust udělám na čele kam budu moct strčit lžíci od traktoru nebo kolečko /kalfas
tak jsem začal odlehčovat buben …na spodku byla přepážka cca 2,5cm široká ta musela jít ven…. Hned o 100kg je lehčí ještě ten nátrubek a bude připraveno…;)poté vyřežu otvor pro násypku bude široká 150cm abych se tam dostal lopatou onc nebo mt8 buben jsem přešvihl je to cca 1 cm stěna takže váha opravdu velká….
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#681 Nový příspěvek od peter bendr »

Zaujimavy projekt co mas na plane stym robit ? Je to investicia penazi a na domace roboty postacis miesackou ci ides daku velku betonaz robit ?

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#682 Nový příspěvek od tomas.rentka »

chystám se na stavbu rodiného baráku a tam betonu bude hodně.... a pokaždý volat domíchavač se mi nechce a sklepy budou z bednění....
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#683 Nový příspěvek od peter bendr »

Ja som staval tiez a volal som si domiesavace sa ten beton doma neoplati miesat kopec ludi aby bolo okolo toho :prace: ale ked robim taku mensiu betonaz tak do 4 kubikov tak miesame doma

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#684 Nový příspěvek od tomas.rentka »

tak na zalití 4 řad ztraceného bednení 20ky nebo 30 nemá smysl volat domíchavač a pumpu aspon cenově se to nevyplatí... a pokud ve dvou lidech dokáži namíchat za 15 min 1m3 si myslím že je rychlovka... čelní nakladačem to nahážu a vyklopím do lžíce a vyliju namísto traktorem... nebo oncčkem případně na podlahu....to vyklopím rovnou... a kvalita si myslím že nebude taková ale bude dostačujcí dit dřív neznali betonárku a baráky stojí ... betonoval jsem železobetonový strop cca 8*5m osíle 20 cm dvě karisítě do toho ve dvou urovní a uplně v pohode s polským cementem... po stropě jezdím cca 4 t a vpohodě a je pernamentně zatížený stroji...;)
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#685 Nový příspěvek od jojof »

Ja mám pod domom pivnice z 30tiek bytblokov,super robota nič nezalievas betónom, nemusíš dávať armatúru iba murujes. Sám som to vymuroval za 4dni rozmer 12x9x2,5m.

peter bendr
Příspěvky: 2511
Registrován: pát bře 25, 2011 11:02 am
Bydliště: Sk

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#686 Nový příspěvek od peter bendr »

Mas to premyslene je to fajn doplnok ku traktoru ked mas nakladac ked sa ti bude to dat robit rozumne vo 2 ludoch pri tom si namiesas aj kvalitnejsi beton ako kupovany 8)

lavida
Příspěvky: 337
Registrován: pát zář 28, 2012 10:39 pm
Bydliště: nováky-SR

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#687 Nový příspěvek od lavida »

Ak si vie aj piesok aj cement doviezť sám,tak by ho to malo vyjsť lacnejšie ako z betonárky,ale čo sa kvality týka,tak betonárka ponúka normované betóny rôznej kvality podľa potreby zákazníka a tam sú pomery surovín dané a pochybujem že by betonárka riskovala podvod s nedodržaním noriem.Pri samovýrobe v tej miešačke bude asi odkázaný len na odhad správnosti pomerov,ale ako píše,tak už zabetónoval kopu vecí a zatiaľ to drží.

Uživatelský avatar
tomas.rentka
Příspěvky: 485
Registrován: čtv říj 01, 2015 5:43 pm
Bydliště: ústí nad orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#688 Nový příspěvek od tomas.rentka »

Ono s tím ztraceným bedněním se dělá taky pěkně jen je problém to zabetonovat, když se to míchá v míchačce…
No slyšel jsem že betonárka kvalitu moc neřeší, že do zbytku betonu co nespotřebujou na stavbě hodí pouze nový nevím co na tom pravdy je … ale nestavím přeci atomový kryt….;) a jak stavěli bunkry to betonárka neexistovala…;)asi na desku nechám pozvat domíchávač ale jinak je to asi zbytečné…;)
(Ještě mi zbývá koupit nějaký bagr …;)cca 10 tun aspoň co pokukuji že ty výkopovky to je darda abych dal tolik peněz za to…)
Už jsem konečně nadrž opět svařil a udělal otvor pro házeni písku snad se do toho trefím mám lžíci 150cm a otvor je 180cm… plazmu jsem opravil vyměnil jsem ventil vzduchu za větší a už funguje parádně ten starý ventil přestal pouštět tolik vzduchu asi se nabotnalá gumička…a spálila hořák děs… jak to mají vymyšlený a dal jsem doní silnější brzdný odpory a jede skvěle…;)
Obrázek
Obrázek
Ahoj pokud se chystáte psát zprávu tak raději napište email nebo volat tady zpráv si málo kdy všimnu a odepisuji s měsíčním zpožděním…
pro rychlou odpověď
e-mail:tomas.rentka@seznam.cz
tel: 731 714 705

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#689 Nový příspěvek od jara1303 »

Tome,
vyser sa na čarapák......
když tak udělej na čelák místo lopaty míchačku, nabereš písek a jenom přidáš cement+vodu a zamícháš....
a zase si to dovezeš a vysypeš kde chceš.....
1 hydromotor, vanu a šnek...
https://www.youtube.com/watch?v=RWEZOT5LYWg
ideál..
Jara

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: "kačena 4x4 (MT8 050)"

#690 Nový příspěvek od Ondras83 »

taky si myslim, ze lopata by byla lepsi, souseda tchan to ma na unc (maji toho oranzovyho 903, nevzpomenu si na nazev) a parada

ikdyz chapu, na co to chces, kdyz je hodne rad bedneni, nejde to zalit najednou, musi se max po tech 4ech radach...taky me to ceka na sklepe pod dilnou a taky nevim presne, jak to udelam...bud koupim hotovy suchy a budu domichavat doma v michacce nebo spis budu michat svuj a lit postupne...nastesti se da unas domluvit s klukama, takze nas je dost...kamosovu dilnu jsme vyzdili za 2 dny (9,5*7,5m 4,5m vyska)

me na lopate vadi, ze je tezka, proto jsem se na ni vykaslal, ale plany na ni uz jsem mel...(po lehci prestavbe pouzivat jako katrovaci, po uprave zpet michaci na beton, ael to by ve finale bylo tezsi jak muj traktor)

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“