Hopova mašina

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#226 Nový příspěvek od Hop »

Ty pouzdra fungují skvěle. Jednoduchá a rychlá instalace za pár korun. Pero se tam dává, ale víceméně jenom jako pojistka. To kónické pouzdro se samo vystředí a sevře hřídel. Do těch červíků doporučuju dát Loctite 243. Kupoval jsem to vsechno na netu: www.elotechnik.cz

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hopova mašina

#227 Nový příspěvek od Ondras83 »

jeste jsem taperlock nepouzil, ale ted vidim, ze jsem mel...co mi dalo prace udelat bez sepingu tu drazku pilnikem, aby nemela vuli...tohle by vsechno vyresilo :)

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#228 Nový příspěvek od Hop »

Je to fakt super systém. Chtěl jsem dělat klasiku pero s drážkou a nějakým způsobem zajistit, ale tohle je namontované za chvilku. Mám to dané všude. Pera a hřídele jsem pro sichr počítal, ale ten svěrný spoj udrží sám opravdu hodně.

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10022
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hopova mašina

#229 Nový příspěvek od Ondras83 »

Hlavně třeba na elektromotor nemusíš řesit různé zajišťování, ale stáhneš to taperlockem a hotovo

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Hopova mašina

#230 Nový příspěvek od Atlan »

Hop píše: pon úno 08, 2021 10:21 pm Není zač. Jedna převodovka z Trabika by se mi ještě hodila :) . Jinak dva 13 řemeny jsou i hodně. Udržela by to i jedna 10, když bude řezaná a ne klasická. Bude tam takový převod, že s tím otočíš i prstem. Já mám taky první převod 1:2 a mám tím hnaný pojezd, alternátor a kosu.
Jinak motor klasika, já mám tu samou čínu, akorát o dva koníky víc. Motor je osazený na desce z tvrdé gumy a výstupní hřídel podepřená není, to je zbytečné. Ty klíňáky není potřeba dorvat a to ložisko v motoru si s tím poradí. Dej tam co nejmenší řemenici a co nejblíž motoru. Tuším že na motoru mám dvojitou řemenici 10 a průměr něco kolem 70mm.
No jedna 10 remen na remenici 70mm a druha remenica 140mm prenesie tak 1,5 az 2,5kw vykonu. Tak potom mu netreba 9kw motor.
Aspon podla vypoctu. Ked som sa nesekol. Treba pozriet do tabuliek.
Proste 70mm je prislis mala remenica na pozadovany prenos vykonu pri zvolenom prevode, ani 13 remen nic neriesi.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#231 Nový příspěvek od Hop »

Ozval sa odborník jak vidím :). Záleží na typu klíňáku (obyčejný přenese podstatně míň), na úhlu opásání a kromě výkonu i na přenášeném kroutícím momentu.. Já mám motor 12kW, řemenice 71 a 132 mm a dva klíňáky 10mm bez sebemenšího problému přenesou od motoru pohon traktoru i žacího ústrojí. Protože je to tak zpřevodované, že bys s tím utočil i rukou. A kontrolní výpočty jsem taky dělal při návrhu všech převodů.

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hopova mašina

#232 Nový příspěvek od traktorfanda »

Ahoj :friends: mám další dotaz. Nevíš, jaký je úhel,
na hřídel, v tom Trabantím setráku.

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#233 Nový příspěvek od Hop »

Zdarec :) našel jsem výkres té mojí hřídele, na které je navařená příruba a namontovaný setrvák. Je tam nějakých 3,6°. Aspoň tak jsem to tehdy změřil.

Uživatelský avatar
traktorfanda
Příspěvky: 1150
Registrován: čtv říj 30, 2008 6:10 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hopova mašina

#234 Nový příspěvek od traktorfanda »

Dík,
Dneska jsem dodělal tu spojku na Trbantí převodovku. Něco nafotím a dám to k sobě do vlákna ať ti to tu nezanáším.

vaclavs
Příspěvky: 770
Registrován: pon lis 17, 2008 12:03 pm
Bydliště: Rychnov Nad Kněžnou

Re: Hopova mašina

#235 Nový příspěvek od vaclavs »

Máš to pěkný, počítal jsi náklady?

Uživatelský avatar
Hop
Příspěvky: 134
Registrován: stř říj 29, 2014 1:44 pm
Bydliště: Zlín

Re: Hopova mašina

#236 Nový příspěvek od Hop »

Díky, náklady se rozprostřely do několika let tvoření, takže nemám o nic moc přehled. Spoutu věcí mně pomohli kamarádi, hromada toho byla sehnaná kde se dalo a svoji práci nepočítám. Myslím, že to co jsem opravdu kupoval by se vešlo do 25000Kč.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“