traktor bagr ursák

Moderátoři: rezis, Toreto

Zpráva
Autor
heroin
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 15, 2014 7:06 am
Bydliště: česká lípa

traktor bagr ursák

#1 Nový příspěvek od heroin »

:) Zdravím všechny stavitele velkolepých strojů přidám taky jeden v rozvoji a zaroveň s prozbou potřebuji poskládat podkop ale nemám se čeho chytit potřeboval bych nějaké rozměry nebo tak něco aby to bylo funkční a né moc velké na poslední fotce rám s otočí a dál nevím prosím o radu popřípadě nějaky technycký vykres :( Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

heroin
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 15, 2014 7:06 am
Bydliště: česká lípa

Re: traktor bagr ursák

#2 Nový příspěvek od heroin »

ještě přídám technická data stroje
MOTOR URSUS 2 VÁLEC DISEL VODOU CHLAZENY
PŘEVODOVKA ŽUK 3+1 DÁLE PŘEVODOVKA 1:10 A KARDAN
NÁPRAVY AVIA PŘEDNÍ KOLA 16" ZADNÍ KOLA 18"JCB

Uživatelský avatar
artemio
Příspěvky: 2400
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:06 am
Bydliště: Severní Čechy

Re: traktor bagr ursák

#3 Nový příspěvek od artemio »

Nebude to moc pomalé? Navíc ta převodovka ze žuka není až tak pevná. Tenhle motor i když není kdovíjaký silák, tak roztočený dokáže divy. Předpokládám, že nemáš uzávěrku a až budeš chtít vyskočit odněkud z kaluže, tak opatrně s pouštěním spojky. :hm:
Jinak ti mohu na mail poslat fotky a rozměry dělaného podkopu, rozměrově by mohl být tak akorát za tvůj traktor.
Žádný experiment nelze považovat za naprostý nezdar - vždy může totiž posloužit jako varovný příklad.

heroin
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 15, 2014 7:06 am
Bydliště: česká lípa

Re: traktor bagr ursák

#4 Nový příspěvek od heroin »

:nene: rychlost je postačující a na trojku mi to jede jako ďas původně jsem chtěl stavit čtyřkolku mám doma celého uvaze ale je mi líto ho rozřezat chybí mu jen motor
a z toho co jsem posbíral po vsi jsem stvořil onen stroj :cert: jo nemá to uzávěrku ale to nevadí protože tam bude ten podkop ;-)

a za ty obrázky bych ti byl moc vděčný :ano:

bopi
Příspěvky: 63
Registrován: ned úno 19, 2012 6:31 pm
Bydliště: fulnek3

Re: traktor bagr ursák

#5 Nový příspěvek od bopi »

http://bopiwr.rajce.idnes.cz/podkop/ tady máš fotky mého podkopu, jestli ti to nějak pomůže ale výkresy s rozměry nemám.Dělal jsem ho podle délek pístnic které jsem měl, a měl jsem udělanou dřevěnou šablonu obou ramen na které jsem poměřil středy ok pístnic a uložení.Základ ramen je jekl 80x80x4 a k němu mám přivařené vypálené bočnice. Inspirací mi bylo tohlehttp://www.nakladaceavant.cz/katalog/13.

heroin
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 15, 2014 7:06 am
Bydliště: česká lípa

Re: traktor bagr ursák

#6 Nový příspěvek od heroin »

8) Pěkná práce to je ono takhle nějak by to mělo vypadat a mohl bys mi napsat jen delky ramen pístnice mám cca stejné

heroin
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 15, 2014 7:06 am
Bydliště: česká lípa

Re: traktor bagr ursák

#7 Nový příspěvek od heroin »

tak jsem zase trochu pokročíl přes víkend jsem dodělal otoč s uchycením na rameno a pístnici :)

foto je nic moc fotil jsem to telefonem je to veterán :)
http://postimg.cc/delete/56wweetd6/

bopi
Příspěvky: 63
Registrován: ned úno 19, 2012 6:31 pm
Bydliště: fulnek3

Re: traktor bagr ursák

#8 Nový příspěvek od bopi »

Tak jsem ti to dneska poměřil: délka hlavního ramena je 154cm a druhé 110cm měřeno čep-čep.
Délka pístnice hlavního ramena 59cm zdvih 38cm, druhá 51cm zdvih 30 a na lžici a otoč 45cm zdvih 22cm.
ale na tu lžici dej delší a přepákovaní větší tam je potřeba největší síly. Tu otoč máš schválně za pravým kolem? Udělej tam rači nějaký mechnický posuv ať otoč dostaneš i doprostřed kde ji využiješ nejvíce, a pořádné patky aspoň mechanické a každou zvlášť kvůli terénu protože bez pořádného zapatkování nekopneš nic a s traktorem to cvičí jak s párátkem :vztek:

heroin
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 15, 2014 7:06 am
Bydliště: česká lípa

Re: traktor bagr ursák

#9 Nový příspěvek od heroin »

Děkuji za rozměry nastriham šablony nastartuju plazmu
A o vikendu zacnu tvorit hodnoty patky jsou taky naplanovany akorat se dohaduju se sousedem jak by byly lepší tak uvidim nacem se dohodnem :)

heroin
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 15, 2014 7:06 am
Bydliště: česká lípa

Re: traktor bagr ursák

#10 Nový příspěvek od heroin »

bopi prosím tě jaký průměr hadic jsi použil soudim že od čerpadla k rozvaděčí máš větší průměr.
A musím se pochlubit dorazil mi rozvaděč ;-) Obrázek

bopi
Příspěvky: 63
Registrován: ned úno 19, 2012 6:31 pm
Bydliště: fulnek3

Re: traktor bagr ursák

#11 Nový příspěvek od bopi »

Rozvaděč máš luxusní 8) ale to musel být balík? Já mám starý jihlavan ale dostal jsem ho od kámoše za protislužbu.
Hadici od čerpadla mám DN 10 matka M18x1.5, hadice na bagru jsou DN 6, čerpadlo mám 20l přímo na klice motoru, původně sloužilo jenom pro řízení. Teť mi provizorně(už dva roky žene komplet všechno. Na traktoru na přívodu od čerpadla mám rychlospojky samec samice, když nasadím podkop tak je rozpojím a zapojím na rozvaděč podkopu,tlak jde následně zpátečkou do rovvaděče hydrauliky traktoru(ramena,naviják,vlečka)a pak jde tlak teprve do orsty řízení.Všechny tři jsou zapojeny paralerně za sebou.

heroin
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 15, 2014 7:06 am
Bydliště: česká lípa

Re: traktor bagr ursák

#12 Nový příspěvek od heroin »

:shock: ty tam toho máš
ten rozvaděč jsem koupil za 7500 průtok 40l
čerpadlo jsem sehnal z nakladače průtok je tam psaný 80l při 1500 otáčkách abyl hnaný přes nějakou převodku ja ho chci dát taky na kliku protože tam puvodně čerpadlo u toho motoru bylo je to motor z ještěrky ale nevim co to bude dělat celkově s celým bagrem aby ta lopata nelítala jak splašená a nebo to nezastavilo motor :)

bopi
Příspěvky: 63
Registrován: ned úno 19, 2012 6:31 pm
Bydliště: fulnek3

Re: traktor bagr ursák

#13 Nový příspěvek od bopi »

heroin píše::shock: ty tam toho máš
ten rozvaděč jsem koupil za 7500 průtok 40l
čerpadlo jsem sehnal z nakladače průtok je tam psaný 80l při 1500 otáčkách abyl hnaný přes nějakou převodku ja ho chci dát taky na kliku protože tam puvodně čerpadlo u toho motoru bylo je to motor z ještěrky ale nevim co to bude dělat celkově s celým bagrem aby ta lopata nelítala jak splašená a nebo to nezastavilo motor :)

7500,- :shock: tak to je opravdu ranec,mě vyšla celá stavba na 3500,- ale je to možnostech.
Já kopu při větším volnoběhu 1000 - 1200ot. max( motor mám z multicar M 25) a rychlost je tak akorát ale je to hodně o cviku.
Ale to tvoje 80l čerpadlo to bude hodně i když budeš pracovat s polovičníma otáčkama a rameno ti bude lítat jak papírový čert.
A hlavně budeš mít strašně rychlou otoč a to je úplné neštěstí :tyty: i tak tam musíš dát nějaký škrtící ventil ať jí spomalíš.
Podle mě by ti stačilo čerpadlo max U30

heroin
Příspěvky: 11
Registrován: pon zář 15, 2014 7:06 am
Bydliště: česká lípa

Re: traktor bagr ursák

#14 Nový příspěvek od heroin »

pánové tak to byl zase víkend jako z praku tak jsem se těšil jak budu pokračovat na svém kocourovi a ono pěkný h---o :vztek: v pátek to začalo ráno čerpadlo na kotly kaput :zly: mikrovlnka v sobotu :zly: a v neděli mi spadlo kus stropu v garáži
:vztek: protože mi tam začalo zatékat no katastrofa v pondělí jsem začal řešit tu střechu a je to horší než jsem myslel musim udělat novou :zly: je todle normální :'(

jawis
Příspěvky: 417
Registrován: pát kvě 18, 2012 8:53 am
Bydliště: Opava

Re: traktor bagr ursák

#15 Nový příspěvek od jawis »

Ahoj,

80l čerpadlo na malý podkop je nesmysl. Navíc pokud tam dáš klasické hadice DN10 tak ti to na volnoběh bude opravdu zdechat motor. Takže byď vymysli převod a dej čerpadlo dopopmala (podtočené čerpadlo je taky neštěstí) nebo tu 80-ku prodej a za utržené peníze pořiď nějakou slušnou dvacítku nebo 32-ku.

Odpovědět

Zpět na „Stavíme traktor domácí výroby“